Aktualności 2018/2019

 • Otwarcie basenu miejskiego

  Tegoroczne wakacje zapowiadają się bardzo słoneczne. Ekoludki pierwsze dni lata spędziły na zabawach na świeżym powietrzu. Jednak upał sprawia, że jedyne na co mamy ochotę to na chwilę ochłody. W związku z piękną wakacyjną pogodą przedszkolaki udały się na uroczyste otwarcie nowego miejskiego basenu. Podczas uroczystości dzieci miały okazję uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach zorganizowanych przez Urząd Miasta. Przedszkolaki, zarówno starszaki, jak i maluszki świetnie bawiły się na kolorowych zamkach dmuchanych, podczas wspólnych zabaw z chustą animacyjną, a także mocząc nogi w basenie. Pierwsze kąpiele i zabawy letnie mamy już za sobą. Dziękujemy za zaproszenie i świetne atrakcję! 


  więcej...
 • Kreatywne zabawy konstrukcyjne klockami LINDEN

  Grupa 6 latków przez cały rok szkolny realizowała kreatywne wyzwanie z klockami LINDEN. Starszaki systematycznie tworzyły różne budowle, które jednego dnia wznosiły się ku niebu, a drugiego zajmowały cały dywan. Zwykłe drewniane klocki okazały się świetnym materiałem do rozwijania kreatywności u dzieci przedszkolnych. Źródło świetnej zabawy  i umiejętności planowania, czy konstruowania. Zachęcamy wszystkich do wyzwania z klockami LINDEN. 


  więcej...
 • Kółko plastyczne – wymarzone wakacje

  Dzieci z kółka plastycznego przygotowały się odpowiednio na wakacje przygotowując pracę przestrzenną „Wymarzone wakacje" oraz dając się porwać fantazji z plastykowych patyczków. Wakacyjna zabawa plastyczna wprawiła wszystkich w dobry humor. Teraz już tylko pozostało cieszyć się wspaniałą, słoneczną pogodą. Wszystkim dzieciom życzymy udanych, bezpiecznych i wymarzonych wakacji !


  więcej...
 • Przedszkolaki u stomatologa

  „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!" Przedszkolaki doskonale wiedzą jak dbać o higienę jamy ustnej, dlatego też wybrały się na wycieczkę do stomatologa, gdzie dowiedziały się jak samemu radzić sobie z czyhającymi na każdym kroku zarazkami. Dzieci poznały specyfikę zawodu stomatologa, dowiedziały się różnych ciekawostek , obejrzały dokładnie sprzęt dentystyczny, siedziały nawet przez chwilę na fotelu stomatologicznym. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę na temat niniejszego zawodu.


  więcej...
 • Wycieczka na komisariat – 6 latki

  Grupa 6 latków wybrała się w ramach współpracy z Policją na wycieczkę na komisariat Policji. Dzieci zwiedziły kostrzyński komisariat, poznały specyfikę zawodu policjanta. Przedszkolaki poznały różnego rodzaju pojazdy  policyjne, miejsca administracyjne oraz zwiedziły pomieszczenia przeznaczone dla zatrzymanych. Dziękujemy za poświęcony czas i wiele ciekawych informacji. 


  więcej...
 • Zakończenie projektu „żaba”

  W czerwcu, przez 2 tygodnie realizowany był w grupie 4-5 latków projekt „Żaba". Dzięki współpracy z panią Martą Pilecką udało nam się pomyślnie zrealizować wszystkie założenia. Projekt opierał się na zintegrowanych treściach edukacyjnych z języka angielskiego. Dzieci poznawały żaby, ich zwyczaje, anatomię...właściwie wszystko czego chciały się dowiedzieć o tych małych zwierzątkach. Niesamowita atmosfera i przypływ wiedzy sprawił, że rozbudziła się w dzieciach naturalna ciekawość i dociekliwość. Dokonywaliśmy doświadczeń, poznawaliśmy swoje możliwości, korzystaliśmy z elementów Yogi w celu relaksacji i wyciszenia, przygotowywaliśmy koktajle owocowe, chodziliśmy na wycieczki, zamieniliśmy się w żabich detektywów. Kulminacyjnym momentem w naszym projekcie był Przedszkolny Quiz, który przeplatany był występami grupy 4-5 latków. Dzieci za udział w projekcie otrzymały dyplomy oraz tęczowe kredki. 


  więcej...
 • Przywitanie wakacji

  Rok szkolny dobiegł końca. Nadszedł czas wakacji! Postanowiliśmy zatem przywitać Wakacje hucznie i wesoło! 19 czerwca w naszym przedszkolu rozbrzmiała wesoła muzyka, w powietrzu unosiły się kolorowe bańki, a na placu przedszkolnym czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Skoro muzyka to taniec i świetna zabawa. Zaczęliśmy dzień od zumby i dyskoteki do wesołych dziecięcych rytmów. Naładowani pozytywną energią ruszyliśmy do zabawy z kreatywną chustą animacyjną, przez zabawy sportowo-ruchowe, po puszczanie baniek. Słońce wtórowało wesołej zabawie. Kolorowa chusta animacyjna mieniła się jak tęcza na niebie, przeplatana radosnym śmiechem dzieci. W wyścigach gąsienic odnalazły się wszystkie dzieci, okazało się, że nawet maluchy poradziły sobie ze sportowym wyzwaniem. Mistrzami w rzutach woreczkami do celu okazały się 6 latki, a najpiękniejsze i największe bańki puszczały 4 i 5 latki. W taką pogodę warto się również schłodzić, dlatego też panie zorganizowały dzieciom zabawy wodne. Po atrakcjach ruchowych, przyszedł czas na relaks i małe „co nie co"....dzieci narysowały na chuście kreatywnej z czym kojarzą im się wakacje, następnie łapiąc oddech zajadały się popcornem. Każda grupa miała inny pomysł, pojawiły się piłki, słoneczka, lody, a nawet rybki. Na koniec dnia, chusta zawisła w holu przedszkola tworząc wakacyjny wystrój. Po takiej uroczystości wakacje muszą być udane! Ekoludki życzą wszystkim dzieciom i paniom udanych, wesołych i bezpiecznych wakacji. 


  więcej...
 • Pożegnanie w grupie 3 latków

  Nadszedł czas pożegnania w grupie 3 latków. Pani Magdalena Jarek - Rogowska zorganizowała dla wszystkich swoich maluchów zabawę pożegnalną, która odbyła się w Sali Zabaw „Agu-Land". Dzieci wraz z rodzicami również przygotowały małe co nieco w podziękowaniu dla Pani Magdy za cały rok wspólnej pracy i zabawy. Zabawa była super! 


  więcej...
 • Wiosenne zabawy

  Gdy tylko na dworze pojawiło się trochę słońca i zrobiło się ciepło, 4 latki udały się na plac zabaw. Wiosennym zabawą nie było widać końca, świetna atmosfera udzieliła się wszystkim. Oby pogoda dopisała nam również podczas wakacji. 


  więcej...
 • Wycieczka do weterynarza

  Dzieci z grupy 5 latków udały się na wycieczkę do weterynarza. Przedszkolaki odwiedziły miejsce, w którym udzielana jest pomoc naszym najmniejszym pupilom. Pan weterynarz zapoznał dzieci ze specyfiką zawodu oraz miejsca, w którym często przebywają domowe zwierzęta. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę! 


  więcej...
 • Pożegnania nadszedł czas!

  14 czerwca w naszym Przedszkolu miało miejsce zakończenie roku dla starszaków. 6-latki przygotowały z tej okazji dla rodziców program artystyczny. Dzieci dumnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W oku niejednego rodzica zatańczyła łezka i serca zabiły nieco szybciej. Przepiękny występ był idealnym akcentem na zakończenie roku. Dzieci nie omieszkały podziękować również kadrze pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom przedszkola. W tym dniu uśmiech gościł na twarzach wielu osób. Dziękujemy za przepiękny występ! A naszym przyszłym uczniom i uczennicom życzymy samych sukcesów, najlepszych ocen i powodzenia! 


  więcej...
 • Zajęcia – Park Narodowy "Drzewo"

  W maju miało miejsce ostatnie spotkanie z pracownikami Parku Narodowego „Ujście Warty". Podczas naszego spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zwierzętach żyjących w lesie oraz zgromadzić nową wiedzę na temat drzew. Przedszkolaki wiedzą już jak wielkie znaczenie ma drzewo w naszym ekosystemie. W ramach podziękowań za współpracę wręczyliśmy na ręce pracowników Parku Narodowego piękne, własnoręcznie wykonane przez jednego z pracowników drzewo, aby przypominało o Ekoludkach. Jeszcze raz dziękujemy za owocną współpracę! 


  więcej...
 • Spotkanie z muzyką – koncert muzyczny

  Jak co miesiąc dzieci miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym, podczas którego główna bohaterka w magiczny sposób opowiedziała dzieciom swoją historię bogatą w różne dźwięki i melodię. Dzięki jak zaczarowane tańczyły, oglądały uważnie całe przedstawienie i śledziły losy naszych muzycznych bohaterów. Gorączka i upał mimo wielkich starań, nie zepsuły nam świetnej muzycznej zabawy. 


  więcej...
 • Wycieczka do fryzjera

  Dzieci z grupy 4-5 latki w ramach tematyki kompleksowej o fryzjerze wybrały się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda praca fryzjerki, na czym polega oraz co jest niezbędne w tym zawodzie. Dzieci zapoznały się ze specyfiką niniejszego zawodu. Dziękujemy za poświęcony czas i ciekawostki dotyczące pracy fryzjera. 


  więcej...
 • Dzień Dziecka

  Jest taki, dzień w roku, w którym w sposób szczególny na twarzy każdego dziecka powinien zagościć uśmiech.  W sposób szczególny, dlatego, że to jest ich święto - Dzień Dziecka. My dorośli mamy obowiązek, aby wychować, ukształtować i dbać o nasze pociechy najlepiej jak potrafimy, szanując ich prawa. Każdego dnia uczymy dzieci czegoś nowego, ale tak samo i one uczą nas wielu rzeczy....przede wszystkim cierpliwości, bezwarunkowej miłości, troski, dobra, empatii, tolerancji. Dlatego to one są największym skarbem i stanowią przyszłość naszego Świata. Ekoludki postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień na sali zabawa w Kunowicach. Zabawy było co nie miara. Dzieci wraz z paniami bawiły się fantastycznie! Zróżnicowany poziom trudności pozwolił na zmierzenie się ze swoimi słabościami, ale także był świetnym sposobem na sprawdzenie swojej sprawności. Dzieci nie miały żadnego problemu, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi atrakcjami! Pamiętajmy, że Dzień Dziecka powinien trwać nieprzerwanie, zawsze i wszędzie, a zabawa to recepta na każdy smutek, złość czy łzy. Dzieciom na całym Świecie życzymy - Wszystkiego Najlepszego! 


  więcej...
 • Dzień „Mamy i Taty”

  Wyjątkowy dzień, w którym na twarzy każdej mamy i każdego taty maluje się promienny uśmiech, a w oczach tlą się łzy wzruszenia. Każda grupa zadbała aby ten dzień był szczególny, a wspomnienia z niego zostały z rodzicami na zawsze. Wierszyki, piosenki, tańce, uśmiechy na twarzach mam i dzieci, zwieńczone buziakami i samodzielnie wykonanymi upominkami. Programy wypadły perfekcyjnie! Gratulujemy występów, a wszystkim mamusiom i tatusiom życzymy Wszystkiego Najlepszego w dniu ich święta! 


  więcej...
 • Konkurs plastyczny w Gorzowie Wlkp. „Bajkowy przyjaciel”

  Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.: „Bajkowy przyjaciel". Dzięki zaangażowaniu dzieci, ich rodziców i nauczycielek z 3, 4, 5, dzieci wykonały piękne prace, które podbiły serca jury. Hania K. zajęła 1 miejsce, Eliza P. otrzymała wyróżnienie, natomiast Krzysztof W. otrzymał III miejsce . Gratulujemy naszym małym artystom i życzymy dalszych sukcesów. 


  więcej...
 • Spotkanie ze strażakami

  Nasze przedszkole zaszczycili swoją wizytą strażacy. Dzięki nim dzieci poznały specyfikę zawody strażaka, zapoznały się z obowiązkowym sprzętem strażackim niezbędnym podczas akcji. Wspólnie ze strażakami przypomnieliśmy sobie jak ważny i niebezpieczny to zawód. Ponadto dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy i założyć strój oraz usiąść w wozie. Niesamowite emocje, zabawa oraz dawka wiedzy o bezpieczeństwie. Dziękujemy za poświęcony czas i do zobaczenia następnym razem! 


  więcej...
 • Święto Flagi w Ekoludkach!

  W naszym przedszkolu aspekty patriotyczne to w bierzącym roku szkolnym pierwszorzędna sprawa. W związku z realizacją zadań z planu rocznego, każda grupa przygotowała flagę Polski, za pomocą innej techniki plastycznej. Na holu przedszkola zawisła niezwykła mapa Polski, stworzona z pocztówek przyniesionych przez dzieci i ich rodziców. Zwykły kontur wypełnił się po brzegi pocztówkami z przeróżnych zakątków Polski sprawiając, że nasza Ojczyzna mieniła się przeróżnymi barwami. Obok Mapy Polski zawisły pięknie wykonane, biało - czerwone flagi dodając wystawie wzniosły charakter. 


  więcej...
 • Teatrzyk "Wiosenne porządki"

  Wiosna do nas zawitała i pogodą nas zaskakuje, podobnie jak przygody zwierząt z przedstawienia teatralnego pt.: "Wiosenne porządki". Dzieci uczestniczyły w wesołych przygodach niedźwiedzia, sójki, wiewiórki i bociana. Śmiechu było co nie miara, bohaterowie bajki rozbawili wszystkich do łez, angażując w przedstawienie publiczność - dzieci. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny "Cygańskie bajanie, cygańskie muzykowanie"

  W naszym przedszkolu odbył się jak co miesiąc bajkowy koncert muzyczny, który wprowadził dzieci w świat cygańskich rytmów i opowieści. Tym razem dzieci poznały dźwięk skrzypiec, akordeonu i kastanietów. Muzyczna przygoda wprawiła nas w dobry, wesoły humor. 


  więcej...
 • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsze zakątki naszej Ojczyzny"

  Nasze Przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny, w którym wzięły udział wszystkie chętne i zdolne dzieci. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały prace pełne pomysłów i kreatywności. Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci hol naszego przedszkola zamienił się na moment w magiczne miejsce pełne pięknych zakątków niczym pocztówki. Oglądając wystawę na chwilę można przenieść się do malowniczych polskich miejsc. Dzieci otrzymały nagrody za starannie wykonane pracę. 


  więcej...
 • Ekoludki uczą się jak udzielać pierwszej pomocy!

  Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Czy będziemy wtedy potrafili się zachować i udzielić pierwszej pomocy?! Tego nie wiemy, ale dzięki kursom pierwszej pomocy, pogadankom oraz spotkaniom z ratownikami medycznymi zwiększamy szanse swoje i innych na przeżycie. Ekoludki po raz pierwszy miały szansę uczestniczyć w spotkaniu z ratownikami medycznymi, podczas którego to dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy. Ratownicy świetnie przygotowali się na spotkanie. Na początku przedstawili dzieciom krótką prezentację multimedialną, tłumacząc najważniejsze sprawy związane z pierwszą pomocą. Kolejnym punktem spotkania był pokaz przez ratowników z użyciem fantomów. Po zgłębieniu wiedzy teoretycznej, przyszedł czas na praktykę. Dzieci z pomocą Pana Łukasza Kołodziejskiego - ratownika medycznego oraz Pana Bartka Chwastowskiego - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kostrzynie, wykonywały czynności zgodnie z instrukcją oraz uczyły się jak udzielić pierwszej pomocy. Dzięki zaangażowaniu ratowników dzieci posiadły niezwykle ważną i przydatną wiedzę. Dziękujemy za poświęcony czas, chęci i zaangażowanie!


  więcej...
 • Wycieczka na ogródki działkowe!

  Grupa 6-latków udała się na wycieczkę na ogródki działkowe w celu poszukiwanie wiosny w ogrodzie. 


  więcej...
 • Żeby zdrowe zęby mieć - trzeba tylko chcieć!

  Ekoludki wiedzą, że sport to wżyciu ważna sprawa, a gimnastyka to zabawa! Doskonale wiedzą, że o zdrowie trzeba dbać i przede wszystkim je szanować! W związku z kompleksową tematyką o zdrowiu, dzieci poznawały zawody związane z medycyną.  Ekoludki wiedzą co należy zrobić, aby dbać o zdrowie własne i innych, jak należy bezpiecznie się bawić oraz jak zachować się podczas wypadku lub w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia. W kwietniu nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka, Pani Dagmara Kozłowska, która porozmawiałą z dziećmi na temat profilaktyki zdrowej jamy ustnej. Poruszyła ważne kwestie dotyczące dbania o zdrowie nie tylko nasze, ale także innych. Wsplólnie bawiliśmy się w szczotkowanie zębów. W związku z odwiedzinami, dzieci z grupy 4-5 i 5 latków udały się na wycieczkę do Stomatologa. W gabinecie mogły zobaczyć jakich sprzętów używa dentysta, aby wyleczyć chore zęby. Dowiedziały się rónież wielu ciekawostek dotyczących pracy stomatologa oraz jak prostymi sposobami radzić sobie z zarazkami i bakteriami czyhającymi na każdym kroku. Dziękujemy za poświęcony czas i kolejną dawkę niezbędnej wiedzy o zdrowiu!


  więcej...
 • Dzień Ziemi

  W kwietniu w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich Ekoludków - Dzień Ziemi! Dzieci zgłębiały tajniki działań pro-ekologicznych. Pierwszym punktem programu było sadzenie kwiatów. Dzieci z całego przedszkola udały się na taras i sprawiły, że donice wypełniły się kolorowymi kwiatami. Kolorowe donice i skrzynie pięknie zdobią taras naszego przedszkola. Tego dnia odbył się również uroczysty „Zielony pochód" - dzieci przebrane na zielono z tabliczkami „Szanuj zieleń!" przemierzyły ulice w pobliżu przedszkola, skandując hasła „Dzień Ziemi!" oraz śpiewając hymn przedszkola. „Niech się lasy zielenią, niech śmieci zniknie ślad, posprzątajmy Ziemię, posprzątajmy Świat" - słowa te słychać było w tym dniu na ulicach przypominając wszystkim o ważnym dniu - Dniu Ziemi, naszej Planety! W przedszkolu wybrzmiał hymn naszej placówki, a na koniec dzieci wzięły udział w małym quizie „Jakie to drzewo?", musiały rozpoznać drzewa z naszego przedszkolnego placu. Ekoludki świetnie poradziły sobie z zadaniem! 


  więcej...
 • Wycieczka do Biblioteki

  Dzieci z ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej "Krasnal" w celu poznania zawodu bibliotekarza oraz zgłębienia wiedzy o katologowaniu i przechowywaniu książek. Dzięki zaangażowaniu pracowników biblioteki dzieci spędziły miło czas słuchając bajki oraz poznając specyfikę zawodu bibliotekarza. 


  więcej...
 • Poszukiwania zajączka!

  Okres świąt Wielkanocnych wiązał się dla Ekoludków z atrakcjami. Dzieci z naszego przedszkola otrzymały specjalne zadania do wykonania, aby odnaleźć Wielkanocnego Zająca. Wszystkie wskazówki doprowadziły dzieci na plac zabawa, gdzie zajączek pozostawił dzieciom małą niespodziankę. Przedszkolaki zamieniły się na moment w detektywów. Niestety Zając zdążył uciec, ale zgromadzone czekoladowe słodkości mogliśmy zabrać ze sobą. Świetna zabawa, która namalowała w tym dniu uśmiech na wielu twarzach. 


  więcej...
 • Wiosenne zabawy!

  Gdy tylko na niebie pojawi się odrobinę słońca, 6 latki aktywnie spędzają czas na placu przedszkolnym. Dzieci uczestniczą w zabawach badawczych, zgłębiając wiedzę o ziemi i odkrywa tajemnice, jakie skrywa. Jest też czas na wspólną plastyczną zabawę, dzięki której chodnik zamienił się w kolorową wystawę prac dzieci. Przedszkolaki za pomocą kredy rysowały własne cienie, określając gdzie na niebie znajduje się słońce. Odrobina słońca, kredy i wyobraźni wystarczy do stworzenia wspaniałych prac plastycznych.     


  więcej...
 • Matematyczne gry planszowe!

  A co zrobić, gdy pada deszcz i nie można wyjść na plac zabaw? 4-5 latki wpadły na pomysł stworzenia własnych matematycznych gier planszowych. Pracochłonne zajęcie, ale za to mnóstwo zabawy podczas tworzenia takiej gry. Na każdym polu inne zadanie do wykonania, co raz to trudniejsze rzeczy do wykonania, aby zbliżyć się do mety. Niesamowite pomysły i z kilku kolorowych kartek, nożyczek oraz kleju powstały ciekawe gry zapewniające świetną zabawę podczas deszczowej pogody. 


  więcej...
 • Zabawy matematyczne 6 latki

  Kolejne matematyczne wyzwania przed 6 latkami. Tym razem dzieci zmierzyły się z symetrią. Okazała się wcale nie taka straszna jak się wszystkim wydawało. Starszaki pracowały w parach, pomagając sobie wzajemnie świetnie sobie poradziły z zadaniem. 


  więcej...
 • Bańkowe, kolorowe szaleństwo!

  Nasze przedszkole na jeden dzień zamieniło się w bańkową krainę. Dzieci w każdej grupie poznały nową technikę malowania bańkami. Mnóstwo zabawy, radości i kolorowych baniek sprawiło, że zwykłe białe kartki zamieniły się piękne prace plastyczne, które zdobią teraz hol przedszkola. 


  więcej...
 • Zajęcia otwarte 3 latki

  W grupie 3 latków ważne wydarzenie! Pierwsze otwarte zajęcia, w których brali udział również rodzice dzieci. Dzieci śpiewem żegnały zimę. Zaśpiewały piosenkę "Bałwankowa rodzina", "Marzanno, Ty zimowa Panno" oraz ubieraj czapkę "Uciekaj zimo". Maluszki rozwiązywały marcowe zagadki oraz brały udziałw różnych zabawach ruchowych. Rodzice mieli okazję obserwować swoje dzieci podczas zajęć i wspólnych zabaw. Dzieci popisały się również umiejętnościami matematycznymi, przeliczając żabki, biedronki ale także kwiaty. Na koniec przywitały Panią Wiosnę radosnym wiosennym marszem. 


  więcej...
 • Wiosna w ogródku

  4-5 latki w ramach kompleksowej tematyki założyły własny ogródek. Dzieci poznając różne gatunki roślin, zgłębiały także wiedzę o narzędziach oraz czynnościach wykonywanych przez ogrodnika. Gdy już zdobyły cenną wiedzę o ogrodnictwie i dobrze poznały ten zawód udały się na plac przedszkolny posadzić stokrotki, natomiast następnego dnia w przedszkolnym ogródku posiały nasiona rzodkiewki, sałaty, marchwi oraz pietruszki. Ale na tym nasza przygoda małych ogrodników się nie kończy!     


  więcej...
 • Mali ogrodnicy na start!

  3 latki wraz ze swoimi paniami udały się na pierwszą wiosenną wycieczkę do poblikiego ogrodu. Dzieci zamieniły się w wiosennych detektywów i poszukiwały oznaki wiosny, obserwowały przyrodę oraz poznawały zawód ogrodnika. Na podsumowanie maluszki posadziły cebulę i posiały rzerzuchę. Poznały tajniki i ciekawostki zakładania ogródka. Dowiedziały się również jak o niego dbać. 


  więcej...
 • Powitanie Wiosny!

  21 marca zawitała do nas wiosna! Dzieci z całego przedszkola szumnie i wesoło kroczyły ulicami w pobliżu naszego przedszkola. Skandowały hasła i śpiewały piosenki na powitanie Pani Wiosny. Radośnie pożegnaliśmy Zimę, śpiewając wspólnie piosenkę "Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno...". Po odczytaniu listu od Pani Wiosny, dzieci wraz z paniami postanowiły poszukać oznak wiosny na placu przedszkola. 


  więcej...
 • 7 Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

  20 i 27 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w 7 Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA. Przedszkolaki odwiedziły "Kino za rogiem", aby obejrzeć bajki o tematyce wiosennej. Spośród 6 różnych bajek dzieci musiały wybrać dwie, które najbardziej im się spodobały. Miło spędzony czas przed dużym ekranem sprawił, że na moment zamieniliśmy się prawdziwych koneserów filmów animowanych. Dziękujemy za zaproszenie. 


  więcej...
 • Kółko plastyczne "Mały Picasso" - malowanie sznurkiem

  Nasi mali artyści znów zaskakują. Malowanie za pomocą różnych materiałów to żadne utrudnienie. Tym razem dzieci wykonały pracę za pomocą farb i sznurka. Artystyczna abstrakcja zdobi hol przedszkola i zachwyca wszystkich, którzy odwiedzają nasze Przedszkole. 


  więcej...
 • Spotkanie z ciekawymi ludźmi - poznajemy zawody

  Dzieci miały przyjemność spotkać się z pracownikiem straży granicznej, kóry wprowadził nas w Świat. Zapoznał dzieci z granicami naszego Kraju oraz z naszymi sąsiadami. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć czapkę - element munduru obowiązującego w straży granicznej. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i wilee ciekaostek, które pomogły nam lepiej poznać charakter pracy straży granicznej.     


  więcej...
 • Zajęcia przyrodnicze - Park Krajobrazowy

  W naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia przyrodnicze o ptakach. Dzieci poznawały różne rodzaje ptaków, żyjących w Polsce oraz wiele ciekawostek o ich zwyczajach. Przedszkolaki mołgy przyjrzeć się z uwagą jak wyglądają poszczególne rodzaje ptaków, wspólnie dopasowywały jajka do odpowiednich ptaków, a także wspominały o zwierzętach żyjących na polach, łąkach i w lasach. 


  więcej...
 • Zajęcia logopedyczne - wiatraczki

  6 marca miał miejsce Europejski Dzień Logopedy, dlatego też z tej okazji przedszkolny logopeda Pani Justyna poprowadziła w każdej grupie zajęcia logopedyczne. Dzieci wraz z nauczycielkami stworzyły własne wiatraczki wykorzystując do tego kredki i kolorowy papier. Najlepszy sposób na naukę to zabawa! Tak właśnie wyglądały te zajęcia - od zabawy techniczno-plastycznej po zabawę oddechową. Dzieci miały niesamowitą frajdę, tworząc magiczne, rysujące wiatraczki. 


  więcej...
 • Rewia Mody w przedszkolu! - Pokaz mody przedszkolnej "Mały Projektant"

  Ekoludki zamieniły się na cały tydzień w małych projektantów mody. Ciężkie pracę nad nowymi projektami zakończyły się pokazem mody. Dzieci samodzielnie dobierały ubrania i akcesorie tworząc niesamowite kreację. Czerwony dywan w jednej chwili zapełnił się modelami i modelkami niczym z paryskiego wybiegu. Projektanci zostali nagrodzeni gromkimi brawami za trud i zaangażowanie jakie włożyli w przygotowanie swoich strojów. W tym sezonie definitywnie gościć będą wzorzyste apaszki i kolorowe sukienki, na głowach zagoszczą kapelusze, a panowie zachwycać będą klasycznym garniturem skrojonym na miarę. Kolejny raz jesteśmy pełne podziwu dla naszych przedszkolaków - takie wspaniałośći mogą zrodzić się tylko w głowie dziecka!  


  więcej...
 • Kółko plastyczne "Mały picasso"

  Dzieci z kółka plastycznego prężnie działają i już szykują sięna przywitanie wiosny. Nasi mali artyści wraz z panią Gosią zaczarowały talerzyki jednorazowe i zamieniły je w bociany. Sami zobaczcie, jak prawdziwe!


  więcej...
 • Dzień Kobiet!

  Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie! Dzień pełen uśmiechu i radości. Chłopcy od rana rozpieszczali zarówno te duże kobiety, jak i te małe uśmiechem, życzeniami, laurkami oraz kwiatami. Każda dziewczynka mogła czuć się w tym dniu wyjątkowo, bo wszystkie oczy zwrócone były właśnie na nią oraz pięknie, bo każda uśmiechnięta buzia jest piękna. Dziękujemy wszystkim mężczyzną, tym dużym i tym małym za pamięć i życzenia, a wszystkim kobietom, na całym świecie życzymy Wszystkiego Najlepszego i marzeń spełnienia! :)


  więcej...
 • Koncert muzyczny "Wiosenne porządki i kraina owadów"

  6 marca w naszym przedszkolu odbył się bajkowy koncert muzyczny. Artyści zabrali dzieci w wiosenną podróż. Dzieci tańczyły i świetnie bawiły się wraz z muzykami. A dźwięki instrumentów niosły się po całym przedszkolu trafiając do ucha każdego, umilając środowe przedpołudnie. Dziękujemy za kolejną dawkę dobrej muzyki i świetną zabawę. 


  więcej...
 • Konkurs taneczny "Koło Talentów"

  1 marca w naszym przedszkolu rozbrzmiała wesoła muzyka. Głośny, radosny śmiech i liczne oklaski wychodziły poza mury naszego przedszkola. Od rana dzieci przygotowywały się do konkursu tanecznego. Na początek rozgrzewka, bo każdy przedszkolak wie, że to ważna sprawa. Emocje sięgały zenitu, dzieci swoim tańcem oczarowały wymagające jury. Taniec, muzyka, śmiech....tak Ekoludki przywitały marzec. Podczas konkursu dzieci wykazały się niesamowitą odwagą i świetnymi pomysłami. Wszystkie dzieci od maluchów po starszaków pokazały, że świetnie radzą sobie z każdym ruchem, nawet te najtrudniejsze kroki nie sprawiły im większego problemu. Starsze grupy natomiast musiały sie zmierzyć w konkurencji "Taniec z rekwizytem" - świetnie dały sobie radę! Sześciolatki wykazały się również znajomością podstawowych kroków tańca nowoczesnego - hip hop. Zadziwiły wszystkich! Tak właśnie bawimy się w Ekoludkach, a każdy dzien przynosi co raz to nowe atrakcję i niespodzianki. 


  więcej...
 • Co powstanie z kartonu? - Dni bez zabawek

  W lutym czekały na dzieci kolejne atrakcję, między innymi dni bez zabawek. Przedszkolaki pożegnały wszystkie zabawki, a w zamian za to sale wypełniły się kartonami oraz wieloma materiałami, z których powstało wiele ciekawych prac technicznych. Dzieci wraz ze swoimi paniami poraz kolejny wzbiły się na wyżyny kreatywnośći i stworzyły rakiety, sprzędy AGD, akwarium pełne rybek a nawet kosmos, w którym można spotkać ufoludki. Przedszkolaki mimo braku zabawek bawiły się świetnie, a wystarczyło tylko kilka kartonów, klej i nożyczki. Cały urok dobrej zabawy tkwi w jej prostocie. Kolejny raz udało nam się tego dokonać i świetnie bawić


  więcej...
 • Teatrzyk "Przygody Krasnala Pączka"

  W naszym przedszkolu miał miejsce teatrzyk "Przygody Krasnala Pączka". Dzieci uważnie i chętnie uczestniczyły w przedstawieniu. Krasnal Pączek rozbawił wszystkich do łez, a jego przygody nauczyły dzieci, że zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta to podstawa, aby mieć dobre samopoczucie.


  więcej...
 • Spotkanie z rybami! - Park Narodowy "Ujście Warty"

  Dzieci miały niesamowitą okazję podczas spotkania z pracownikami Narodowego Parku "Ujście Warty" poznać gatunki ryb słodkowodnych. Z uwagą posłuchały bajki o sumie, oraz uczestniczyły w zabawie, w której rozpoznawały po opisie poszczególne ryby. Przedszkolaki w każdej grupie poradziły sobie świetnie z zadaniem, a co najważniejsze świetnie się przy tym bawiły. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i dużą dawkę wiedzy. 


  więcej...
 • 3 latki robią zakupy - wycieczka do sklepu spożywczego

  Maluszki wraz ze swoimi paniami udały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego w celu poznania zawodu sprzedawcy. W ramach kompleksowej tematyki zaplanowanej na cały tydzień, dzieci poznawały zarówno jak funkcjonuje sklep, jak i zgłębiały tajniki zawodu sprzedawcy.  


  więcej...
 • Kółko plastyczne - maski karnawałowe

  Dzieci z kółka plastycznego wykonały maski karnawałowe z wykorzystaniem talerzyków papierowych, piór oraz farb plakatowych. Na każdym balu karnawałowym dobry strój to podstawa, a w takiej masce każdy bal karnawałowy musi być udany. 


  więcej...
 • Tropimy ślady zwierząt!

  W naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia dydaktyczne z cyklu zajęć zorganizowanych przez Park Krajobrazowy "Ujście Warty". Dzieci podczas zajęć poznawały charakterystyczne cechy zwierząt oraz same tworzyły ich ślady w masie solnej. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, mnóstwo ciekawostek i cennej wiedzy na temat dzikich zwierząt. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. 


  więcej...
 • Poznajemy zawody - fizjoterapeutka

  8 lutego nasze Przedszkole odwiedziły dwie panie fizjoterapeutki Dr Anita Kulik oraz mgr Natalia Flis. Podczas spotkania, dzieci nauczyły się prawidłowych nawyków , które wpływają na prawidłową postawę ciała. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i pogadankach na temat zdrowego trybu życia i dobrych nawyków w życiu. Miały okazję również skorzystać również z leżanki oraz krókiego masażu wykonanego przez fizjoterapeutki. Dziękujemy za dużą dawkę cennej wiedzy i poświęcony czas! 


  więcej...
 • Wycieczka do Księgarni "Wena"

  Dzieci z grupy 4-5 latków udały się na wycieczkę do Księgarni "Wena". Poznały specyfikę miejsca, w którym sprzedaje się książki. Utrwaliły zasady korzystania z książek oraz ich szanowania. Dzieci wraz ze swoimi paniami wybrały książeczki, które wzbogacą kącik książki w przedszkolu. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: "Księga Dżungli"

  W lutym w naszym Przedszkolu odbył się koncert muzyczny, podczas którego dzieci były uczestnikami opowiadania o przygodach tygrysa. Dzięki spotkaniom z muzyką dzieci poprzez działania artystyczne poznają nowe instrumenty oraz uczą się jak uczestniczyć w muzycznych przedstawieniach.


  więcej...
 • Ostatnie białe szaleństwo!

  W powietrzu unosi się zapach wiosny, a spod cienkiej warstwy śniegu zauważyć można krokusy i przebiśniegi. Mimo tych nieśmiałych, pierwszych oznak wiosny udało nam się skorzystać z odrobiny białego szaleństwa. Dzieci zjeżdżały z górki, lepiły bałwana, urządzały bitwę na śnieżki oraz tworzyły ślady na śniegu. Zabawy nie było widać końca! 


  więcej...
 • Spotkanie z kucharką 3 latki

  Dzieci z grupy 3-latków w ramach realizacji programu doractwa zawodowego poznawała specyfikę zawodu kucharza. W związku z tym dzieci wraz ze swoimi paniami udały się na małą wycieczkę do przedszkolnej kuchni, gdzie kucharki zapoznały dzieci ze sprzętem kuchennym oraz codziennymi czynnościami. Wspólnie z paniami utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa podczas przyrządzania posiłków. Dzieci poznały tajniki pysznych przedszkolnych obiadów. 


  więcej...
 • Dzień bezpiecznego internetu

  "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu" to „mini-projekt" w ramach międzynarodowego projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", który połączył w działaniu tysiące nauczycieli i dzieci z całej Polski oraz placówek polonijnych. Filarem projektu jest postać Małego Misia i czytanie. Czytamy dzieciom na różne, istotne dla nich tematy. Kolejny raz, już trzeci, poczytamy z Małym Misiem o internecie. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy... Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w celu inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszym Przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się we wszystkich grupach. Dzieci uczestniczyły zarówno w zajęciach jak i zabawach dydaktycznych, plastycznych oraz ruchowych. Mamy nadzieję, że wszelkie działania profilaktyczne wpłyną na zachowania dzieci i uchronią je od wszelkich zagrożeń płynących z sieci    


  więcej...
 • Dzień Babci i Dziadka

  Jest taki jeden dzień w roku, w którym z głębi serc wnucząt płyną najserdeczniejsze życzenia - Dzień Babci i Dziadka. Życzenia, łakocie, laurki, prezenty, całusy, uściski i wiele, wiele innych wspaniałości - tym wszystkim zostali obdarowani wyjątkowi goście, którzy odwiedzili naszych przedszkolaków. Babcie i dziadkowie to osoby, które szczególnie zasłużyły na tak wyszukany i cenny prezent jak miłość wnuków. Ten szczególny dla nich dzień postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy sposób. Każda grupa przygotowała przedstawienia godne tak wspaniałej publiczności. Dzieci zachwyciły wszystkich rytmicznymi tańcami, pięknymi wierszami, a także piosenkami rozgrzewającymi serca najbliższych. Na koniec każde dziecko dumnie wręczyło laurkę, natomiast maluszki dołączyły do swoich życeń cytrynę jako oznakę zdrowia. Serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w wychowaniu, a także moc życzeń oraz całusów na cały rok dla wszystkich dziadków życzą Ekoludki!


  więcej...
 • Ferie zimowe!

  W dniu 17 stycznia, wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami udały się na bajkę pt.: "Królowa Śniegu" do "Kino za rogiem". Dzieci zasiadły wygodnie w wielkich, czerwonych fotelach i oddały się przyjemności oglądania filmu animowanego na dużym kinowym ekranie. 


  więcej...
 • Bal Karnawałowy

  Karnawał to czas zabawy, tańca oraz kolorowych kreacji. W naszym przedszkolu Bal Karnawaowy odbył się 11 stycznia. Cały dzień szalonego tańca, wesołych zabaw oraz konkursów tanecznych. Od samego rana próg przedszkola przekraczali superbohaterowie, aniołki, motylki oraz wiele, wiele innych ciekawych postaci. Trudno było rozpoznać kto kryje się pod przebraniem. Kto jest spidermanem? A kto wilkołakiem? Świetne humory towarzyszyły nam przez cały dzień, dzięki czemu bal był wyjątkowy. W przedszkolu unosił się zapach świeżo zrobionego popcornu. Zwykła sala przedszkolna, ustrojona w srebrno-białe balony oraz serpentyny zamieniła się w tym dniu w piękną salę balową. Rytmiczna i wesoła muzyka porwała wszystkich do tańca. Dzień pełen atrakcji i zabawy niestety szybko dobiegł końca. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: "Karnawał w szkocką kratkę"

  9 stycznia nasze przedszkole odwiedziła grupa młodych muzyków z Agencji ProMusica. Zadziwili nas w tym dniu przedstawieniem muzycznym pełnym wesołej muzyki i ciekawych przygód. Dzieci poznały nowe instrumenty muzyczne oraz ich poszczególne elementy. Świetne przygotowanie do prawdziwego karnawału, który odbędzie się już za kilka dni. 


  więcej...
 • Spotkanie Wigilijne

  Dnia 19 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce Wigilia, podczas której wszystkie dzieci odświętnie ubrane mogły doświadczyć tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Cały dzień towarzyszył nam świąteczny nastrój. Dzieci wraz ze swoimi paniami nakrywały do stołu oraz ustrajały je świątecznymi stroikami i ozdobami. W tym wyjątkowym, pełnym refleksji dniu nasze przedszkole odwiedził również teatrzyk, który zaprezentował przedstawienie pt.: "Magia słów", Każdego z nas przydało się przypomnieć o wartości tych trzech magicznych słów: Proszę, przepraszam i dziękuję. Piękne kolędy i pastorałki, które w tym dniu rozbrzmiewały w każdej sali wprawiły wszystkich w świąteczną zadumę i roztoczyły wokół aurę radości i miłości. Kucharki przygotowały kilka z 12 tradycyjnych dań, których zapach i smak sprawił, że poczuliśmy się jak an prawdziwej wigilijnej kolacji. Stoły pięknie ustrojone, a nad nimi unosiły się zapachy wigilijnych potraw, zostało już tylko podzielić się opłatkiem i złożyć sobie płynące z serca bożonarodzeniowe życzenia. Po uroczystym obiedzie, pod choinką czekała a dzieci jeszcze jedna niespodzianka - pięknie zapakowane prezenty. Do końca dnia czas minął nam na wspólnym kolędowaniu i zabawach świątecznych. Ekoludki życzą wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 


  więcej...
 • XXIII Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej województwa lubuskiego

  Tradycją stało się, że co roku Ekoludki uczestniczą w uroczystości Wojewódzkiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej województwa lubuskiego. Ideą uroczystości jest przede wszystkim kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Co roku grupa 6 latków otwiera całą uroczystość przedstawiając krótki program artystyczny, śpiewając kolędy i pastorałki. Na koniec wręczały przedstawicielom miasta anioły. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej uroczystości, która pozwala na podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.  


  więcej...
 • Przedstawienie pt. "Magia słów"

  Święta Bożego Narodzenia skłąniają nas do reflekcji i sprawiają, że każdy z nas na moment się zatrzymuje. Zatrzymuje się, aby pomyśleć o tym co dobrego zrobił przez cały miniony rok. Jak często używał tych trzech magicznych słów: proszę, przepraszam i dziękuję. Dla dorosłych przedstawienie stanowiło jedynie przypomnienie dobrych manier, natomiast dla dzieci była to wyjątkowa opowieść i nauka o trzech magicznych słowach. Dziękujemy za dobrą zabawę! 


  więcej...
 • Pierwszy śnieg 3 latki

  Doczekaliśmy w końcu pierwszego, prawdziwego śniegu. Dzieci z grupy 3 latków nie zwlekały z przywitaniem białego puchu. Od razu udały się na plac, aby nacieszyć się odrobiną białej radości. Zgromadziły śnieg w słoiku, aby następnie wykonać swojej sali doświadczenie. Tak niewiele trzeba, żeby sprawić dzieciom radość - czekamy na więcej! 


  więcej...
 • Dokarmianie ptaków

  Na tarasie przedszkolnym pojawiło się piękne drzewko. To niezwykłe drzewo iglaste przed świętami zamieniło się w wyjątkowo strojną choinkę. Dzieci z grupy 6 latków ozdobiły ją niezwykłymi świątecznymi ozdobami w postaci pokarmu dla ptaków. Ekoludki zadbały, aby przez Święta Bożego Narodzenia ptaki również miały świąteczną ucztę. 


  więcej...
 • Wesołych Świąt! - Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2

  Życzenia płynące prosto z serca to najpiękniejszy prezent jaki można dać w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grupy 6 latków pamiętajły o tej wyjątkowej tradycji i udały się do Szkoły Podstawowej nr 2 z życzeniami świątecznymi. 


  więcej...
 • Podróże Misia Ekoludka

  Miś Ekoludek przed świętami wyruszył w podróż po Polsce. Dzieci z grupy 3 latków wysłały swojego małego misia Ekoludka do przedszkolaków z grupy Motylki do Siedlca. W zamian za to do grupy 3 latków przyszła pierwsza przesyłka z misiem Miodkiem z innego przedszkola. Dzieci nawiązały kontakt z innymi placówkami biorącymi udział w Ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Będziemy śledzić poczynania i losy naszego misia Ekoludka, ale także wypatrywać z niecierpliwością kolejnych misiowych gości. 


  więcej...
 • Przegląd kolęd i pastorałek

  6 grudnia 4-5 latki oraz 6 latki po spotkaniu z Mikołajem udali się na Plac Wojska Polskiego, na którym odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Urząd Miasta. Dzieci mimo deszczowej pogody bawiły się świetnie, a śpiew niosący się ze sceny rozgrzał całą publiczność. Dzieci z grupy 6 latków zaprezentowały kolędę i piosenkę świąteczną, natomiast 4-5 latki przedstawiły mikołajowy taniec z rekwizytami. Po występie czekał na dzieci słodki poczęstunek i szereg zabaw zorganizowanych przez animatora. Po występie dzieci odwiedziły Św. Mikołaja i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę. 


  więcej...
 • Mikołajki

  "Ding, dong spadł już snieg,pierwsza gwiazdka z nami jestJest ktoś taki, ktoś kto chce...Właśnie dziś odwiedzić mnie.Miły, starszy, siwy Pan Z wielkim workiem przyjdzie sami dostaniesz to co chcesz...Dzisiaj jest magiczny dzień"  Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych" dzwoneczków. Przedszkolaki musiały wykazać się cierpliwością i poczekać na specjalnego gościa. Od rana na dzieci czekały same atrakcję. Najpierw wszystkie dzieci udały się na przedstawienie Magika, który zabrał dzieci w świat magii i iluzji. Po występnie pełnym emocji i podziwu starszaki udały się na Bal Mikołajkowy, natomiast młodsze grupy pozwoliły sobie na chwilę odpoczynku i poczęstunku.  Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i odwiedził dzieci podczas balu mikołajkowego. W całym przedszkolu unosił się zapach świeżo przygotowanego popcornu którym częstował przedszkolny elf. Spotkanie z mikołajem trwało dosyć krótko, ale sprawiło nam wiele radości. Mikołaj wiedział, że czeka na Niego dużo, dużo dzieci, dlatego zostawił nam list i wiele niespodzianek. Po odczystaniu listu od Św. Mikołaja wszystkie dzieci udały się do swoich sal, aby sprawdzić czy nie kryją się tam jakieś prezenty. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Jednak sam widok specjalnego gościa,  zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom oczekiwanie. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.    


  więcej...
 • Andrzejki

  Dnia 30 listopada w naszym Przedszkolu odbyły się zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Na początku było lanie wosku, losowanie karteczek "Kim będę?", wędrówka butów oraz przekłówanie serduszka z imionami dziewczynek i chłopców. W między czasie dzieci uczestniczyły również w zabawie andrzejkowej oraz owocowym poczęstunku. Wróżbom towarzyszyła muzyka oraz kolorowe lampki. Dzieci zachwycone wróżbami bawiły się świetnie. Najbardziej podobała się jednak zabawa z kapciami - które wędrowały przez całą salę do drzwi. W każdej grupie wróżby nieco się różńiły, ale wszystkie dały nam wiele radości i uśmiechu. Każde dziecko mogło zabrać na pamiętkę do domu andrzejkowe wróżby. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy andrzejkowe.      


  więcej...
 • Kółko plastyczne - ozdoby andrzejkowe

  Dzieci z koła plastycznego wykonały wraz z Panią Gosią piękne, kolorowe ozdoby andrzejkowe. Musiały wykazać się niesamowitą precyzją, zdolnościami manualnymi i wyczuciem artystycznym. Ozdoby udekorowały każdą salę przedszkolną. 


  więcej...
 • Poznajemy zawody - spotkanie z krawcową 5 latki

  Dzieci z 5 latków kształtują swoje zainteresowania zawodowe. W ramach poznawania różnych zawodów grupę 5 latków odwiedziła pani krawcowa. Zapoznała dzieci ze specyfiką zawodu krawcowej oraz znaczenie tego zawodu na rynku pracy. Dzieci mogłu zobaczyć jak wyglądała praca krawcowej dawniej, a jak wygląda dzisiaj. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę! 


  więcej...
 • Dzień Pluszowego Misia

  Ekoludki w tym roku również śiętowały Dzień Pluszowego Misia. Wyjątkowy dzień, w którym każdy miś ma swoje święto, a każdy przedszkolak świętuje najlepiej jak potrafi. Dzieci z grupy 4-5 i 5 latków zaśpiewały misiom uroczyście 100 lat, uczestniczyły w różnych zabawach tanecznych, plastycznych oraz relaksacyjnych. Dzieci z grupy 3 latków ubrały się w tym dniu na brązowo, przyniosły swoje ukochane misie, wysłuchały historii powstania pluszowego misia. Wspólnie zaśpiewały misiom kołysanki układając je na chuście animacyjnej. Uczestniczyły również w zabawach tanecznych "Jadą, jadą misie", "Pluszowe niedźwiadki", "Stary niedźwiedź". Na koniec wykonały pracę plastyczną pt. "Miś". 


  więcej...
 • Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2

  Dzieci z grupy 6 latków w ramach współpracy udały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej. Starszaki poznały najważniejsze miejsca i ch znaczenie w życiu szkolnym. Poznały również jak wygląda system klasowo lekcyjny. 


  więcej...
 • Wycieczka do Weterynarza 4 latki

  Dzieci z grupy 4 latków w ramach tematyki o zwierzętach domowych odwiedziły gabinet weterynaryjny. Dzieci zobaczyły gdzie bada się zwierzęta i jak wygląda przychodnia dla zwierząt. W drodze powrotnej dzieci szukały wyjścia z labiryntu na nowym obiekcie przy ulicy Orła Białego. Mimo chłodnej pogody spacer okazał się pouczający i radosny. 


  więcej...
 • Poznajemy zawody naszych rodziców 3 latki

  Maluszki cały tydzień mówiły o tym co należy robić, aby dbać o własne zdrowie. W związku z tematyką grupę 3 latków odwiedziła pani pielęgniarka. Zwróciła szczególną uwagę na to, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci słuchały z uwagą pani Dagmary, następnie odpowiadały na pytania oraz chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach. Na koniec spotkania Pani Dagmara poczytałą dzieciom bajkę "Chory kotek". Dzieci także udały się na wycieczkę do apteki w celu poznania zawodu farmaceuty. Dzieci dowiedziały się, gdzie należy wrzucać zużyte leki oraz wspólnie z paniami przypomniały zasady przyjmowania leków. MAluszki doskonale wiedzą, że nie mogą zażywać ich bez zgody rodziców.Na podsumowanie zdrowego tygodnia dzieci wraz z Panią Magdą wykonały pracę plastyczną "Zdrowy ząbek", która zdobi teraz hol naszego przedszkola. Dziękujemy Pani Dagmarze za poświęcony czas i przepis na to jak być zdrowym. 


  więcej...
 • Pasowanie na Ekoludka!

  Ważnym dniem w karierze każdego przedszkolaka jest pasowanie na Ekoludka. To dzień, w którym maluchy zmieniają się w zuchy, aby dzielnie pokonywać codzienne przedszkolne trudności.  Dzieci z grupy 3 latków pięknie recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Tańcem kupiły względy wszystkich pracowników. Umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi skradły nasze serca. Przepiękną uroczystość poprowadziła Pani Magda, natomiast w przygotowaniach pomagały jej Pani Iwonka, oraz Pani Danusia. Na koniec Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaki - Ekoludki. Za piękny występ maluszki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na ich ręce Pani Dyrektor wraz ze wszystkimi paniami złożyły skromne upominki. Pozostało już tylko powitać w społeczności przedszkolnej - Ekoludkowej drużynie oraz życzyć najmłodszym przedszkolakom samych sukcesów i powodzenia na najbliższe 4 lata!


  więcej...
 • Co się dzieje, gdy zabawki śpią?

  Kreatywność to podstawa, żeby zabawa była udana. Im ciekawsze pomysły tym lepsza zabawa, ale żeby to uzyskać czasami trzeba z czegoś zrezygnować. W naszym przedszkolu na kilka dni zrezygnowaliśmy z zabawek. Wspólnie z dziećmi pożegnaliśmy zabawki i schowaliśmy je, aby odpoczęły. W zamian za to wyciągnęliśmy kartony, kredki, farby, talerzyki, kubki jednorazowe i wiele, wiele innych rzeczy, które pomogły wzbić się na wyżyny kreatywności i samodzielności dzieci. Podczas tych kilku dni nie tylko przedszkolaki, ale także panie wykazały się niesamowitymi pomysłami. Powstały ciekawe prace techniczne oraz plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów. Dzieci malowały bez pędzla, tworzyły instrumenty z butelek i materiałów przyrodniczych, tworzyły postaci z jednej z najbardziej znanych bajek „Minionki", zbudowały statek, zamek oraz makietę miasta. Wszystkie prace dzieci zdobią nasze przedszkole. Czas bez zabawek pokazał nam, że do dobrej zabawy nie trzeba najlepszych i najbardziej kolorowych zabawek na świecie. Dzieci udowodniły, że najlepsze pomysły powstawały kiedy miały do dyspozycji kawałek kartonu, kartki i kleju. Wtedy zwykły karton mógł stać się statkiem kosmicznym lub pojazdem najnowszej generacji. Tak wspaniałą zabawę zawdzięczamy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się i pomogli zgromadzić materiały - serdecznie wszystkim dziękujemy! A my nie możemy doczekać się kolejnych dni bez zabawek, co wtedy powstanie? Gdzie zaprowadzi nas wyobraźnia? Niedługo się przekonamy. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt.: "Jesienna wyprawa na koniec świata"

  Co miesięczne spotkania z muzyką stanowią możliwość rozwoju kulturalnego poprzez muzykę. Dzięki niniejszym koncertom dzieci mają możliwość obcowania z muzyką w najprostszej postaci. Każdy koncert przedstawia inną historię i zachwyca nas co raz bardziej. Tym razem dzieci poznały instrumenty takie jak: saksofon czy gitara. 


  więcej...
 • Wycieczka na basen! 4 latki

  Dzieci z grupy 4 latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 Ekoludki podczas czwartkowego spaceru zobaczyły niecodzienny widok. Samochodem transportowym jechał nowy mors na basen miejski. Dzieci zostały zaproszone do przywitania morsa przy basenie co sprawiło im wiele radości. Przedszkolaki mogły dotknąć figurę oraz zostały zapytane gdzie powinien stanąć mors. To był bardzo udany spacer z ogromną niespodziankę. 


  więcej...
 • Współpraca z Muzeum Twierdzy w Kostrzynie nad Odrą

  W dniu 14 listopada nasze przedszkole odwiedził przewodnik z Muzeum Twierdza w Kostrzynie, który zapoznał dzieci z dawnym życiem żołnierzy. Dzieci poznały tajniki życia jakie prowadzili żołnierze dawniej i dziś. Uczestniczyły w prezentacji poszczególnych części garderoby oraz akcesoriów jakie posiadali uzbrojeni żołnierze. Dowiedzieli się jak wyglądało ich życie codzienne, jak dbali o higienę osobistą oraz jak chronili się podczas sytuacji zagrażających ich życiu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i żołnierskie ciekawostki. 


  więcej...
 • Jestem Polką, a Ty Polakiem - Święto Niepodległości 11 listopada

  W bieżącym roku szkolnym wszelkie działania podejmowane przez społeczność przedszkolną skierowane są ku świętowaniu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym wyjątkowym świętem, dnia 9 listopada zgromadziliśmy się wszyscy w jednej sali. Punktualnie o godzinie 11:11 w całym przedszkolu wybrzmiał hymn Polski. Dzieci dumnie stojąc na baczność odśpiewały cztery zwrotki hymnu Polskiego. Uroczystość rozpoczęły maluszki, które wraz z panią Magdą recytowały wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka", następnie 4 latki wraz z Panią Kasią zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem". Pierwszą część programu zakończyła grupa 4-5 latków, która recytowała wierszyki o symbolach narodowych oraz zatańczyła polkę - koziorajkę. Następnie wspólnie wyruszyliśmy w podróż po Polsce. Zabawa muzyczno-ruchowa rozruszała zarówno dzieci jak i pracowników przedszkola. Pociąg pomknął przez przedszkolne korytarze i sale. Podczas zabawy dzieci miały okazję obejrzeć fotografie najważniejszych miasta Polski. W drugiej części programu grupa 5 i 6 latków przygotowała szereg pięknych, patriotycznych wierszyków, piosenek i tańców. 5 latki wprowadziły nas w nastrój pełen refleksji i melancholii, natomiast 6 latki rozruszały w rytmach krakowiaka. Przyszedł czas na wspólną zabawę do piosenki małego patrioty, podczas której wszystkie dzieci wykonywały taniec z bało-czerwonymi rekwizytami. Po całej uroczystości dzieci wspólnie wykonały flagę Polski, która zdobiła hol przedszkola. Na koniec na dzieci czekała wybuchowa niespodzianka w postaci biało-czerwonych konfetti oraz dyplomy za rekordowe odśpiewanie hymnu Polski. Niesamowite emocje i atmosfera sprawiły, że dzień, w którym świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości był wyjątkowy i zostanie w naszej pamięci na bardzo długo. 


  więcej...
 • Piękna jesień cały czas z nami - grupa 4 latków

  W tym roku jesień nie chce nas opuścić i raczy nas piękną pogodą. Podczas tak ciepłych dni dzieci z grupy 4 latków odwiedziły ogródki działkowe gdzie poszukiwały warzyw i owoców, które zbieramy jesienią. Udało się także porozmawiać z właścicielem działki, który opowiedział co robi się jesienią na ogródku i jak szykuje się ziemię na nowy sezon uprawny. Dzieci bawiły się również w parku przy przedszkolu gdzie kolorowe liście i dużo drzew sprawiło wiele radości przy zabawach ruchowych.


  więcej...
 • Realizacja Projektu "Piękna nasza Polska cała"

  Rozpoczęcie udziału w Międzynarodowym projekcie "Piękna nasza Polska cała" - 4 latki na poczcie Wspominając wrześniowe wycieczki dzieci z grupy 4 i 6 latków odwiedziły pocztę z bardzo ważnym zadaniem, a mianowicie wysłały widokówkę naszego miasta do autorki projektu "Piękna nasza Polka cała, która tworzy mapę Polski z kartek pocztowych przesłanych przez przedszkolaków z całej Polski.


  więcej...
 • Przygotowania do Święta Niepodległości w grupie 3 latków

              Grupa 3 latków w ramach realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała" oraz „Miś w świecie wielkiej literatury" wykonała pracę plastyczną, która przez tydzień poprzedzający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości zdobiła hol przedszkola. Przez cały tydzień dzieci poznawały historię Polski, śpiewały piosenki patriotyczne, uczyły się rozpoznawać i śpiewać hymn Polski. Duma rozpiera, gdy maluszki potrafią zaśpiewać tak trudną pieśń. Wspólnie z paniami stworzyły kącik „Piękna nasza Polska cała" wykonując mapę Polski, która stanowiła dekorację w sali maluszków. 


  więcej...
 • kreatywne zabawy na świeżym powietrzu 4-5 l

  Grupa 4-5 latków podczas jednego ze spacerów udała się do pobliskiego parku i postanowiła poszukać Pani Jesieni. Nie udało nam się jej spotkać, ale za to odnaleźliśmy mnóstwo darów, które zostawiła. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie drzewa mieniące się różnymi kolorami wydawały się jeszcze piękniejsze. Po powrocie dzieci rozwijały swoją kreatywność wykorzystując zebrany materiał przyrodniczy. Powstawały jesienne prace z liści, żołędzi czy kasztanów. 


  więcej...
 • Wycieczka do muzeum Twierdzy Kostrzyn

  26 października dzieci z grup 4-5, 5 i 6 latki wybrały się do muzeum „Twierdza Kostrzyn". Dzieci poznały historię naszego miasta, zgłębiły wiedzę o Kostrzynie i jego zabytkach. Przewodnik oprowadził nas ulicami starego miasta, opowiedział w malowniczy sposób o ruinach ważniejszych zabytków. Docelowym miejscem było muzeum, w którym dowiedzieliśmy się jak wyglądał Kostrzyn dawniej, zobaczyliśmy prezentację składającą się z fotografii przedstawiających najważniejsze miejsca dawniej i dziś. Na końcu naszej wycieczki wraz z panem przewodnikiem udaliśmy się w małą podróż tramwajem po naszym mieście. Wyprawę uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu. Dziękujemy za poświęcony czas i dawkę cennej wiedzy. 


  więcej...
 • "Rajski" prezent 3l

  Dziadkowie jednej dziewczynki z grupy 3 latków podarowali nam drzewko ozdobne - Rajskie jabłuszko. Dzieci z grupy 3 latków wraz z Panem woźnym posadziły drzewko. Pan woźny zadbał o najmniejszy szczegół, aby drzewko się przyjęło, a maluszki otoczyły je odpowiednią opieką. Nasze najmłodsze przedszkolaki są dzielne i każdy o tym wie, dlatego po sadzeniu drzewa zabrały się ochoczo do grabienia liści. Dziękujemy za wspaniały prezent! 


  więcej...
 • Urodzinki w 3 latkach

  Dzieci w grupie 3 latków obchodzą urodziny na owocowo. Ogrom zabawy i urodzinowej energii udziela się wszystkim, a zzwykły dzień staje się wyjątkowy. 


  więcej...
 • 3 latki w poszukiwaniu jesieni

  Dzieci z grupy 3 latków wybrały się na spacer w celu poszukiwania jesieni. Całe otoczenie mieniło się pięknymi jesiennymi barwami. 


  więcej...
 • Kreatywne zabawy na świeżym powietrzu 6l

  Dzieci z grupy 6 latków korzystają z pięknej pogody i jesiennego słońca. Nikt się u nas nie nudzi, a twórcze zabawy rodzą się w głowie dzieci na każdym kroku. Z wykorzystaniem materiału przyrodniczego dzieci wykonały różne prace techniczne ozdabiając plac przedszkolny. Zorganizowanie zabaw twórczych na świeżym powietrzu pokazało, że przedszkolaki potrafią stworzyć naprawdę ciekawe pracę ze zwykłych patyków, liści czy kasztanów. 


  więcej...
 • Podróże Misia Ekoludka - "Miś w Świecie Wielkiej Literatury" 3l

  Podróże misia Ekoludka po domach. W Przedszkolu Miejskim nr 3 Ekoludki w ramach ogólnopolskiej akcji "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" nasz pluszowy przyjaciel miś Ekoludek od Dnia drzewa (10.10.2018) odwiedza naszych przedszkolaków w domach, by spędzić z nimi mile czas i posłuchać bajeczek czytanych przez rodziców na dobranoc:) Na pamiątkę odwiedzin każde dziecko z grupy 3 latków odbija swoja rączkę, rysuje obrazek.. w Misiowym Dzienniku Podróży mama lub tata wpisują tytuł przeczytanej bajki. Miś Ekoludek zaczął szczęśliwie swoją podróż po domach dzieci, a na dowód swoich odwiedzin pozostawia ślad w dzienniku podróży. Dzieci starannie i z ogromnym zaangażowaniem ozdabiają swymi kolorowymi rysunkami każdą stronę misiowego dziennika! Dzieci i Miś Ekoludek nie mogą się doczekać aż przyjdzie czas na następną wspólną przygodę.


  więcej...
 • Dzień drzewa

  10 października  Ekoludki obchodziły wyjątkowe święto, którym jest Dzień Drzewa. Ten  dzień nie jest tylko sadzeniem drzew, ale także ratowaniem zwierząt, adaptacją rzek, segregowaniem odpadów, zbieraniem aluminiowych puszek, baterii, czy propagowaniem oszczędzania wody i energii. Uroczystość zaczęła się od zaśpiewania hymnu naszego przedszkola.   W przedszkolnym holu, na tablicy zawisły ilustracje różnych gatunków drzew,                                     z którymi można było się zapoznać wchodząc do przedszkola. W związku z uroczystym obchodem Dnia Drzewa oraz realizacją projektu „Piękna nasza Polska cała" posadziliśmy drzewo, które ma symbolizować pamięć o poległych podczas walki o niepodległą Polskę. Drzewo, które posadziliśmy to lipa, nazwaliśmy je „Drzewem Pamięci". To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie nawiązanie współpracy z Nadleśnictwem z Dębna i Leśnictwem z Kostrzyna nad Odrą. Sadzić drzewa pomagał nam pan Bartek, który ciekawie opowiadał nam o swoim zawodzie. Dzieci poznały tajniki pracy leśniczego, uzyskały odpowiedzi na nurtujące pytania. Panu Bartkowi dziękujemy z całego serca raz jeszcze za sprawienie, że ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Dzieci w podziękowaniu za niezwykły podarunek wręczyły leśniczemu piękną laurkę. Każdego roku pamiętamy  o tym ważnym dniu, w którym sadzimy i pielęgnujemy drzewa, aby przyczynić się do ochrony środowiska. 


  więcej...
 • Poznajemy warzywa 3l

  Dzieci w grupie 3 latków cały tydzień poznawały warzywa, utrwalały kolory: czerwony, żółty i zielony. Przeliczały do 3 oraz uczyły się jak ważna jest zdrowa żywność w życiu każdego człowieka. Maluszki wraz z paniami próbowały chrupiącej marchewki. 


  więcej...
 • „Zdrowo jem, więcej wiem” 4, 4-5, 5 i 6- latki

  W związku z realizacją planu rocznego i założeń w bieżącym roku szkolnym, Ekoludki postawiły na zdrowie i witamy! W październiku, każda grupa realizowała tematykę o owocach i warzywach. Tematyka zainspirowała nas do wykonania ciekawych potraw, których głównym bohaterem są owoce. Zabawy było mnóstwo, a apetyt rósł w miarę jedzenia! Dzieci samodzielnie posługiwały się plastykowymi nożami tworząc kolorową i pyszną kompozycję z owoców. Przygotowaliśmy sałatki owocowe, koreczki oraz ciastka bananowe. Oprócz owocowego szaleństwa, dzieci próbowały również warzyw...gwiazdą były marchewki! Po odpowiednich przygotowaniach niczym Masterchef, czas na zabawę w smakosza. Dzieci z grupy 4 latków w ramach zajęć "Zdrowo jem - więcej wiem" postanowiły przyrządzić coś słodkiego, ale jednocześnie zdrowego. Z bananów, płatków owsianych, słonecznika i odrobiny masła powstały słodkie ciasteczka, które można śmiało zajadać. Dzieci samodzielnie gniotły banany oraz łączyły wszystkie składniki. Na koniec formowały ciasteczka, które zostały upieczone w przedszkolnej kuchni. Dzieci chętnie próbowały swoich ciasteczek tak innych od tych ze sklepu. W związku z realizacją planu rocznego i założeń w bieżącym roku szkolnym, Ekoludki postawiły na zdrowie i witamy! W październiku, każda grupa realizowała tematykę o owocach i warzywach. Tematyka zainspirowała nas do wykonania ciekawych potraw, których głównym bohaterem są owoce. Zabawy było mnóstwo, a apetyt rósł w miarę jedzenia! Dzieci samodzielnie posługiwały się plastykowymi nożami tworząc kolorową i pyszną kompozycję z owoców. Przygotowaliśmy sałatki owocowe, koreczki oraz ciastka bananowe. Oprócz owocowego szaleństwa, dzieci próbowały również warzyw...gwiazdą były marchewki! Po odpowiednich przygotowaniach niczym Masterchef, czas na zabawę w smakosza! 


  więcej...
 • Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza”

  Dnia 10 października dwunastka dzieci z grupy 4-5, 5 i 6 latków uczestniczyła jako reprezentanci naszego przedszkola w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza". Emocje niesamowite! Wszystkie dzieci spisały się na medal! Dzieci przestrzegały zasad, pokonywały wszystkie konkurencje z prędkością światła, i to co najważniejsze - świetnie się bawiły w gronie swoich rówieśników. W Olimpiadzie wzięły udział dzieci z pięciu przedszkoli oraz z dwóch szkół podstawowych. Oprócz sprawnych zawodników liczy się również sprawny doping - a ten był na 6+. Hala sportowa aż huczała od krzyków i skandowanych haseł. Dzieci udowodniły, że są gotowe na takie wyzwania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobytych miejsc, pucharów, dyplomów i medali. Dziękujemy za zaproszenie, świetną organizację i wspólną sportową zabawę! 


  więcej...
 • Koncert muzyczny Pt. „O dzielnym dratewce i leniwym smoku”

  W dniu 10 października nasze Przedszkole odwiedziła Agencja ProMusica ze Szczecina. Tym razem zachwyciła nas muzyczną opowieścią o przygodach Szewczyka Dratewki, który przechytrzył smoka i uratował mieszkańców Krakowa. Dzieci miały niesamowitą okazję poznać niewielką część historii naszego kraju w interesujący, muzyczny sposób. Dziękujemy za piękną audycję muzyczną i uatrakcyjnienie jesiennej rzeczywistości. 


  więcej...
 • Akcja BohaterON 4-5l

  Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasze działania w tym roku nastawione są na zgłębianie wiedzy historycznej i świadomości najmłodszych Polaków, aby pamięć po poległych została nawet, gdy już wszyscy odejdą. W związku z tym postanowiliśmy w symboliczny sposób okazać wdzięczność, szacunek i pamięć ludziom, którzy na to zasłużyli - przyłączając się do ogólnopolskiej kampanii BohatorON, czyli włącz historię! Dzieci z grupy 4-5 latków wysłały w imieniu wszystkich dzieci oraz pracowników naszego Przedszkola kartkę w celu upamiętnienia i uhonorowania uczestników Powstania Warszawskiego. Dziękujemy Wam za walkę i poświęcenie! 


  więcej...
 • Dzień chłopaka 3l

  30 września to dzień szczególnie ważny dla chłopców - Dzień chłopaka. Mali mężczyźni mają ten jeden dzień w roku, kiedy spojrzenia wszystkich koleżanek i pań z grupy skierowane są tylko na nich. W naszym przedszkolu pamiętamy również o małych świętach, ale mających duże znaczenie. Wszystkim chłopcom życzymy Wszystkiego najlepszego! 


  więcej...
 • zajęcia techniczne "Jesienne Ludziki" 4-5 latki

  Idzie Pani Jesień, koszyk skarbów niesie...Dzieci z grupy 4-5 latków udały się na wycieczkę do pobliskiego parku, w poszukiwaniu Pani Jesieni. Niestety nie było nam pisane spotkać malowniczą Panią, ale za to udało nam się zebrać dary które pozostawiła nam w parku. Po powrocie do przedszkola dzieci wspólnie z paniami przygotowały pracę techniczną „Jesienne ludziki" z wykorzystaniem wykałaczek oraz materiałów przyrodniczych. Wystawa prac miała miejsce w holu przedszkolnym. 


  więcej...
 • Kolorowe jesienne owoce - zajęcia 3l

  Witaminki, witaminki...dla chłopczyka i dziewczynki....Przez cały tydzień w grupie 3 latków realizowana była tematyka dotycząca jesiennych darów sadu. Dzieci uczyły się rozpoznawać owoce, poznawały kolory, zielony, żółty i czerwony. Smakowały przyniesione owoce oraz wspólnie z paniami przygotowały pyszną sałatkę owocową pełną witamin. Mali kucharze świetnie poradzili sobie z zadaniem na miarę Masterchef'a! 


  więcej...
 • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” 3l

  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury" W roku szkolnym 2018/2019 nasza grupa 3 latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki"z Kostrzyna nad Odrą uczestniczy w Ogólnopolskim Projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci wraz z nauczycielem Magdaleną Jarek- Rogowską wybierały grupową maskotkę - Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię „Ekoludek", a projekt zainauguruje akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której można zaprosić osoby związane z przedszkolem.

  1.      Czytamy w przedszkolu.

  • Projekt zainauguruje akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której można zaprosić osoby związane z przedszkolem.

  • Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

  2.      Czytamy w domu.

  • Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją dłoń (praca w domu).

  • Kolejność wędrówki misia określa nauczyciel (losowo lub według dziennika).

  • Nauka piosenki: Czytaj z Misiem umili czas oczekiwania na jego powrót. Na zakończenie projektu dzieci otrzymają dyplomy.


  więcej...
 • Próbna Ewakuacja z udziałem Straży pożarnej

  Dnia 25 września w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja z udziałem straży pożarnej. Ekoludki wzorowo zaliczyły próbną ewakuację pod czujnym okiem strażaków. Dzieci od razu rozpoznały sygnał syreny i bezzwłocznie ustawiły się do wyjścia. Ewakuacja kolejny raz przebiegła sprawnie i prawidłowo. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych i zagrażających życiu. Wierzymy, że przedszkolaki w obliczu zagrożenia potrafiłyby zachować się tak samo wzorowo jak podczas tej próby. W nagrodę strażacy przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu, sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, opowiadając o nich oraz demonstrując.

   


  więcej...
 • Pogadanka o bezpieczeństwie - spotkanie z funkcjonariuszkami policji

  Dnia 27 września nasze przedszkole odwiedziły dwie funkcjonariuszki policji, które przeprowadziły pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze oraz jak zachować się podczas ataku agresywnego psa. Dzieci słuchały uważnie jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Wspólnie z funkcjonariuszkami przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, których znajomość jest niezbędna w sytuacji zagrożenia życia lub chęci pomocy potrzebującym. Dziękujemy serdecznie za cenną wiedzę!


  więcej...
 • Sprzątanie Świata

  Ekoludki wiedzą, że Ziemia potrzebuje naszej pomocy, żeby stać się czystsza. Pamiętamy o tym każdego dnia, ale akcja Sprzątanie Świata jest jednym z tych wyjątkowych dni, kiedy możemy pokazać, że warto poświęcić czas i zadbać o naszą planetę. Co roku Ekoludki obchodzą akcję Sprzątania Świata z ogromnym zaangażowaniem, jednak w tym roku wyglądało to nieco inaczej. Jubileuszowa akcja Sprzątanie Świata pod hasłem „Akcja - segregacja" obejmowała teren przedszkola oraz jego okolice. Przedszkolaki spisały się wzorowo i wysprzątały plac zabaw i okolice z najdrobniejszych papierków. Grupy młodsze 3- i 4- latki wraz ze swoimi paniami zadbały o ład i porządek na placu przedszkolnym. Starszaki zaangażowały się posprzątanie terenu w okolicy Przedszkola. Przedszkolaki były zdeterminowane do działania oraz chętne, aby podczas zabawy wysprzątać śmieci. Dzieci otrzymały rękawiczki i po krótkim czasie na placu nie było już śladu po śmieciach. Pamiętajmy, że to wiele nie kosztuje, a chwila uwagi poświęcona naszej planecie sprawi, że niewielkie działanie może mieć wielkie znaczenie! 


  więcej...
 • Dzień Przedszkolaka

  Każdy ma swoje święto, nawet przedszkolaki mają jeden dzień w roku, który jest właśnie ich dniem. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień 20 września.

  Wyjątkowy, także dla naszych najmłodszych przedszkolaków, dla których to była pierwsza przedszkolna uroczystość.  W tym roku obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka na sportowo w barwach naszej ojczyzny pt. „Biało - czerwoni". Dzieci brały udział w zmaganiach sportowych w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2, zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego, Pana Pawła. Różnorodne konkurencje wymagały od dzieci zwinności, szybkości i skoczności. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie w niniejszych zawodach. Oprócz zmagań sportowych, dzieci miały także okazję wykazać się podczas kibicowania naszym Ekoludkowym sportowcom. Przed każdymi zawodami najważniejsza jest rozgrzewka! Dzieci wzięły udział także w aerobiku, podczas którego rozgrzały się i odpowiednio przygotowały do rozgrywek sportowych. Nasze przedszkolaki odwiedziły również dwie ważne osoby. Dzieci miały okazję najpierw posłuchać jak Pan Jacek, prezes Stowarzyszenia Sportów Wodnych opowiada o bezpieczeństwie na wodzie, a także poznać prawdziwego sportowca - kanadyjkarza pana Grzegorza, który opowiedział dzieciom o swoich treningach i wodnych zawodach sportowych. Na koniec wszystkich konkurencji i swobodnej zabawy na świeżym powietrzu, nastąpiło uroczyste zakończenie Dnia Przedszkolaka, zumba oraz wręczenie medali. Wszystko odbywało się w naszych polskich barwach. Tyle radości i tyle zabawy na świeżym powietrzu, blisko przyrody, mnóstwo słońca - Dzień idealny! 


  więcej...
 • Pierwszy miesiąc już za nami! 3l

  Pierwszy miesiąc maluszków w przedszkolu już za nimi! Pierwsze rysunki, tańce, wspólne zabawy w piaskownicy. Maluszki pomału się zadamawiają w naszym przedszkolu. Dzielnie radzą sobie w ciągu dnia z róznymi sytuacjami. Każdy dzień jest dla nich czymś nowym i zaskakującym, pomału wdrażają się w życie przedszkolaka...Zanim się obejrzymy nasze maluszki staną się starszakami! 


  więcej...
 • Dni adaptacyjne - Witamy maluszki!

  Dnia adaptacyjne to ważny moment dla każdego malucha - pretendenta na przyszłego przedszkolaka! W tym roku odbyły się one w 3 ostatnie dni sierpnia 29-31 sierpnia. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami bawiły się oraz poznawały przedszkole, aby stało się ono miejscem bliższym i znanym dla maluszków. Różnorodność zabaw i zajęć sprawiła, że czas spędzony w przedszkolu był przyjemny i pełen atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl