Aktualności 2015-2016

 • Pozytywnie nakręceni!

  Pozytywnie nakręceni! Akcja zbiórki nakrętek dla Agatki i Natalki już za nami. Dzięki zaangażowaniu i ogromu pracy wielu ludzi, zakupiono urządzenia do reedukacji chodu.  Ale to jeszcze nie koniec! Najbardziej cieszy nas fakt, że dołączyły do naszego przedszkola pozostałe placówki oświatowe i nie tylko. Dalej zbieramy! Dalej pomagamy! Tym razem pieniądze uzyskane ze zbiórki nakrętek przekazane zostaną dla Kacpra Gulajewa na kamizelkę oscylacyjną, ponieważ Kacper cierpi na mukowiscydozę. Dzięki wspólnym działaniom uzbieraliśmy już blisko tony nakrętek! To naprawdę dużo, zwłaszcza, że dzięki temu oraz ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca możemy pomagać tym najbardziej potrzebującym. Nie poddajemy się i nadal będziemy pozytywnie nakręceni! Aby podtrzymać tradycję zachęcamy wszystkich chętnych, by przyłączyli się do nas, Pamiętajmy, że razem możemy więcej! Jeżeli jeszcze nie brałeś udziału w niniejszej akcji - nie zwlekaj i pomóż nam pomagać innym!

  NIE WYRZUCAJ PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK!

  ZBIERAJ JE I WRZUCAJ DO OZNACZONYCH POJEMNIKÓW! J


  więcej...
 • Drodzy Rodzice!

  Drodzy Rodzice!
  Dobiega końca rok szkolny 2015/2016, a wraz z nim koniec mojej pracy na stanowisku dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki". Po 28 latach z dniem 1 września 2016 roku odchodzę na emeryturę.
  Jest to okazja do podsumowań i refleksji dotyczących różnych obszarów życia i funkcjonowania przedszkola. 
  Trudno jest być obojętnym wobec mijającego czasu i miejsca, gdzie wielu z nas zostawiło cząstkę swojego życia. 
  Z perspektywy lat widać, że podjęte działania na rzecz utrzymania i modernizacji placówki wychowania przedszkolnego były słuszne, przemyślane i bardzo potrzebne. Nasze dzieci otrzymały wspaniałe warunki całodziennego pobytu w przedszkolu.
  Ogromną pomocą i wsparciem w czasie funkcjonowania przedszkola służyła nam Rada Rodziców. Ogromne zaangażowanie członków tej rady wspierało uroczystości przygotowywane dla dzieci. Wyrazy wdzięczności składam rodzicom naszych wychowanków, którzy byli oddani sprawom placówki dla dobra całej społeczności przedszkolnej.
  Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w moich poczynaniach. Zaangażowanie i aktywność Wasza wniosła ogromny wkład w sferę dydaktyczną i opiekuńczą naszych dzieci. Niejednokrotnie podejmowane przez nas działania dydaktyczno - wychowawcze nie byłyby możliwe bez Waszego udziału. Dzięki Państwa kreatywności możliwa była realizacja naszych zamierzeń i celów.
  Pragnę zatem serdecznie podziękować wszystkim za okazaną życzliwość, pomoc i zrozumienie. Za podejmowanie szeregu działań wspierających nauczycieli w ich ciężkiej pracy. Dzięki Waszej ofiarności mogłyśmy zrealizować wiele przedsięwzięć, innowacji i projektów oraz wzbogacić bazę przedszkola.
  Jeszcze raz za wszystko serdecznie dziękuję i życzę sukcesów w Państwa codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. 
  Wszystkim życzę słonecznych, pełnych radości wakacji.

  Z poważaniem
  Regina Szczepankiewicz


  więcej...
 • Dzień Dziecka 01.06.2016

  Mimo deszczowej pogody Ekoludki świętowały Dzień Dziecka z szerokimi uśmiechami bawiąc sie na sali zabaw "Smerfoland" i na tarasie przedszkonym! To był dzień pełen szczęscia Dzieci, a to NAJWAŻNIEJSZE!!!


  więcej...
 • Dzień Dziecka - Rancho w Sarbinowie 30.05.2016

  W tym roku szkolnym Dzień Dziecka obchodziliśmy bardzo hucznie. 30.05.16 dzieci spędziły czas na RANCHO w Sarbinowie gdzie mogły obejrzeć ciekawe ptaki, nakarmić kucyki oraz pobawić się na placu zabaw. Na koniec ze smakiem przedszkolaki zjadły pyszną kiełbasę. Natomiast 01.06. Ekoludki odwiedziły salę zabaw „Smerfoland", gdzie w bezpieczny sposób mogły korzystać ze wszystkich sprzętów oraz atrakcji. Druga część uroczystości odbyła się na tarasie przedszkolnym, wesoła muzyka, malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji w postaci gier i zabaw sprawiły mimo ulewnej pogody, że ten dzień był dla przedszkolaków wyjątkowy.


  więcej...
 • Dzień Mamy i Taty w 5 latkach A 25.05.2015

  Dnia 25.05.16 dzieci z grupy 5l „A" przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny. Dzieci zaprezentowały piosenki i tańce oraz wystawiły przedstawienie ekologiczne „Nasza ziemia". W wyjątkowej atmosferze,mali aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonany prezent.


  więcej...
 • Dzień Mamy w 5 latkach B 24.05.2016

  Dzieci z grupy 5l „B" 24.05. 2016 przygotowały dla swoich mam uroczystość - były to piękne  wiersze, piosenki i tańce. Po występach artystycznych dzieci wspólnie z mamami przygotowały sałatki owocowe których celem było podsumowanie innowacji „Pięciolatki preferują zdrowe żywienie".


  więcej...
 • Dzień Mamy i Taty w 3 latkach 24.05.2016

  24.05.2016 w grupie 3 latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze dla swoich mam i tatusiów. Po programie artystycznym maluszki złożyły życzenia i wręczyły laurki rodzicom.


  więcej...
 • 5 latki w Bibliotece Miejskiej "Krasnal"

  W ramach omawianej tematyki dotyczącej książek dzieci z grupy 5 latków "A" (19.05.2016) i „B" (17.05.2016) udały się do Biblioteki Miejskiej „Krasnal" w Kostrzynie nad Odrą. Dzieci miały okazję dowiedzieć się od pani bibliotekarki jak zapisać się do biblioteki, jakie książki można wypożyczyć i jakie zajęcia popołudniowe oferuje dzieciom biblioteka.


  więcej...
 • Zdrowe żywienie - spotkanie z panią Heleną Rudaniecką

  W grupach 5 latków „A" i „B" 16.05.2016 odbyła się pogadanka na temat zdrowego żywienia przeprowadzona przez panią Helenę Rudaniecką. Dziękujemy!


  więcej...
 • Spotkanie ze strażakami 12.05.2016

  Wszystkie przedszkolaki wzięły udział 12.05.2016 w pokazach sprzętu strażackiego i pogadance na temat bezpiecznych zachowań, a unikania tych które są niebezpieczne. Spotkanie ze strażakami jak zawsze bardzo się podobało.


  więcej...
 • 15 - lecie współpracy Polsko - Niemieckiej - Seelow 11.05.2016

  Dzieci z grupy 5 latków „A" i „B" zostały zaproszone 11.05.2016 do Seelow na festyn z okazji 15 letniej współpracy pomiędzy przedszkolami. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a póżniej uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Cała uroczystość zorganizowana była na rynku w Seelow.


  więcej...
 • Spotkanie ze stomatologiem panią Ewą Marciniak - Stępień 10.05.2016

  Dla wszystkich dzieci w przedszkolu 10.05.2016 odbyła się pogadanka z panią stomatolog Ewą Marciniak - Stępień na temat higieny jamy ustnej i prawidłowego szczotkowania zębów.


  więcej...
 • Klasa III B odwiedziła przedszkole

  W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Przyjaciół Ziemi dzieci z klasy III B zostały zaproszone przez dzieci z grupy 5l A na przedstawienie ekologiczne "Nasza Ziemia". Starsi koledzy nagrodzili przedszkolaki brawami i upominkami. Dziękujemy za spotkanie!!!


  więcej...
 • DZIEŃ ZIEMI 22.04.2016

  Corocznie w kwietniu w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" uroczyście obchodzimy "Dzień Ziemi".
  Tradycją stało się już, że co roku przedszkolaki przychodzą tego dnia ubrane na zielono.
  W tym roku ten wyjątkowy dzień zaczęliśmy od przedstawienia pt: "Nasza planeta"
  w wykonaniu grupy 5L A pod kierunkiem pani Kasi i pani Agaty.
   Ekoludki wspólnie odśpiewały hymn przedszkola pt: "Posprzątajmy świat"
  oraz prezentowały wiersze w programie "Ekologia w wierszu i piosence".
  Następnie ruszyliśmy barwnym korowodem ulicami miasta:
  dzieci niosły transparenty, zielone balony i z piosenką na ustach
  uświadamiały mieszkańcom jak należy dbać o przyrodę.

   


  więcej...
 • Spotaknie z ratownikiem medycznym panem Sergiuszem Darłakiem - 21.04.2016

  21 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" miało miejsce spotkanie
  z ratownikiem medycznym, Sergiuszem Darłakiem. Dzieci miały okazję
  dowiedzieć się wielu ważnych informacji dotyczących
  tego specyficznego zawodu. Ciekawy przekaz informacji i świetne
  podejście do dzieci sprawiło, że przedszkolaki
  chłonęły wiedzę z ogromnym zaangażowaniem. Bogataw zdjęcia
  i efekty dźwiękowe prezentacja multimedialna przykuły
  uwagę wszystkich przedszkolaków. Dzieci miały okazję wypróbować
  różnorodne sprzęty prezentowane przez pana Sergiusza, będące
  częścią wyposażenia każdego ratownika medycznego. Co więcej,
  poznały również trud wykonywanego zawodu
  oraz jego znaczenie dla człowieka. Zwieńczeniem spotkania było
  przygotowanie podręcznej apteczki przez
  wychowanków  z grupy 5-latków  A oraz wspólna fotografia.


  więcej...
 • Wycieczka do KCK - 5l B 15.04.2016

  Po raz trzeci 15.04.2016 dzieci z grupy 5 latków „B" udały się z wizytą do KCK. Tym razem mogliśmy pooglądać malarstwo Leszka Jampolskiego „Iluzjon".


  więcej...
 • 5l A i przedszkolny ogródek

  Dzieci z grupy 5 latki A postanowiły stworzyć na placu przedszkolnym mały ogródek. Wspólnie posiały rzodkiewkę, marchewkę, pietruszkę i nasturcję co przyniosło wiele radości. Miejsca starczyło również dla dzieci z innych grup, które przyłączyły się do przedszkolengo ogródka. Na koniec prac dzieci podlały ziemię, a teraz czekamy z niecierpliwością na pierwsze zielone listki.


  więcej...
 • 4 latki w aptece - 15.04.2016

  W dniu 15.04.2016 dzieci z grupy 4 latków wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Wycieczkę zaplanowano przy realizacji tematyki „Dbamy o zdrowie" i programu „Akademia Aquafresh".


  więcej...
 • Teatrzyk „Maniery biedronki Lucynki” 14.04.2016

  W dniu 14.04. 2016 wszystkie przedszkolaki obejrzały teatrzyk „Maniery biedronki Lucynki".


  więcej...
 • 5l B w przychodni zdrowia "Remedium" - 06.04.2016

  Przy okazji omawianej tematyki dzieci z grupy 5 latków „B" odwiedziły gabinet lekarski doktora Łukmina w przychodni „Remedium". Dzieci wcześniej zwiedziły aptekę.


  więcej...
 • 3 latki i 5 latki A w poszukiwaniu świątecznych niespodzianek

  24.03.2016 3 latki i 5 latki A - Święta Wielkanocne - zbieranie zajączków i jajeczek czekoladowych do koszyczków.


  więcej...
 • Warto pomagać - zbiórka jedzenia dla zwierząt

  W Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" zorganizowano akcję dla  czworonogów. Chcieliśmy tym samym zwrócić uwagę społeczeństwa na los bezdomnych  zwierząt. W dniach od 5 do 22 kwietnia zbierano karmę i przysmaki...
  Wszystkie "dary" zostały przekazane do przytuliska w Witnicy.
  DZIĘKUJEMY ZA POMOC! 


  więcej...
 • Ekoludki MAJĄ TALENT- rewia talentów w przedszkolu.

  23 marca w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" odbyła się przedszkolna rewia pt: "Mam talent". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły swoje umiejętności i uzdolnienia. Na przedszkolnej scenie można było zobaczyć wiele młodych artystów a widownia świetnie się bawiła. Dzieci z każdej z grup zaprezentowały swoje talenty: tańce, śpiew, talenty kulinarne, sportowe, konstrukcyjne, manualne, plastyczne i wiele innych. Za swoje prezentacje przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Nie było wygranych ani przegranych, bo przecież każdy zaprezentował swój jedyny i niepowtarzalny talent.

  Dziękujemy wszystkim, którzy swoim wkładem przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.


  więcej...
 • 5l B w szkole - 15.03.2016

  Dzieci z grupy 5 latków „B" 15.03.2016 r. udały się na kolejną wizytę do szkoły. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pierwszoklasistów , obserwowały i aktywnie w nich uczestniczyły.


  więcej...
 • Ekoludki witają wiosnę!

  Zgodnie z tradycją 21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Ekoludki" żegnały zimę i powitały wiosnę. Choć pogoda w tym roku nie była wiosenna to przedszkolaki z uśmiechami na ustach, uzbrojone w instrumenty muzyczne i kolorowe wstążki własnego autorstwa, głośno i radośnie uczciły pierwszy, wiosenny spacer ulicami miasta. Była to również doskonała okazja, aby choć symbolicznie pożegnać się z Zimową Panią i przywitać nadejście wiosny, którą zwiastują kwitnące wiosenne kwiaty na ekoludkowym trawniku. Dzieci muszą niestety jeszcze chwilę poczekać na prawdziwie wiosenną pogodę, ale serduszka już rozgrzewa wiosenny klimacik.


  więcej...
 • Wycieczka do CENTRUM ZDROWIA MAŁYCH ZWIERZĄT - 5l B

  Dzieci z grupy 5l „B" 11.03.2016 r. udały się na wycieczkę do Centrum Zdrowia małych Zwierząt. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, właściwego postępowania, w tym - unikanie zagroże związanych ze zwierzętami.


  więcej...
 • "Czyste powietrze wokół nas" - 23.02.2016

  Dnia 23.02.2016 pani Agata Smolińska, Ewa Sówko i Monika Pociecha z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp wygłosiły pogadankę dla dzieci z grupy 5 latków na temat szkodliwego wpływu dymu tytoniowego na otoczenie oraz jak należy chronić środowisko przed zanieczyszczeniem szkodliwymi substancjami dostającymi się do atmosfery. DZieci miały okazję zobaczyć ciekawe plakaty oraz poznały "lalkę palaczkę", która zdecydowanie nie wygladała zdrowo. Ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła 31.V. Światowym Dniem bez Papierosa.


  więcej...
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury

  Nasze przedszkole przystąpiło ponownie do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury" 2015/2016. Celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków i ich rodziców oraz uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw. We wszystkich grupach zrealizowane zostaną scenariusze: „Kubusiowi Przyjaciele Natury", "Dzień Marchewki", "Drugie śniadanie", "Recykling".


  więcej...
 • 3 latki w sklepie zoologicznym - 17.02.2016

  Dzieci z grupy 3 latków  odwiedziły sklep zoologiczny gdzie obserwowały zwierzątka i poznały sposoby ich żywienia. DZieci kupiły rybkę - bojownika, którego nazwały Nemo. Nemo mieszka teraz w sali 3 latków w kąciku przyrody, a dzieci mogą codziennie obserwować jego zachowanie.


  więcej...
 • Wycieczka dzieci z grupy 5 latków B do KCK - 10.02.2016

  Dzieci z grupy 5 latków B udały się na kolejną wycieczkę do KCK. Tym razem dzieci mogły zobaczyć ekspozycję malarstwa Małgorzaty Kalińskiej. 


  więcej...
 • Ferie zimowe - Teatrzyk "Zajęcza chatka" 20.01.2016

  Dnia 20.01.2016 dzieci z grupy 5 i 4 latków zostały zaproszone na salę Kręgielni na teatrzyk pt.:"Zajęcza chatka".Organizatorem był KCK.
  Serdecznie dziekujemy za śwetną zabawę! 


  więcej...
 • Dzień Babci i Dziadka - 15.01.2016

  15 stycznia Ekoludki zaprosiły do Przedszkola Miejskiego nr 3 swoje babcie i swoich dziadków. Wszystkie grupy przygotowały na tę okazję część artystyczną - specjalnie dla swoich bliskich przygotowały okolicznościowe wierszyki, piosenki a także pięknie zatańczyły. Następnie wnuczki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty za co dziadowie i babcie odwdzięczyły się pocałunkiem czy przytulaskiem. Resztę dnia dzieci i seniorzy spędzili wspólnie na przygotowanym na tę wyjątkową okazję przyjęciu, gdzie nie brakowało śmiechu, miłości i ciepła co widać na zdjęciach.


  więcej...
 • Bal karnawałowy - 11.01.2016

   

  Dnia 11.01.2016 Przedszkole Miejskie nr 3 "Ekoludki" zmieniło się w magiczne miejsce.
  W pięknie przystrojonej sali odbył się bal karnawałowy, gdzie spotkały się piękne księżniczki, wróżki, odważni rycerze, policjanci, strażacy, kowboje i piraci. Zawitały także pieski, kotki, "przyfrunęły" motylki oraz bohaterowie znanych i lubianych bajek. Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Równocześnie w trakcie zabawy pan fotograf robił wszystkich dzieciom pamiątkowe zdjęcia. W trakcie karnawałowych szaleństw, dzieci mogły posilić się słodką przekąską i napić się soczku. Wspomnienia na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

   

  Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych kostiumów na bal karnawałowy.


  więcej...
 • Wigilia w grupie 5l A - 22.12.2015

  Boże Narodzenie to czas szczególny, kiedy nasze życie nieco zwalnia, a sprawy zawodowe odchodzą na drugi plan wobec najbardziej rodzinnych świąt w roku. To czas, kiedy więcej czasu spędzamy z rodziną najbliższą, odwiedzamy rodzinę nieco dalszą a dzieci czekają na prezenty. Aby jednak przypomnieć najmłodszym o tradycjach świątecznych czy pośpiewać wspólnie kolędy Pani Kasia z Przedszkola Miejskiego Nr3 „Ekoludki" zaprosiła rodziców pięciolatków na przedświąteczne odwiedziny u swoich pociech. Było wspólne pieczenie pierników, kolędowanie i mnóstwo radości. Rodzice podzielili się także swoimi wspomnieniami o bożonarodzeniowych tradycjach i złożyli sobie życzenia.


  więcej...
 • 04.12.2015 „Mikołaje na motorach u Ekoludków"

  Jak co roku wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na prezenty od Mikołaja. Tak też było i w tym roku. Wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki" od samego rana w dniu 4 grudnia były bardzo podekscytowane, bo poszukiwały listu od Św. Mikołaja, który Elfy zostawiły na placu przedszkolnym. Okazało się ,że list w czerwonej skarpecie wisiał na gałęzi sosny. Treść zawarta w liście była wskazówką do bacznego nasłuchiwania i wyglądania, z której strony nadjedzie Mikołaj. Jak się okazało przyjechał nie jeden a wielu Mikołajów, nie saniami zaprzęgniętymi w renifery a motocyklami."Moto-Mikołaje" przywieźli dla wszystkich dzieci paczki. Radości było co niemiara, wspólne zabawy ,piosenki i zdjęcia z Mikołajami. Ten dzień dzieci zapamiętają na długo, ponieważ prezentów było dużo. Również Rada Rodziców za pieniądze od sponsorów zakupiła zabawkowe niespodzianki. Czasem wdzięczność trudno jest wyrazić w słowach....wtedy proste - Dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy powiedzieć.

  W imieniu dzieci wszystkim Darczyńcom za dobre serce dziękują wychowankowie i Grono Pedagogiczne z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki".

   

  dyplom.jpg 


  więcej...
 • Górnik w naszym przedszkolu

  Grudniowy czas to nie tylko oczekiwanie na Świętego Mikołaja i okres świąteczny. W tym szczególnym miesiącu przypada także inne ważne święto - Barbórka. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika 3 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola pracownika PGNiG Tadeusza Borkowskiego. Przybycie górnika dla przedszkola było dla dzieci, zwłaszcza tych młodszych, nie lada przeżyciem. Odświętny strój górnika, a zwłaszcza górnicza czapka - wszystkim się podobała.

  Nasz gość opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy w kopalni, znaczeniu „czarnego złota", przypomniał symbolikę piór na górniczej czapce. Wszystkie dzieci otrzymały upominki na pamiątki tego dnia: tekturową górniczą czapkę i obrazki do kolorowania. Ekoludki serdecznie dziękują za spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.


  więcej...
 • 20.11.2015r. - wycieczka 4 latków

  20.11.2015 w trakcie realizowania tematyki tygodniowej "Nasze zwierzaki "grupa 4 latków wybrała się na wycieczkę do pobliskiego sklepu zoologicznego. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się zwierzątkom, opowiadały o swoich zwierzętach hodowanych w domu.


  więcej...
 • 19.11.2015r. - zajęcia przyrodnicze

  19.11.2015 w naszym przedszkolu dla wszystkich dzieci odbyły się zajęcia przyrodnicze zorganizowane przez Park Narodowy "Ujście Warty". Tematem przewodnim prelekcji były "Barwy jesieni ".


  więcej...
 • 5 latki "B" w szkolnej bibliotece

  5l "B" w ramach realizowanego planu współpracy ze szkołą dzieci z grupy 5 latków "B" udały się do szkolnej biblioteki na zorganizowaną lekcję biblioteczną przez Panią Wioletę Depcik.


  więcej...
 • 10.11.2015r. - Wycieczka 5 latków "B"

  10.11.2015 dzieci z grupy 5latków "B" zwiedziły ekspozycję malarską w Kostrzyńskim Centrum Kultury-stwarzanie warunków do poznania sztuki sławnych artystów.


  więcej...
 • 30.10.2015r. - Pasowanie na przedszkolaka

  30.10.2015 w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" odbyła się ważna uroczystość. Najmłodsze dzieci zostały pasowane na przedszkolaka. Był to pierwszy występ 3-latków przed dziećmi i paniami z naszego przedszkola. Maluszki bardzo długo przygotowywały piosenki,wierszyki i tańce. Pomimo dużej tremy wszyscy spisali się świetnie. Po występie każde dziecko zostało pasowane przez panią dyrektor na Ekoludka i otrzymało "emblemat" z logo naszego przedszkola i wiele innych prezentów.


  więcej...
 • 22.10.2015 - Teatrzyk „Klaunada”

  22.10.2015 wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym zorganizowanym w przedszkolu „Klaunada". W ramach realizacji programu profilaktycznego dzieci miały możliwość utrwalić umiejętności prozdrowotnych zachowań ,unikać sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.


  więcej...
 • 21.10.2015r. - Spartakiada Przedszkolaków o puchar Burmistrza

  Dnia 21.10.2015 ośmioro dzieci z grupy 5 latków „A" reprezentowało nasze przedszkole w VI Olimpiadzie Przedszkolaków o Puchar Burmistrza.(Weronika B. Milena S. Blanka R. Amanda H. Filip Ż. Piotr S. Dominik S. Adam D). Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych z wielkim zaangażowaniem co pozwoliło zająć II miejsce i odebrać srebrne medale, dyplomy oraz piękny puchar. Jeszcze raz gratulujemy małym sportowcom.


  więcej...
 • 20.10.2015 - Przegląd Piosenki Przedszkolnej

  20.10.2015 dziewczynki z grupy 5latków „b"- Julia Rubacha i Zoe Zasada reprezentowały nasze przedszkole na XII Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom a dziewczynki książki.


  więcej...
 • 20.10.2015 - Spotkanie z Policjantem

  20..10.2015 nasze przedszkole odwiedził mł. asp. Paweł Abrasowicz. Spotkanie i pogadanka z funkcjonariuszem policji miała na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z otaczającego świata, zachowanie w sytuacjach kryzysowych - kontakt z osobą obcą, z agresywnym psem, jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Spotkanie było jednym z zadań planu rocznego „Bezpieczeństwo w domu i przedszkolu" i program „Lupo" Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.


  więcej...
 • 19.10.2015 i 26.10.2015 - Wizyta na poczcie

  19.10.2015 i 26.10.2015 dzieci z obu grup 5 latków „A" i „B" w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym odwiedziły pocztę w Kostrzynie. Dzieci miały możliwość zobaczyć jaką pracę na co dzień wykonują pracownicy poczty, jak segreguje się listy przed wysłaniem. Wycieczka wszystkim się podobała.


  więcej...
 • 29.09.2015r. - Ewakuacja

  29.09.2015 w naszym przedszkolu odbyła się „próbna" ewakuacja przedszkolaków. Na hasło „pali się" koordynatorka akcji pani Ola Rozalik, wszystkie dzieci pod opieką pań bezpiecznie opuściły przedszkole. Całej akcji przyglądali się bacznie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie nad Odrą. Ekoludki sprawnie i szybko opuściły budynek przedszkola.


  więcej...
 • EKOLUDKI POZYTYWNIE NAKRĘCONE

  Przypominamy, że wciąż zbieramy nakrętki! Po udanej zbiórce nakrętek dla Mateusza i Damiana z Kostrzyna zbieramy dla Agatki i Natalki na urządzenie do reedukacji chodu, którego koszt wynosi 30.000 zł. Przy współpracy Andrzeja Sowińskiego i Bartłomieja Bujnickiego z Fundacji "Nakrętki " z Gorzowa Wlkp. udało się zebrać już ponad połowę potrzebnej sumy. 8 października z Przedszkola Miejskiego Nr3 "Ekoludki" zostały po raz kolejny zebrane nakrętki w ilości 380 kg (40 worków) ale akcja trwa nadal - zbieramy w kostrzyńskich przedszkolach, szkołach i oznaczonych punktach w mieście. Pomóż i Ty!

  nakretki.jpg 


  więcej...
 • 22.09.2015 - Wycieczka na "Stary Kostrzyn"

  Dnia 22.09.2015 grupy 5 latków na zaproszenie fundacji „Cogitavi" udały się na wycieczkę po „Starym Kostrzynie". Podczas spaceru dzieci wysłuchały legend nt historii „Starego miasta", oglądały tablice pamiątkowe, a także odnowione fragmenty dawnej architektury. Gospodarze zapewnili przedszkolakom kiełbaski, pieczywo oraz wodę co było miłym zakończeniem wizyty. Dzieci oprócz wspomnień zabrały także ze sobą egzemplarz "Baśni o kostrzyńskim hejnale". Akcję wspiera Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., której w tym miejscu chcemy podziękować za wsparcie.


  więcej...
 • 21.09.2015r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Dnia 21.09.2015 po raz drugi w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka pod hasłem "Kraina kreatywności". O godz. 10.00 wszystkie przedszkolaki spotkały się na przedszkolnym placu zabaw, gdzie powitała ich wesoła muzyka, a pani Edzia zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.Tego dnia dzieci miały wiele zabaw, konkursów i innych atrakcji. Zgodnie z hasłem dnia dzieci wykazały się własną pomysłowością mając do dyspozycji wiele artykułów plastycznych. Dzieci wykorzystując artykuły plastyczne malowały na sztalugach posługując się wałkami malarskimi, pędzlami, stemplami z warzyw, gąbkami, wacikami, stemplowały liście, malawały korę drzew. Bardzo ciekawe dla dzieci okazało się puszczanie baniek mydlanych. Dzieci wykorzystwały do tego sznurówki, druciki, ponacinane słomki, nitki, duże i małe bańki. Przedszkolaki chętnie lepiły też z masy solnej. Wałkowały ciasto, wycinały foremkami i ugniatały różnorodne kształty, lepiły ciekawe postaci. Chętnie również korzystały z różnorodnych instrumentów tworząc przy tym muzykę. Wystukiwały rytmy do granych melodii i śpiewanych piosenek przez dzieci. Dzieciom podobało się rysowanie kolorową kredą po chodniku. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki.
  Na koniec tak kolorowego i ciekawego dnia Ekoludki posadziły na przedszkolnym trawniku żółte i fioletowe krokusy, które wiosną będą zdobić przedszkolny plac.
  Z wykonanych prac plastycznych zorganizowano wystawę dla rodziców. Wystawa była ciekawym końcowym efektem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to dla nas duża satysfakcja. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.


  więcej...
 • 18.09.2015 SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Jak co rok, w trzeci weekend września, na całym świecie odbywa się kampania pod nazwą Sprzątanie Świata (Clean Up the World). Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej pośród ludzi a środkiem do tego celu jest m.in. akcja zbierania nieczystości zalegających wokół nas. Jak co roku, do tej międzynarodowej akcji, włączyły się również dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Ekoludki". Uzbrojone w białe rękawiczki i doskonałe humory dzieci sprzątały teren wokół swojego przedszkola z uśmiechem na ustach i wielkim zaangażowaniem. Oczywiście pomagały im też nauczycielki, które przypomniały dzieciom, że tegorocznym hasłem przewodnim jest "Wyprawa - poprawa".


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl