Aktualności 2019/2020

 • #Zostań w domu - zabawy w zaciszu domowym

  Zostań w domu!

  Hasła, które pojawiają się wszędzie. Doskonale je znamy i wszyscy staramy się jak możemy,aby zadbać o własne zdrowie.

  Wiemy, że nasze Ekoludki nie leniuchują i ciężko pracują w zaciszu domowym. Dziękujemy za mnóstwo pozytywnych wiadomości i zdjęć z pracami. Tymczasem chwalimy się już wykonanymi pracami, któe nadesłali nam rodzice.

  Dziękujemy i pozdrawiamy!

   


  więcej...
 • Wielkanocny bohater

   

              W związku z akcją „czytanie na drugie śniadanie", 10 kwietnia dzieci wraz z rodzicami przeczytały ulubioną wielkanocną bajkę i wykonały świątecznego bohatera. Dziękujemy rodzicom i gratulujemy dzieciom pięknych prac plastycznych. 


  więcej...
 • Akcja "Kartka dla medyka"

  W związku z wyjątkowym dniem, który poświęcony jest w zupełności dla niesamowitych ludzi.

  7 kwietnia to Dzień Pracownika Służby Zdrowia!!!

  Dzisiaj obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu.

  Zwłaszcza w tych ciężkich chwilach i podczas trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy, chcemy powiedzieć:

  DZIĘKUJEMY!

  Dziękujemy za poświęcenie!

  Dziękujemy za trud i ogrom pracy włożony w codzienną pracę medyczną!

  Dziękujemy za  nadzieję! 

  Dziękujemy od nas pracowników przedszkola i od naszych wspaniałych wychowanków, którzy wykonali z tej okazji kartkę.

  Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w tej szlachetnej akcji :)  

  My przedszkolaki najelpiej wyrażamy siebie i swoje uczucia m.in. poprzez działania plastyczne. W związku z tym wyjątkowym dniem, dzieci z naszego przedszkola wykonały w zaciszu domowym, wraz z rodzicami kartkę, w której zamiast treści jest symboliczna "piątka" czyli odbita dłoń dziecka, ale nie taka zwykła dłoń. To symbol szacunku dla pracy, jaką każdego dnia wykonują pracownicy służby zdrowia na całym świecie! 

  Piątka! - Będzie dobrze! :)  


  więcej...
 • Wiosna w przedszkolu

  Pod naszą nieobecność na placu przedszkolnym zawitała wiosna. Zakwitły pięknie krokusy, żonkile i forzycje. Drzewo owocowe nabrało kolorów. Pierwsze oznaki wiosny są widoczne jak na dłoni. 


  więcej...
 • Sensoplastyka – kolorowa, sensoryczna zabawa!


  Sensoplastyka są to zajęcia rozwojowe, które polegają na wsparciu samodzielności i kreatywności. Celem tych zajęć jest pobudzanie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. Mnogość faktur, kolorów, materiałów to domenta tych zajęć. Swobodna zabawa pozwala się im wybrudzić, poznać kształty, konsystencję używanych produktów, tworzyć, odkrywać, eksperymentować, ugniatać, przesypywać. Na zajęciach z sensoplastyki dziecko:

   

  •  Pogłębia relacje z rówieśnikami;
  • Wspiera rozwój mowy poprzez pracę dłonmi;
  • Pobudza kreatywność
  • Uczy się podejmować decyzje;
  • Wzmacnia wiarę we własne możliwości;
  • Stymuluje zmysły;
  • Uczy pracy w zespole
  • Doświadcza sukcesów w realizacji własnych pomysłów.

   

  Odrobina bałaganu, ale za to mnóstwo zabawy i radości. Zachęcamy wszystkich rodziców do takiej kreatywnej zabawy w zaciszu domowym. Sensoplastyka to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu w domu, gdy za oknem szaro i ponuro. 


  więcej...
 • Konkurs rodzinny pt.: „Mój wynalazek – mój robot”

  Przedszkolaki są bardzo kreatywne, podobnie jak ich rodzice. W naszym przedszkolu postanowiliśmy zorganizować konkurs, który pozwoli rozwinąć swoje umiejętności konstrukcyjne i nie tylko. Niniejszy konkurs dał mnóstwo możliwości naszym wychowankom, w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni. Konkurs dobiegł końca, nagrody rozdane. Młodym konstruktorom i ich rodzicom gratulujemy niesamowitych pomysłów. 


  więcej...
 • Zabawa oddechowa „Mój dinozaur”

  Dzieci z grupy 5-6 latków podczas omawiania kompleksowej tematyki o dinozaurach i zamierzchłych czasach wykonały zabawkę oddechową „Mój dinozaur". Dzieci stworzyły oddechową zabawkę za pomocą papierowego kubka jednorazowego, słomki i lateksowej rękawiczki. Samodzielnie ozdobiły swoje dinozaury tworząc fajne i ciekawe stwory. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: „Wyprawa na wyspę skarbów”

  Kolejny pełen wrażeń i muzycznych doświadczeń koncert z udziałem prawdziwych muzyków i aktorów. Tym razem artyści zabrali nas na wyprawę na wyspę skarbów. Muzyka sprawiła, że przygoda wydała nam się jeszcze bardziej ciekawa. Dzieci miały okazję poznać nowe instrumenty oraz osłuchać się muzyką na żywo. 


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2

  Grupa 6 latków wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji wychowania fizycznego. Wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami przedszkolaki brały udział w różnych zabawach sportowych. Miały również okazję sprawdzić się w zmaganiach sportowych. Kolejna fantastyczna wizyta w szkole sprawiła, że starszaki świetnie bawiły się poznając system klasowo-lekcyjny. 


  więcej...
 • Walentynki

  W naszym przedszkolu lubimy obchodzić różne święta. Jednym z takich wydarzeń są walentynki, kiedy to uczymy się darować wszystkim dookoła wiele dobra, miłości i przyjaźni. Dzień zaczął się od wręczania sobie walentynek, wspólnej tanecznej zabawy. W grupie 5- latków dzieci przygotowały z tej okazji sałatkę z czerwonych owoców, w grupie 6 latków wręczały sobie własnoręcznie robione walentynki, w grupie 5-6 latków dzieci uczestniczyły w tanecznych zabawach z wykorzystaniem balona. Wesoły dzień pełen miłości, uśmiechu i radości. 


  więcej...
 • Bajki, baśnie i legendy! – wycieczka do kina

  Dzieci z grup 5 i 5-6 latki udały się na wycieczkę do ECS Kręgielnia „Kino za rogiem". Przedszkolaki rozsiadły się wygodnie w fotelach, nastała ciemność i rozpoczął się seans. Dzieci miały okazję obejrzeć kilka z wielu starych bajek za czasów dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Niesamowita zabawa i mnóstwo śmiechu. 


  więcej...
 • Kulinarne podróże Ekoludków!

  W przedszkolu Miejskim nr 3 ekoludki można rozwijać wiele pasji i talentów. Dzieci z grupy 5 latków postanowiły poznać świat kulinarny i wzięły udział w ogólnopolskim projekcie "Kulinarne podróże przedszkolaków". Każde przedszkole zakwalifikowane do projektu tworzy własną książkę kucharską gdzie wkleja swój przepis i wysyła książkę do następnego uczestnika projektu. Naszym przepisem było pyszne ciasto marchewkowe zrobione z okazji dnia marchewki. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów ważyły produkty na wadze i obierały marchewki. Każdy miał okazję przy pomocy pani użyć miksera i połączyć składniki. Po upieczeniu nawet największy niejadek spróbował ciasta. W ciągu półrocza dostaliśmy także książki z województwa pomorskiego i mazowieckiego. Przepisy z innych przedszkoli zainspirowały nas do zrobienia ciasteczek pajączków i sałatki owocowej z czerwonych owoców na walentynki. Projekt nadal trwa więc czekamy na książki kucharskie z innych przedszkoli.


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: „Na herbatce u Wodnika”

  Dzieci po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w niesamowitym przedstawieniu muzycznym, podczas którego mogły poznać nowe instrumenty, posłuchać muzyki granej na żywo. Miały okazję sprawdzić swoją muzyczną wiedzę nie tylko o instrumentach, ale także o granych przez muzyków utworach. Dziękujemy za wspólnie, miło spędzony czas i dużą dawkę muzyki i świetnej zabawy. 


  więcej...
 • Wycieczka do księgarni

  Dzieci z grupy 5-6 latki w ramach kompleksowej tematyki o książkach udały się na wycieczkę do Księgarni. Wspólnie wybrały książkę do przedszkolnego kącika książki. W prezencie otrzymały zakładki do książek i dowiedziały się wielu ciekawych informacji o specyfice tego miejsca. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i chwilę uwagi. 


  więcej...
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 7 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.", które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Dzieci w każdej grupie wykonały urządzenia elektryczne, dzięki którym możemy korzystać z internetu. Jeszcze tego samego dnia w holu przedszkola powstała sieć bezpiecznego internetu wykonana przez dzieci. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!


  więcej...
 • Uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”

  Dzień Babci i Dziadka to dla każdego wnuka i każdej wnuczki wyjątkowe święto. Życzenia, łakocie, laurki, prezenty, całusy, uściski i wiele, wiele innych wspaniałości - tym wszystkim zostali obdarowani wyjątkowi goście, którzy odwiedzili naszych przedszkolaków. Babcie i dziadkowie to osoby, które szczególnie zasłużyły na tak wyszukany i cenny prezent jak miłość wnuków. Ten szczególny dla nich dzień postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy sposób. Każda grupa przygotowała przedstawienia bogate w rytmiczne tańce, piękne wiersze, a także piosenki. Starszaki przygotowały dla dziadków Jasełka - występ pełen kolęd, pastorałek i tańca. Na koniec każde dziecko wręczyło laurkę. Serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w wychowaniu, a także moc życzeń oraz całusów na cały rok dla wszystkich dziadków życzą Ekoludki!


  więcej...
 • Zajęcia „Park Narodowy Ujście Warty”

  Dnia 20 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dydaktyczne, podczas których dzieci dowiedziały się więcej o wilczej rodzinie oraz wielu ciekawostek o rodzinach innych leśnych zwierząt. Ciekawe opowiadania, zagadki i zadania sprawiły, że dzieci były bardzo zainteresowane, a czas szybko płynął. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wiele ciekawych informacji o życiu zwierząt. 


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2

  17 stycznia dzieci z grupy 5-6 latki udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2. Celem naszej wycieczki były odwiedziny świetlicy szkolnej oraz uczestnictwo w lekcji w-f'u klasy I. Dzieci były zafascynowane nowym miejscem i przejęte możliwością zabawy ze starszymi dziećmi. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, towarzyszyło nam dużo śmiechu i zabawy. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: „Nowy Rok i dwanaście miesięcy”

  15 stycznia odwiedzili nas muzycy, aby muzyką opowiedzieć nam historię pewnej czarownicy dysharmonii, Nowym Roku i dwunastu miesiącach. Kolejny raz muzycy sprawili, że opowieść była niesamowita, ciekawa i pełna wrażeń. Dzieci poznały 3 instrumenty, flet poprzeczny, klarnet oraz puzon. Dziękujemy za kolorowe, muzyczne opowieści. Nie możemy doczekać się kolejnego koncertu. 


  więcej...
 • Teatrzyk pt. : „Magia słów”

  Nowy Rok i nowe postanowienia. Każdy z nas na moment się zatrzymuje, aby pomyśleć o tym co dobrego zrobił przez cały miniony rok. Jak często używał tych trzech magicznych słów: proszę, przepraszam i dziękuję. Dla dorosłych przedstawienie stanowiło jedynie przypomnienie dobrych manier, natomiast dla dzieci była to wyjątkowa opowieść i nauka o trzech magicznych słowach. Dziękujemy za dobrą zabawę!


  więcej...
 • Karnawał czas zacząć!

  Karnawał to czas zabawy, tańca oraz kolorowych kreacji. W naszym przedszkolu Bal Karnawałowy odbył się 10 stycznia. Cały dzień szalonego tańca, wesołych zabaw oraz konkursów tanecznych. Od samego rana próg przedszkola przekraczali superbohaterowie, aniołki, motylki oraz wiele, wiele innych ciekawych postaci. Trudno było rozpoznać kto kryje się pod przebraniem. Kto jest spidermanem? A kto wilkołakiem? Świetne humory towarzyszyły nam przez cały dzień, dzięki czemu bal był wyjątkowy. W przedszkolu unosił się zapach świeżo zrobionego popcornu. Zwykła sala przedszkolna, ustrojona w srebrno-białe balony oraz serpentyny zamieniła się w tym dniu w piękną salę balową. Rytmiczna i wesoła muzyka porwała wszystkich do tańca. Dzień pełen atrakcji i zabawy niestety szybko dobiegł końca. 


  więcej...
 • Teatrzyk pt.: „Eko – Ciocia”

  Ekoludki wiedzą, że ekologia to ważna sprawa i należy dbać o nasze środowisko. W związku z niepokojącym stanem naszej planety zaprosiliśmy do naszego przedszkola teatrzyk pt. „Eko - Ciocia", który poprzez wspólną zabawę, piosenkę i taniec pomógł nam uszeregować naszą wiedzę o środowisku. Teraz już na pewno przedszkolaki nie zapomną jak się segreguje śmieci i jak się dba o czystość naszej planety. 


  więcej...
 • Poznajemy zawód kolejarza

  Dzieci z grupy 6-latków odwiedziły stację kolejową, na której starały się wypatrzyć kolejarza. Obeszły wszystkie perony, zobaczyły jak funkcjonuje sprzedaż biletów, wypatrywały nadjeżdżające pociągi, poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przyjazdów i odjazdów pociągu. Dzięki wycieczce dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących zawodu kolejarza. 


  więcej...
 • Spotkanie przy wigilijnym stole!

  Dnia 19 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce Wigilia, podczas której wszystkie dzieci odświętnie ubrane mogły doświadczyć tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Cały dzień towarzyszył nam świąteczny nastrój. Dzieci wraz ze swoimi paniami nakrywały do stołu oraz ustrajały je świątecznymi stroikami i ozdobami. Piękne kolędy i pastorałki, które w tym dniu rozbrzmiewały w każdej sali wprawiły wszystkich w świąteczną zadumę i roztoczyły wokół aurę radości i miłości. Kucharki przygotowały kilka z 12 tradycyjnych dań, których zapach i smak sprawił, że poczuliśmy się jak na prawdziwej wigilijnej kolacji. Stoły pięknie ustrojone, a nad nimi unosiły się zapachy wigilijnych potraw, zostało już tylko podzielić się opłatkiem i złożyć sobie płynące z serca bożonarodzeniowe życzenia. Do końca dnia czas minął nam na wspólnym kolędowaniu i zabawach świątecznych. Ekoludki życzą wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 


  więcej...
 • Wspólne kolędowanie „Anioł Pasterzom mówił!”

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości, wybaczania, miłości, rodzinnego ciepła oraz wspólnego kolędowania. Tradycja kolędowania to jedna z najpiękniejszych, dlatego grupa 5-6 latków postanowiła zaprosić do naszego przedszkola wychowanków Ośrodka Pomocy Społecznej oraz członków Domu Dziennego Pobytu. Dzieci przedstawiły przygotowane wraz z Panią Agatą jasełka pt. „Anioł Pasterzom mówił!". Piękny to czas, kiedy wszyscy śpiewają, oczy błyszczą, a z serc płyną serdeczne życzenia: Wesołych Świąt i marzeń spełnienia!  


  więcej...
 • XXIV Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej województwa lubuskiego

  Grudzień to czas zadumy, refleksji, ale także radości i kolędowania. 12 grudnia grupa 6 latków udała się do ECS „Kręgielnia" na Przegląd Kolęd i Pastorałek , gdzie wykonały pastorałki m.in. „Bosy Pastuszek", czy „Wołek i Osiołek". Tradycją stało się, że co roku Ekoludki uczestniczą w uroczystości Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej województwa lubuskiego. Ideą uroczystości jest przede wszystkim kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej uroczystości, która pozwala na podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.  


  więcej...
 • Spotkanie z elektrykiem

  „Kim będę, gdy dorosnę?" - to pytanie jak kropla drąży skałę, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola specjalnego gościa. 10 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził elektryk, który przedstawił dzieciom ciekawe aspekty swojej pracy, ale także zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci z uwagą słuchały jak bezpiecznie obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi oraz lepiej poznały specyfikę zawodu  elektryka. 


  więcej...
 • Kochany Święty Mikołaju!

  „...Jest ktoś taki, ktoś, kto chce właśnie dziś odwiedzić mnie....Miły, starszy, siwy Pan, z wielkim workiem przyjdzie sam i dostaniesz to co chcesz - dzisiaj jest magiczny dzień!". Taki właśnie magiczny dzień był 6 grudnia, kiedy to od progu witała dzieci świąteczna muzyka i pięknie udekorowane przedszkole. Każdy czekał od rana na spotkanie z Mikołajem. Głowy wszystkich dzieci i Pań przystrojone były w czerwone czapki. Mikołajkową zabawę zaczęliśmy od balu, na którym śmiechu było co niemiara. Dzieci wraz ze swoimi paniami próbowały zmierzyć się z tanecznymi wyzwaniami. Po zabawie był czas na odpoczynek i oczekiwanie na Świętego Mikołaja, aż tu nagle słychać było jego dzwonek....ale czy to na pewno on? Taak, Święty Mikołaj we własnej osobie! Odwiedził każdą grupę i zaprosił na spotkanie w przedszkolnym holu. Tyle radości, tyle prezentów, tyle wspaniałości od jednego człowieka. Emocje sięgnęły zenitu! Po wszystkim, w jednej z sal czekała na dzieci niespodzianka: Mikołajkowy Quiz „Zdrowy i Bezpieczny przedszkolak", z którym wszyscy świetnie sobie poradzili. Piramida zdrowego żywienia oraz zasady bezpiecznej zabawy - bułka z masłem! Po sprawdzeniu wiadomości czekała na dzieci nagroda w postaci kina. W jednej z sal zgromadziły się wszystkie dzieci, a na wielkim ekranie wyświetlona została świąteczna bajka. Ale czym byłoby kino bez popcornu? Każde dziecko otrzymało popcorn przygotowany wcześniej przez Panią Justynę. Wszystko co dobre szybko się kończy...niestety ten wspaniały dzień dobiegł końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Drogi Święty Mikołaju, cieszymy się, że odwiedziłeś nasze przedszkole. Dziękujemy za świetną zabawę i wspaniałe prezenty! 


  więcej...
 • Barbórka w przedszkolu

  Barbórka obchodzona jest hucznie w całej Polsce. Jest to największe święto górnicze i ma ono szczególne znaczenie. Czwartego grudnia dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną ciężką pracę. W związku z projektem „Czytanie na drugie śniadanie" oraz realizacją programu Doradztwa Zawodowego zaprosiliśmy do naszego przedszkola górnika, który przeczytał dzieciom bajkę oraz opowiedział o swoim zawodzie. Dziękujemy za poświęcony czas i dużą dawkę wiedzy. 


  więcej...
 • Wycieczka 6 latków do kina

  Dzieci z grupy 6 latków wybrały się na wycieczkę do „kina za rogiem".  Dzięki zaangażowaniu rodziców z grupy 6 latków, dzieci miały okazję obejrzeć bajki niczym w prawdziwym kinie. Po wielu atrakcjach czas na relaks i wyciszenie. Wygodne fotele, ciekawe bajki sprawiły, że starszaki mogły sobie pozwolić na chwilę wytchnienia. Dziękujemy za pomoc w organizacji bajkowego seansu. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: „Baju, baju Święty Mikołaju”

  Każdego miesiąca w naszym przedszkolu odbywają się spotkania z muzyką, podczas których dzieci poznają różne instrumenty muzyczne. W grudniu przyszedł czas na muzyczną opowieść o Mikołaju. Dzieci jak zaczarowane słuchały uważnie historii o czarownicy Dysharmonii i przygodach Elfa. Podczas wspólnie spędzonego czasu na koncercie muzycznym dzieci poznały nowe instrumenty. Dziękujemy za moc wrażeń i świąteczny nastrój. 


  więcej...
 • Andrzejkowe wróżby

  Wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dawniej wierzono, że wróżby się spełniają, teraz traktowane jest to jako wspólna zabawa. Stare wróżby poszły w niepamięć, a na ich miejsce wskoczyły nowe. Dzieci od rana wprawione w dobre nastroje oczekiwały wróżb i wspólnej zabawy. Każda z Pań zadbała o to, aby w tym dniu w grupach pojawiło się mnóstwo atrakcji. Pojawiły się wróżby butelkowe, lanie woskiem, losowanie karteczki z wróżbą na najbliższą przyszłość i wiele innych atrakcji. Dzieci cały dzień bawiły się wspólnie do wesołej muzyki, z przerwami na słodki poczęstunek oraz wróżby. Śmiechu było co nie miara, a wspólne zabawy tj.: tańce na gazetach, czy który bucik pierwszy?, dostarczyły wszystkim dużo zabawy. 


  więcej...
 • Kim chcę zostać, gdy dorosnę?

  Zainteresowania należy rozwijać już od najmłodszych lat, dlatego też nasze przedszkole odwiedzili pracownicy jednej z fabryk samochodów w Kostrzynie nad Odrą. Firma MAGNA - OLSA Poland Sp. z o. o. jest producentem lamp wewnętrznych i zewnętrznych dla branży motoryzacyjnej. Dzieci z grupy 5 latków miały okazję zobaczyć krok po kroku jak wygląda produkcja oraz wysyłka gotowych produktów. Dzieci samodzielnie etykietowały wysyłkę, oglądały gotowe do wysyłki lampy samochodowe. Dziękujemy rodzicom z grupy 5 latków za zaangażowanie oraz stworzenie warunków do doświadczania i edukacji poprzez praktykę. Na końcu dzieci otrzymały upominki od pracowników. Dziękujemy za współpracę i poświęcony czas. 


  więcej...
 • Międzynarodowy Dzień Misia

  Proszę Państwa oto Miś! Tak powinniśmy przedstawiać każdego misia, ponieważ to chyba jedyna zabawka która od dawien dawna towarzyszy dzieciom w pierwszych latach życia. W większości przypadków, to miś jest pierwszą zabawką, która często zostaje z dziećmi na długie lata i staje się ich pierwszym przyjacielem. W związku z tak ważnym dniem, należało ugościć nasze misie, pobawić się z nimi, potańczyć, a na końcu zamienić się w misia. Dzieci przekonały się, że nasze przedszkolne misie nie tylko potrafią gimnastykę, ale także są świetnymi kompanami do tańca i zabawy. Powstały w tym dniu piękne misiowe laurki, a dzień spędzony w przedszkolu był Misio-fajny! 


  więcej...
 • Wycieczka do Weterynarza

  Dzieci z grupy 5 i 6 latków wybrały się na wycieczkę do pobliskiego weterynarza, gdzie poznały specyfikę zwodu oraz miejsca, w którym leczone są zwierzęta domowe. Dzieci miały okazję zaobserwować jak wygląda gabinet weterynaryjny oraz specjalistyczny sprzęt do leczenia chorych zwierząt. Dzięki tej wycieczce wiele się dowiedzieliśmy o tym jak dbać o naszych pupilów, jak karmić oraz jak często zgłaszać się na kontrolę. 


  więcej...
 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Dnia 20 listopada obchodzono w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W związku z tak ważnym dniem, dzieci poznawały swoje prawa podczas zajęć dydaktycznych, uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, dydaktycznych a także plastycznych. W ramach podsumowania, za pomocą projektora wyświetlona została „bajka o prawach dziecka", następnie wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę i uczestniczyliśmy w zabawie tanecznej. Na zakończenie każde dziecko odbiło na kartce papieru swoją dłoń, a następnie wspólnie ze swoją panią powiesiły pracę na przedszkolnym drzewie „Praw Dziecka". Teraz to kolorowe drzewo przypomina nam za każdym razem, że każde dziecko jest wyjątkowe, a jego istnienie ma znaczenie : „Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tylko że jeszcze mały" ! 


  więcej...
 • Pasowanie na przedszkolaka „Ekoludka”

  „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę...". Nadszedł dzień, w którym maluszki oficjalnie zostały przyjęte do społeczności przedszkolnej. Dnia 22 listopada to dla grupy 3 latków ważny dzień, a mianowicie uroczystość pasowania na przedszkolaka „Ekoludka". Dzieci wraz z Panią Ulą przygotowały i zaprezentowały program artystyczny, bogaty w wesołe piosenki, wierszyki i tańce. Maluszki przygotowały również niespodziankę dla wszystkich dzieci...taniec wygibaniec „Boogie-woogie". Po przedstawieniu nie pozostało nam już nic innego jak przywitać w imieniu starszych dzieci w gronie Ekoludków. Zgodnie z tradycją naszego Przedszkola Pani Dyrektor pasowała każde dziecko, wręczając drobny prezent oraz odrobinę słodkości. Wszystkim maluszkom gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia! 


  więcej...
 • Olimpiada sportowa Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza”

  Dnia 21 listopada odbyła się olimpiada sportowa, w której wzięły udział wszystkie kostrzyńskie przedszkola. Po ciężkich treningach przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności sportowych. Z naszego Przedszkola w zmaganiach sportowych wzięły udział dzieci 6 letnie z dwóch grup. Pani Karina i Pani Agata stanęły na wysokości zadania, aby odpowiednio przygotować dzieci do zawodów sportowych. Praca nie poszła na marne! Reprezentacja naszego Przedszkola po ciężkich zmaganiach z konkurencjami, słabościami oraz innymi drużynami zdobyła II miejsce! Gratulujemy wszystkim zawodnikom zdobytych miejsc oraz dziękujemy za wspólną sportową zabawę. Pamiętajcie, że sport to w życiu ważna sprawa....dlatego widzimy się za rok! 


  więcej...
 • Projekt „Czytanie na drugie śniadanie”

  Nasze przedszkole bierze udział w projekcie czytelniczym „Czytanie na drugie śniadanie". W związku z niniejszym projektem raz w miesiącu odwiedza nas specjalny gość, który czyta bajki dzieciom. W październiku był to leśniczy, w listopadzie grupę 5-6 latków odwiedził rodzic jednego z dzieci. Przeczytał dzieciom bajkę z morałem. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały mamy Paulinki. Dziękujemy za poświęcony czas i chęci. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do czytania bajek :D 


  więcej...
 • Innowacja logopedyczna „Prawidłowe oddychanie fundamentem do prawidłowej mowy i zdolności uczenia się”

  Kolejna odsłona zajęć z innowacji logopedycznej prowadzone przez Panią Justynę Sierpińską. Tym razem dzieci z grupy 5 latków mogły samodzielnie wykonać zabawkę logopedyczną. Tak niewiele trzeba, aby z prostych materiałów plastycznych powstała zabawka, która nie tylko daje nam mnóstwo zabawy, ale także uczy. Świetne pomysły Pani Justyny sprawiają, że ćwiczenia logopedyczne to dla dzieci sama przyjemność.Na dotychczasowych zajęciach przedszkolaki wykonały "pląsającą gąsienice", "rekawiczkowego potworka", "słonia" oraz "minionka" które mogą wykorzystywać do ćwiczeń oddechowych.

  Dalsze niespodzianki jeszcze przed nimi :)

   


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt. „ Psotny chochlik w gitarowym pudle”

  Listopad to przede wszystkim miesiąc refleksji i zadumy, ale nie tylko. Znajdzie się w nim odrobina czasu na muzyczną zabawę. W naszym przedszkolu na jedno przedpołudnie zagościł chochlik, który rozbawił swoimi psotnymi, muzycznymi figlami wszystkie dzieci. Główną bohaterką przedstawienia była gitara, której dźwięki wprawiły w ruch nasze ręce i nogi. Dziękujemy za wspólną muzyczną zabawę. 


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły Podstawowej 5-6 latki

  15 listopada dzieci z grupy 5-6 latków udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie tym razem zapoznały się ze specyfiką kilku ważnych miejsc. Odwiedziły stołówkę, sekretariat, salę lekcyjną oraz przeszły się wszystkimi korytarzami szkoły. Starszaki miały okazję zobaczyć jak wygląda przerwa śródlekcyjna. Po powrocie do Przedszkola, dzieci miały mnóstwo pytań i tego samego dnia zaczęliśmy wspólnie planować kolejne wyjście do szkoły.

   


  więcej...
 • Zajęcia przyrodnicze Park Krajobrazowy „Ujście Warty”

  W dniu 14 listopada w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze z cyklu przygotowanego przez Park Krajobrazowy „Ujście Warty". Dzieci uczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew liściastych i iglastych oraz dopasowywały liście do odpowiednich drzew. Najstarsza grupa udała się na zajęcia do pobliskiego parku, dzięki czemu dzieci mogły sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę. Dziękujemy za kolejną dawkę wiedzy przyrodniczej. 


  więcej...
 • 11 listopada – Święto Niepodległości

  W dniu 8 listopada o godzinie 11:11 w naszym przedszkolu wybrzmiał Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego". Starsze dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym zaprezentowały charakterystyczne polskie tańce, wiersze oraz piosenki o tematyce patriotycznej. Po pięknej uroczystości dzieci udały się do przedszkolnego holu, gdzie zawiesiły na drzewie dobre uczynki zapisane na sercach. Hol naszego przedszkola ozdobiony jest teraz w piękne biało-czerwone drzewo, drzewo „Dobrych Uczynków", które ma nam przypominać czym jest Ojczyzna. Po wszystkim, dzieci udały się na film edukacyjny o Niepodległej Polsce, aby pamiętać o tym jak wyjątkowy dla Polaków jest dzień 11 listopada. 


  więcej...
 • Przedstawienie teatralne „Blaszany Bębenek”

  Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce przedstawienie teatralno - muzyczne pt. „Dzwonnik z Notre Dame". Dzieci zafascynowane historią głównego bohatera, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki i tańczyły w rytm muzyki. Dziękujemy za mnóstwo emocji i świetnej zabawy. 


  więcej...
 • Zajęcia z robotyki w Bibliotece Miejskiej „Krasnal”

  Dzieci z grupy 5 , 5-6 i 6 latków udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej „Krasnal", aby uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Dzieci poznały tajemnice kodowania i programowania, miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje drukarka 3D. Przy pomocy komputera stworzyli grupową zabawkę. Samodzielnie za pomocą klocków LEGO zaprogramowali działania nowo powstałej zabawki. Poznaliśmy również inne rodzaje drukarek 3D, które wykorzystywane są np. w wyrobach cukierniczych lub w przemyśle budowlanym. Na pożegnanie każde dziecko mogło wybrać sobie breloczek wydrukowany przez drukarkę 3D. Zajęcia były bardzo ciekawe i stanowiły świetne wprowadzenie do świata  kodowania i programowania. Dziękujemy za współpracę oraz za matematyczne ciekawostki. 


  więcej...
 • Wycieczka do apteki 3 latki

  Na zewnątrz co raz zimniej, a przeziębienie czai się za rogiem. Dlatego maluszki pogłębiły wiedzę o zdrowiu. Znają odpowiedzi na trudne pytania oraz doskonale wiedzą co zrobić aby być zdrowym. Do uzupełnienia zdobytych informacji brakowało już tylko wycieczki do apteki. Dzieci z grupy 3 latków wraz ze swoimi paniami udały się na wycieczkę do apteki w celu zapoznania się ze specyfiką miejsca, oraz zawodu farmaceuty. 


  więcej...
 • Zajęcia otwarte 5-6 latki

  W grupie 5-6 latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Z uwagi na piękną jesienną pogodę zajęcia matematyczno - przyrodnicze odbyły się na placu przedszkolnym. Rodzice mogli zarówno obserwować poczynania dzieci jak i uczestniczyć czynnie w zajęciach. Podczas zajęć dzieci dokonywały obliczeń matematycznych, doskonaliły umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 6, przeliczały kasztany oraz uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną. Wszystko co dobre, szybko się kończy...po zajęciach dzieci ruszyły do wspólnej zabawy z rodzicami tworząc kolorowe malowidła na przedszkolnym chodniku. Dziękujemy wszystkim rodzicom za uczestnictwo w zajęciach i wspólną zabawę!  


  więcej...
 • Leśne opowieści – zajęcia zorganizowane przez Park Krajobrazowy „Ujście Warty”

  Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Park Krajobrazowy „Ujście Warty". Dowiedziały się o zwyczajach leśnych zwierząt w okresie jesienno - zimowym, poznały gatunki grzybów oraz dokonały klasyfikacji grzybów na jadalne, niejadalne oraz trujące. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem liści - jesienne Drzewo. 


  więcej...
 • Ekoludki pamiętają!

  Listopad to refleksyjny miesiąc skłaniający nas do zadumy i wspomnień. 25 października w związku ze zbliżającymi się wydarzeniami: Wszystkich Świętych oraz Święta Niepodległości całe przedszkole podjęło działania upamiętniające zmarłych i poległych żołnierzy oraz uczestników Powstania Warszawskiego. Dzieci miały okazję spotkać się z Panią Jadwigą Urman i posłuchać starych opowieści pamiętających jeszcze czasy II wojny światowej. Dziękujemy za poświęcony czas, podzielenie się z nami historiami z życia oraz uświadomienie nas i dzieci o losach naszych przodków. Ponadto, dokonano w tym dniu zbiórki zniczy, w każdej grupie wykonano kartkę dla Powstańca, które następnie wysłano. Zrealizowano również pogadanki i przedstawiono krótkie filmiki przedstawiające historię naszego Kraju. Młodsze grupy udały się na pomniki ofiar faszyzmu hitlerowskiego jeńców stalagu IIIc, natomiast starsze grupy wybrały się na wycieczkę na cmentarz komunalny w Kostrzynie nad Odrą, gdzie zapaliły znicze ku pamięci żołnierzy poległych na frontach II Wojny Światowej.   


  więcej...
 • Maluszkowe urodziny – 3 latki

  Nowe miejsce, nowa Pani, dużo dzieci i zabawek. Dla maluszków wszystko w naszym przedszkolu jest nowe i ciekawe. Super zabawa, ciekawe piosenki, tańce wygibańce i wiele innych atrakcji pomaga naszym najmniejszym Ekoludkom zaaklimatyzować się w naszym przedszkolu. Ale, gdy przychodzi ten jeden wyjątkowy dla każdego dziecka dzień - urodzinki to każdy nawet najmniejszy solenizant ma uśmiech na twarzy. 3 latki dzielnie śpiewają wtedy 100 lat, życzą sobie Wszystkiego najlepszego i obdarowują się uściskami, po czym Pani Ula wręcza dzieciom mały urodzinowy podarunek. Wszystkim maluszkowym solenizantom życzymy, żeby rosły duże i zdrowe! 


  więcej...
 • Wizyta w szkole!

  Grupa 5-6  i 6 latków w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 wybrały się na wycieczkę do szkoły. Poznały bezpieczną drogę do szkoły, dowiedziały się gdzie znajduje się sekretariat, świetlica, szatnia i sala gimnastyczna. Dokładnie obejrzały każdy zakątek szkoły. Uczestniczyły również w zabawach zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Pawła. 6 latki udały się na lekcję, odwiedziły stołówkę, szatnię i świetlice szkolną. Dzieci zafascynowane atmosferą szkolną w drodze powrotnej wspominały, że chciałyby tam szybko wrócić. 


  więcej...
 • Innowacja pedagogiczna – 5 latki

  Dzieci z grupy 5 latków uczestniczą w bieżącym roku w innowacji pedagogicznej prowadzonej przez Panią Justynę Sierpińską. Dzieci poznają jak ważne jest  prawidłowe oddychanie, ćwiczą wspólnie, a na zakończenie wykonują zabawki do nauki prawidłowego oddychania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w niniejszych zajęciach. Zadowolone i szczęśliwe stworzyły gąsienice, które chodziły po Sali cały dzień, a potworki z rękawiczek, wyskakiwały z kubeczków. 


  więcej...
 • Przegląd Piosenki Przedszkolnej

  Jak co roku Ekoludki wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 2 „Kostrzyńskich papierników". Świetna zabawa, muzyka, taniec, śmiech i piękne występy. Najlepszy sposób na jesienne, deszczowe popołudnie. Dziewczynki z 5 latków - Julia i Dorotka, wyśpiewały wszystkim przepis na najlepsze ciasto na świecie; dziewczynki z 5-6 latków  - Paulinka i Wiktoria, zaśpiewały piosenkę o naszej planecie, natomiast dziewczynki z 6 - latków  - Nadia i Lena, zaśpiewały piosenkę sześciolatka. Dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie! Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


  więcej...
 • Matematyka to zabawa – kodowanie na dywanie

  Starszaki uczą się i bawią, żądny przedmiot nie jest im straszny, a nowe zabawy mile widziane! Niedawno 6 latki poznały ciekawą zabawę w kodowanie. Same szyfrowały i odkodowywały. Świetna zabawa pełna matematycznych łamigłówek! 6 latki wykonywały kodowanie na dywanie, natomiast 5-6 latki spróbowały sobie z tym poradzić samodzielnie przy stolikach. Strach ma wielkie oczy! Wszystkie dzieci wciągnęły się w tę matematyczną zabawę i świetnie się przy tym bawiły J


  więcej...
 • Dbamy o zdrowe zęby!

  W ramach kompleksowej tematyki o zdrowiu grupa 6 latków przypominała sobie jak poprawnie myć zęby. Dzięki specjalnym pomocom dydaktycznym: fantomie szczęki oraz szczoteczce do zębów, każde dziecko miało okazję wypróbować różne sposoby mycia zębów. Starszaki wiedzą już doskonale, że „żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!". 


  więcej...
 • Projekt „Las, dwa, trzy – matematyczne przygody wśród przyrody” – pocztówka

  Dzieci z grupy 5-6 latków wysłały pocztówkę przedstawiającą nasze miasto z gorącymi pozdrowieniami od „Ekoludków". Mamy nadzieje, że nasze matematyczne pozdrowienia dotrą do Przedszkola Miejskiego nr 66 w Łodzi. „Ene, due, rabe, bocian połknął żabę" taką wyliczanką zakończyliśmy wizytę na poczcie i wysłaliśmy kartkę. 


  więcej...
 • Projekt „Piękna nasza Polska cała” – pocztówka dla powstańca

  Przedszkolaki w ramach przedszkolnej akcji „Pamiętamy!" wysłały samodzielnie wykonaną pocztówkę do Powstańca. Wewnątrz kartki zamieściliśmy pozdrowienia okazując szacunek oraz podziw dla odwagi, męskości i patriotyzmu jakim wykazali się uczestnicy Powstania Warszawskiego. W imieniu wszystkich dzieci z naszego przedszkola Dziękujemy za odwagę i waleczność! 


  więcej...
 • Projekt „Las, dwa, trzy – matematyczne przygody wśród przyrody”

  W ramach projektu matematyczno - przyrodniczego grupa 5-6 latków wybrała się na spacer do pobliskiego parku. Dzieci bawiły się w jesiennego detektywa i poszukiwały darów jesieni, które następnie w swojej Sali przedszkolnej posegregowały tworząc wspólnie z panią "Misę cudów". Dzięki jesiennym skarbom przedszkolaki każdego dnia wymyślają różne kreatywne zabawy. Jednym z pomysłów było zorganizowanie lekcji ciszy metodą M. Montessori, której efektem końcowym był portret każdego dziecka. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt. „O Krakowskim hejnale”

  Przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym. Kolorowe krakowskie stroje, głośna muzyka, i niesamowita opowieść o krakowskim hejnale w atrakcyjny sposób przybliżyła wszystkim historię jednego z najważniejszych polskich miast, Krakowa. Podczas muzycznej opowieści dzieci poznały nowe instrumenty, z czego się składają oraz jaki dźwięk wydają. Dziękujemy za niesamowitą muzyczną przygodę, dużą dawkę cennej wiedzy i świetną zabawę.


  więcej...
 • Teatrzyk lalkowy „W zamku króla”

  Przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym, w którym głównym bohaterem był król. Przygody króla stanowiły główną rozrywkę dla uczestników przedstawienia. Świetna zabawa, nauka, śmiech dzieci niosący się po przedszkolu oraz gromkie brawa to najlepsza nagroda dla artystów. 


  więcej...
 • Projekt matematyczno - przyrodniczy „Cyfry z natury”

  „Jeden, dwa, trzy i cztery...wyłączamy komputery". Komputery wyłączone, zatem czas na spacer i zabawy wśród przyrody. Starszaki udały się do pobliskiego parku tworząc z darów jesieni „cyfry z natury" oraz swój własny portret „Oto ja". Niesamowita jesienna zabawa dała dzieciom dużo radości, ale także nauczyła uważności i pomogła rozwinąć się wszechstronnie. Ekoludki lubią przyrodę i przede wszystkim starają się o nią dbać, ale także czerpać z niej wiele nauki. 


  więcej...
 • Dzień drzewa

  Dzień drzewa to dla ekoludków ważne święto! Dlatego w ramach współpracy z Nadleśnictwem z Dębna i Leśnictwem z Kostrzyna nad Odrą zaprosiliśmy do naszego przedszkola leśnika. Pan Bartek opowiedział dzieciom o swoich codziennych obowiązkach i leśnych wyzwaniach. Dzieci poznały specyfikę zawodu leśniczego, uzyskały odpowiedzi na nurtujące pytania. Panu Bartkowi dziękujemy za cenną wiedzę, chęć i poświęcony czas.  Dzieci w podziękowaniu wręczyły leśniczemu piękną laurkę. Każdego roku pamiętamy  o tym ważnym dniu, w pielęgnujemy drzewa, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Po odwiedzinach leśniczego, dzieci udały się na plac zabaw oraz na wycieczkę do parku i starały się rozpoznać drzewa rosnące w najbliższym środowisku. Starszaki dokonywały pomiarów drzew, a także dopasowywały owoce do liści poszczególnych drzew. Na koniec sprawdziliśmy jak się mają drzewa posadzone w ubiegłych latach. Grupa 5-6 latków w ramach Dnia Drzewa oraz realizacji projektu „Las, dwa, trzy....matematyczne przygody wśród przyrody" zaadoptowała przedszkolną śliwę, aby dokonywać obserwacji przyrodniczych dotyczących zmian w poszczególnych porach roku. 


  więcej...
 • Wycieczka na skrzyżowanie świetlne

  Dzieci z grupy 5 latków w ramach omawiania tematyki o bezpieczeństwie udały się na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wszystkie dzieci prawidłowo odpowiedziały na pytania, a korzystając z okazji odwiedziły plac zabaw w Parku Miejskim.


  więcej...
 • Projekt kulinarny „Kulinarne podróże przedszkolaków”

  Grupa 5 latków uczestnicząca w ogólnopolskim projekcie "Kulinarne podróże przedszkolaków" przyrządziła ciasteczka " Pająki". Dzieci przygotowały wszystkie składniki (umyto jajka, odmierzono na wadze składniki, poukładano potrzebne naczynia). Każde dziecko odbijało swój kształt foremką, a po zaniesieniu blach do piekarnika mali kucharze odliczali czas. Po wystygnięciu ciasteczek każdy wykonał swojego pająka, które wyglądały przerażająco pysznie.


  więcej...
 • Projekt „Las, dwa, trzy…matematyczne przygody wśród przyrody”

  W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie matematyczno-przyrodniczym „Las, dwa, trzy....matematyczne przygody wśród przyrody". W ramach niniejszego projektu dzieci wykonują zadania, które mają na celu przybliżyć ich do przyrody. Zajęcia rozwijające podstawowe umiejętności matematyczne potrzebne każdemu przedszkolakowi do codziennych matematyczno - przyrodniczych wyzwań. Już kilka zadań udało nam się zrealizować. Dzieci podczas wycieczki do pobliskiego parku wspólnie zbierały dary jesieni, z których stworzyły kącik przyrodniczo-badawczy. Od teraz w naszych przedszkolnych salach zagościła jesień! 


  więcej...
 • Innowacja pedagogiczna

  W bieżącym roku grupa 5 latków uczestniczy w innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panią Justynę Sierpińską. Dzieci poznają jak ważne jest prawidłowe oddychanie, ćwiczą wspólnie, a na zakończenie wykonują zabawki do nauki prawidłowego oddychania. Dzieci były bardzo zadowolone, a gąsienice, które wykonały" chodziły " po sali cały dzień.


  więcej...
 • Dzień chłopaka

  Jest taki dzień w roku, w którym chłopcy mają swoje święto. My o nim pamiętamy i co roku staramy się, aby ten dzień dla naszych dzielnych chłopaków był wyjątkowy. Okazując im w tym dniu dużo uwagi i zainteresowania, starszaki wręczyły chłopcom własnoręcznie zrobione krawaty i słodkie upominki. Pozostało nam już tylko życzyć wszystkim chłopcom Wszystkiego Najlepszego! 


  więcej...
 • Dzień marchewki

   

  Każdy przedszkolak wie, że owoce i warzywa to podstawa, aby być zdrowym. Długo zastanawialiśmy się z dziećmi, które z warzyw kojarzy nam się z jesienią. W końcu doszliśmy do porozumienia, że jest to marchewka! Pomarańczowa jak jesienne liście. Później próbowaliśmy wspólnie znaleźć zastosowanie tego warzywa w kuchni i tak poznaliśmy wiele potraw, w których główną bohaterką jest marchewka. Dzieci przygotowały w tym dniu ciekawe i różnorodne potrawy z udziałem marchewki. Starszaki przyrządziły sałatkę owocową, upiekły pyszne ciasto marchewkowe, przygotowały marchewkowe babeczki i sok marchewkowy, natomiast  młodsze grupy zaserwowały na deser pyszny, świeżo wyciskany sok z marchewki oraz surówkę z marchewki i jabłka. Przedszkolaki kosztowały samodzielnie przygotowanych dań ze smakiem! 


   


  więcej...
 • Wycieczka na komisariat Policji

  Wrzesień pod hasłem „Bezpieczeństwa". Dzieci z grup 5-6 latki oraz 6-latki udały się na wycieczkę na komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą. Dzieci poznały specyfikę miejsca, w którym pracują funkcjonariusze policji oraz ich zawód. Dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy każdego policjanta. Miały okazję zajrzeć do radiowozu, a nawet zasiąść za kierownicą. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę. 


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2 im. „Przyjaciół Ziemi”

  We wrześniu dzieci z grupy 6 latków udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie zapoznały się z bezpieczną drogą do szkoły. Starszaki miały okazję zobaczyć jak wygląda sala lekcyjna, gdzie jest sekretariat oraz świetlica. Zawitały również na plac zabaw i boisko. Miejmy nadzieję, że już w przyszłym roku z chęcią i uśmiechem pójdą do klasy I, przygotowani do nowych wyzwań i szkolnej przygody. 


  więcej...
 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  Dnia 23 września wszystkie dzieci udały się na akcję sprzątania świata. Jako Ekoludki czujemy się odpowiedzialni za otaczające nas środowisko, w związku z czym każdy zuch, czy ten mały, czy ten duży przyczynił się do tego, aby nasz mały skrawek planety stał się odrobinę czystszy. Jak słowa znanej nam piosenki „SOS to Ziemia woła ludzi...SOS ratujmy siebie sami, SOS do siebie wysyłamy". Tak właśnie robimy, sprzątamy, mówimy o tym i wysyłamy SOS do wszystkich dużych i małych mieszkańców naszej planety. Dzieci uczyły się w tym dniu nie tylko dbać o porządek wokół siebie, ale także o przyrodę - sadziły krokusy, które będą witały nas wiosną i przypominały nam o tym, żeby dbać o przyrodę i nie deptać trawników. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc w akcji „Sadzimy krokusy".  


  więcej...
 • Dzień Przedszkolaka "Kolorowa matematyka"

  Dnia 20 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka na kolorowo i matematycznie. Nasze przedszkole od samego wejścia mieniło się kolorami i kształtami. Na dzieci czekało wiele atrakcji w tym ważnym dniu. Na „Dzień dobry" każde dziecko które wybierało się do przedszkola mogło pokonać ścieżkę matematyczną, która prowadziła do samego wejścia. Nauczycielki w przeddzień Dnia Przedszkolaka narysowały na chodniku kolorową ścieżkę składającą się z różnych kształtów. Zaraz po śniadaniu czekała na dzieci zabawa taneczna z rekwizytem. Wszystkie dzieci trzymając w rękach różne kształty, uczestniczyły w zumbie prowadzonej przez panią Agatę. Po matematycznej rozgrzewce, każda z grup udała się na matematyczny spacer. Podczas spaceru, dzieci odkrywały koperty z zadaniami. Za wykonanie zadania przedszkolaki otrzymywały punkty. Po zabawach terenowych spotkaliśmy się wspólnie na placu przedszkolnym, gdzie wykonaliśmy dwa ostatnie zadania. Każda z grup musiała ułożyć ze swoich kształtów figurę przydzieloną do grupy. Następnie wspólnie stworzyliśmy ogromnego, kolorowego pajacyka, który towarzyszył dzieciom podczas zabaw na placu. Na koniec czekała na dzieci największa niespodzianka - matematyczny tort! Możemy z dumą powiedzieć, że nasza niespodzianka dla dzieci się udała. Wszystkim Przedszkolakom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl