Aktualności 2014-2015

 • 01.06.2015r. Nowiny Wielkie - Dzień Dziecka

  Dnia 01.06.2015r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola, zaraz po śniadaniu wyruszyły na wycieczke autokarową do "Parku Dinozaurów" w Nowinach Wielkich. 

  Dzieci, miały okazje zwiedzić:

  - ścieżke edukacyjną z przewodnikiem, który na bieżąco dostarczał im nowych wiadomosci na temat oglądanych dinozaurów,

  - uczestniczyły w lekcji multimedialnej, gdzie oglądały film edukacyjny, a także ouczestniczyły w zajęciach plastycznych,

  - muzeum skamieniałości, 

  -  plac zabaw na którym ukryto szkielet tyranozaura - zadaniem dzieci było go odkopać.

  Wycieczka w czasy prehistoryczne, była niezapomnianym przeżyciem dla dzieci. 


  więcej...
 • DZIEŃ MAMY I TATY 2015

  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Ekoludki" świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci z grupy 6 i 3 latków zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o mamie, tacie i rodzinie. Tańczyły wspólnie ze swoimi rodzicami. W grupie 4 latków w ramach innowacji pedagogicznej "Muzykalne przedszkolaki" opierającej się głównie na metodzie aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss odbył się dzień Mamy i Taty. Jak w poprzednim roku grupa 4 latków zaprosiła swoich rodziców na koncert podsumowujący wprowadzoną innowację.

  Grupa przedstawiła wiersze i piosenki oraz 10 tańców przy muzyce klasycznej w tym 1 układ taneczny wymyślony przez same dzieci, który spotkał się z dużym aplauzem rodziców. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, łzy wzruszenia i duma ze swoich pociech. Dzieci rozdały własnoręcznie wykonane drzewka szczęścia i zakładki do książki oraz złożyły serdeczne życzenia swoim rodzicom.

  Natomiast w 5-latkach w ramach innowacji pedagogicznej "5latki preferują zdrowe żywienie podczas Dnia Mamy" - mamy uczestniczyły w quizie "Wiem co jem" oraz wykonały wspólnie zdrowe sałatki. Dzieci przygotowały dla mam "Zdrowy upominek" kompozycję z wykorzystaniem ziół. Zaprezentowały program artystyczny i przedstawiły wiersz "Witaminowe abecadło".

  Jeszcze raz życzymy Wam, Drodzy Rodzice, aby takie uczucia towarzyszyły Wam każdego dnia. Nie tylko od święta. Nie tylko w maju! Spotkania takie nie tylko integrują rodziców ze środowiskiem przedszkolnym, ale przede wszystkim uczą dzieci, że mama i tata to najważniejsze osoby w naszym życiu i winniśmy im miłośc oraz szacunek.


  więcej...
 • Ekoludki promują zdrowy styl życia

  Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki" w Kostrzynie nad Odrą promuje zdrowy styl życia! W roku szkolnym 2014/2015 jednym z zadań realizowanym w naszym przedszkolu, w ramach planu rocznego jest promowanie zdrowego stylu życia i rozbudzanie postaw pro-zdrowotnych. Już od września dzieci aktywnie uczestniczą w działaniach promujących zdrowie. "Dzień Przedszkolaka" w miesiącu wrześniu odbył się pod hasłem "Sport, zabawy, gry i my". Ekoludki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zabawach rekreacyjno- sportowych na placu zabaw. Ale przez cały rok promowaliśmy zdrowy styl życia wśród przedszkolaków.

  W marcu 2015 roku przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią stomatolog Ewą Marciniak-Stępień doskonaląc umiejętności i utrwalając wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Przez cały czas pobytu w przedszkolu dzieci poznają właściwości zdrowotne warzyw i owoców, przygotowują zdrowe przekąski. Bardzo chętnie współdziałają podczas zabaw i zajęć prowadzonych w ramach „zdrowych dni" organizowanych przez przedszkole.

  W październiku odbył się w przedszkolu "Dzień marchewki", a w lutym "Dzień kiszonego ogórka i kapusty". Dzieci podczas pogadanek, wspólnych działań, degustacji różnych potraw, poznały nowe smaki, rozwinęły umiejętności kulinarne i przekonąły się do zjadania zdrowych owoców i warzyw. W miesiącu kwietniu odbył się "Dzień miodu", podczas którego dzieci próbowały różnych rodzajów miodu. W tym dniu wszystkie Ekoludki przyszły do przedszkola w "pszczółkowych przebraniach", uczestniczyły w spotkaniu z panem pszczelarzem. Piotrem Butylińskim. Przedszkolaki poznały zwyczaje pszczół, sposoby powstawania miodu, mogły zobaczyć strój pszczelarza i urządzenia potrzebne do pracy z pszczołami za co bardzo dziekujemy panu Piotrowi Butylińskiemu. Następnego dnia Ekoludki pojechały na wycieczkę do Skansenu- Pasieki Dydaktyczno- Hodowlanej w Kostrzynie nad Odrą, którą prowadzi pan Marian Grzywacz wraz z żoną. Dzięki ich uprzejmości dzieci utrwaliły swoje wiadomości nt. życia pszczół, poznały wiele ciekawostek i smakowały różnych gatunków miodu. Obserwowały pszczoły podczas pracy w szklanym ulu, zobaczyły bardzo stare i nowsze ule.

  W maju przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wykonały zdrowe produkty z masy solnej, które zostały umieszczone w piramidzie zdrowego żywienia i wystawione w holu przedszkola. W miesiącu czerwcu odbył się w naszym przedszkolu "Dzień truskawki". Dzieci oglądały truskawki, próbowały różnych potraw z wykorzystaniem truskawek, poznały właściwości zdrowotne truskawek oraz uczestniczyły w przedstawieniu "Witaminowe abecadło" przygotowane przez dzieci z grupy 5- latków. Do dbania o zdrowie zachęcani są również rodzice. W tym miesiącu zakończył się konkurs rodzinny na wierszyki i rymowanki na temat "Jedz zdrowo i kolorowo". 21 kwietnia zorganizowany został w naszym przedszkolu "Biały dzień". Dzięki uprzejmości pani Zofii Gawlik, laborantce z Przychodni Rodzinnej "Remedium" rodzice mogli skorzystać z przesiewowych badań w kierunku diagnostyki cukrzycy oraz dokonać pomiaru RR ciśnienia tętniczego.

  Na tym nie koniec, w bieżącym roku szkolnym realizujemy innowację pedagogiczną "Pięciolatki preferują zdrowe żywienie". Jest to cykl zajęć edukacyjno - wychowawczych promujących zdrowy styl życia. Innowacja realizowana jest w grupie 5- latków przy współudziale rodziców. Pozwoli wyposażyć dzieci w wiedzę dotyczącą prawidłowego odżywiania się poprzez praktyczne formy działania oraz eksperymentowanie. Z okazji Dnia Matki pięciolatki przygotowały dla swoich mam quiz "Wiem co, jem" i wspólnie z mamusiami wykonały smaczne i zdrowe sałatki. Ponadto przedszkole nasze bierze udział w programie ogólnopolskim "Akademia Zdrowego Przedszkolaka". W ramach Akademii realizujemy program edukacyjny Przedszkolak Pełen Zdrowia. Cele i zadania tego programu koncentrują się na aspektach zdrowego żywienia, z naciskiem na motywy Eko oraz aktywności fizycznej. Realizacja zaplanowanych zadań sprzyja budowaniu trwałych i zdrowych nawyków.

  Od września 2014 roku w naszym przedszkolu realizujemy również program edukacyjny "Mamo, Tato, wolę wodę!" Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Partnerami programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów. Nasi przedszkolacy odkrywają poprzez zabawę fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci mają okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.


  "Ekoludki" w dalszym ciągu będą wykonywać zadania promujące zdrowy styl życia.

   


  więcej...
 • 20.06.2015r. - EKOLUDKOWY PLAC ZABAW

  W sobotę 20 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim Nr3 "Ekoludki". Nowe, kolorowe ale przede wszystkim bezpieczne miejsce zabaw dla kolejnych pokoleń dzieci, powstało dzięki zaangażowaniu pracowników firmy Teleskop Sp.z o.o. oraz wsparciu Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą. W ramach inwestycji zbudowane zostało także zadaszenie na tarasie dzięki wsparciu firm: K-S SSE S.A., Drewform, Bankowi GBS oraz osobom prywatnym. Dzięki osobistemu wsparciu burmistrza miasta Andrzeja Kunta udało się również cały teren ogrodzić. Przypomnijmy, że to już czwarty przedszkolny plac zabaw zmodernizowany przez firmę Teleskop.

  Rozpoczynając uroczyste otwarcie placu zabaw dyrektor Przedszkola Regina Szczepankiewicz przypominała, że jego modernizacja trwała zaledwie kilka tygodni. Pod czujnym okiem Marioli Makowskiej z firmy Teleskop prace szły szybko sprawnie i bez większych problemów. Tradycyjnie już firma zmodernizowała istniejące wyposażenie placu, ale także dodała wiele nowych elementów jak: domki hobbitów, zamek, huśtawki ważki, huśtawki wiszące, bramki do piłki nożnej, kosz do gry w koszykówkę oraz usypała górkę, która zapewne przyda się zimą. Wymieniono także ławki i generalnie taki był zakres prac projektowych, ale dzięki staraniom R. Szczepankiewicz zrobiono o wiele więcej. Dzięki wsparciu kostrzyńskiego magisteriatu na czele z Panią Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki Marzeną Brenk-Sułkowską udało się wykonać dodatkowe huśtawki, karuzelę i ustawić tablice do rysowania. Cały teren rekreacyjno-sportowy wokół przedszkola zyskał również ogrodzenie, dzięki czemu jest on teraz niezwykle bezpieczny. Pani Dyrektor idąc za ciosem postarała się także o sponsorów na zadaszenie tarasu, które okazało się niezwykle przydatne już podczas otwarcia - pogoda była wszak tego dnia bardzo kapryśna. Kończąc swoje przemówienie R. Szczepankiewicz słusznie zauważyła, że „Państwa ogromne zaangażowanie w tym zakresie, jest godne podziwu i zasługuje na najwyższe uznanie. To dzięki Waszej inicjatywie, środkom finansowym i ciężkiej pracy możliwe było zrealizowanie tej inwestycji. (...) Cieszymy się, że w naszej społeczności są ludzie, którym nie jest obojętny zdrowy i bezpieczny rozwój dzieci."

  Po uroczystym przemówieniu wręczono podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Po programie artystycznym, który zaprezentowały „Ekoludki" ze wszystkich grup wiekowych, R. Szczepankiewicz oraz przedstawiciele firmy Teleskop przecięli symboliczną wstęgę otwierając tym samym plac zabaw! Rozpoczęła się zabawa, która mimo przelotnych opadów deszczu trwała przez kilka godzin. Całe rodziny w doskonałych nastrojach bawiły się na nowym placu zabaw, na który tego dnia przybyła grupa cyrkowa, która zapewniła moc dodatkowych atrakcji: watę cukrową, różnorodne przedmioty z balonów, chodzenie na linie, zabawy z chustą, żonglerkę czy zabawy z bańkami mydlanymi. Na okolicznościowej wystawie można było także zobaczyć, jak bardzo zmienił się plac zabaw. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek, słodkości i napoje, zatem pomimo kaprysów pogody było głośno, kolorowo i radośnie. Sądząc po zainteresowaniu, jakim cieszyły się nowe i odnowione elementy placu zabaw dzieci zaakceptowały te zmiany a pytane czy im się podoba odpowiadały tylko, że „nie mają teraz czasu, bo muszą się bawić". Czy może być lepsza rekomendacja?


  więcej...
 • 21.05.2015r.- Wizyta marynarza w Ekoludkach pod hasłem „Niezwykłe zawody naszych rodziców „

  21.05.2015r.  Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki„ odwiedził niezwykły gość. Był to pan Jarosław Marczewski - inżynier nawigacji, na statku gdzie jest pierwszym oficerem .To tata Michała z grupy 5-latków. Opowiedział dzieciom o swojej pracy i miejscach, które odwiedził podróżując na statku. W marynarskim mundurze, w oparciu o prezentację multimedialną opowiedział przedszkolakom o ciekawostkach związanych z pracą na morzu. Była to opowieść bardzo interesująca. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pamiątki z morskich podróży, zapoznały się z budową statku. Zobaczyły jak wiąże się podstawowe węzły niezbędne w codziennej pracy marynarza. Ogromne statki na zdjęciach wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki były zachwycone opowieściami i po spotkaniu większość wyraziła chęć zostania marynarzem.

  Dziękujemy panu Jarosławowi i z wielką radością spotkamy się ponownie .


  więcej...
 • Ekoludki włączyły się w akcję Misie dla Misi

   logo2.png
  Ekoludki wspierają Misię w walce z
   
  białaczką
   
  Czy malowanki mogą uratować życie? Te stworzone z myślą o czteroletniej Michalince jak najbardziej. Podczas gdy jedna część kolorowanki ma sprawić radość Misi - druga z informacją o sposobach pomocy ma trafić do rodziców uczniów. Wszystko po to by zebrać milion złotych na leczenie walczącej z białaczką dziewczynki.
  W wielkie malowanie zaangażowały się Ekoludki .

   


  Chemioterapie i przeszczep szpiku nie pokonały choroby. Dziewczynka dzielnie walczy, ale coraz częściej pyta, kiedy wyzdrowieje... Jedyną nadzieją dla 4-latki jest leczenie za granicą. Terapia w Austrii czy we Włoszech może kosztować nawet milion złotych. Na zebranie tej kwoty rodzina Misi ma zaledwie dwa tygodnie. NFZ nie pomoże.

   

  Pomogą za to bajkowi przyjaciele dziewczynki, Teofil, Tosia i Tymek oraz ludzie dobrej woli, którzy włączą się w akcję malowania misiów.
  Dziś do akcji włączyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki. Jedna część malowanki została wysłana do Fundacji „Zawsze Kolorowo" i zostanie wykorzystana do stworzenia najdłuższego na świecie łańcucha dobroci rozciągniętego wzdłuż Wisły 14 czerwca w Warszawie. Drugą pięknie pokolorowaną malowankę - z informacją jak pomóc dziewczynce - dzieci przekazały swoim rodzicom.
  Misiu trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy Ci dużo zdrówka 

   


  więcej...
 • 6l zajęcia otwarte w zerówce


  więcej...
 • Konwój Muszkieterów dla "Ekoludków"

  Dzięki staraniom Państwa Anny i Grzegorza Moczulskich, właścicieli firmy Dotal Sp.z o.o. (kostrzyński oddział Brico Marche). Konwój Muszkieterów dotarł do Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Ekoludki" w Kostrzynie nad Odrą! Za jego pośrednictwem Fundacja Muszkieterów z siedzibą w Poznaniu przekazała kwotę 3.500 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na potrzeby oddziału specjalnego "Misiaki" dla dzieci z autyzmem działającego przy tym kostrzyńskim przedszkolu. W dniu 8 kwietnia „Misiaki" odwiedził Pan Piotr Tadla reprezentujący firmę Dotal, który przekazał symboliczny czek i mógł osobiście przekonać się, że pieniądze zostały doskonale spożytkowane. Z zaproszenia skorzystali także: Pani Wanda Łysiak z Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki oraz Pani Katarzyna Malinowska z kostrzyńskiego magistratu. Gości powitała Dyrektor Regina Szczepankiewicz w towarzystwie nauczycielek Małgorzaty Orpel i Magdy Jarek-Rogowskiej.


  więcej...
 • 24.04.2015r. - 5l czytanie bajek przez mamę Karolinki


  więcej...
 • 5 i 6 l na wycieczce w Gorzowie w Filharmonii


  więcej...
 • 29.04.2015 - "Ekoludki " na wycieczce w pasiece

  Promując w bieżącym roku szkolnym zdrowy styl życia i działania pro - zdrowotne, dnia 29.04.2015 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Ekoludki" odwiedziły Skansen - Pasiekę Dydaktyczno - Hodowlaną w Kostrzynie nad Odrą, którą prowadzi pan Marian Grzywacz z małżonką.
  Dzień wcześniej dzieci poprzebierane za pszczółki przywitały gościa w przedszkolu pana Piotra Butylińskiego, który opowiadał o pszczołach i wartościach odżywczych miodu.
  Na wycieczce dzieci miały możliwość dowiedzieć się ciekawostek na temat życia pszczół, jak powstaje miód, posmakowały różne gatunki miodów, dostały figurki woskowe. Przy upieczonych kiełbaskach na ognisku wszystkie przedszkolaki jednogłośnie stwierdziły, że jest to "super miejsce".
  W imieniu dzieci i kadry przedszkola serdecznie dziękujemy Państwu Grzywacz za bardzo miłe przyjęcie dzieci w Skansenie. Pasja z jaką opowiada pan Marian o pszczołach, pozyskiwaniu miodu utwierdza, że warto było zobaczyć takie miejsce.


  więcej...
 • 23.04.2015 - DAR CEMEXU DLA EKOLUDKÓW

  23 kwietnia br. w kostrzyńskim Przedszkolu Miejskim Nr 3 "Ekoludki", pojawili się niezwykli goście z wyjątkowymi prezentami dla dzieci. W ramach VI edycji Wolontariatu CEMEX 4-osobowa grupa pracowników z wytwórni betonu przy ul. Sportowej zrealizowała projekt pt. "Budujemy ptasie osiedle - na pomoc naszym małym przyjaciołom". Na początek spotkania Dariusz Marszałek wytłumaczył przedszkolakom, do czego służą budki lęgowe dla ptaków, które wolontariusze wykonali własnoręcznie. Następnie, oczywiście "przy pomocy" dzieci, ptasie siedliska zostały zawieszone na drzewach przy głośnym aplauzie zgromadzonej publiczności. Teraz pozostaje jedynie poczekać na ptaki...


  więcej...
 • 22.04.2015 - DZIEŃ ZIEMI W EKOLUDKACH

  22.04.15r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" obchodziliśmy "Dzień Ziemi". W tym dniu, wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono.Tydzień kwietniowy upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem: "Ekologia". We wszystkich grupach wiekowych prowadzone były w tym czasie zajęcia, które miały na celu wzbogacić i utrwalić wiedzę dzieci na temat ekologi . I punktem obchodów "Dnia Ziemi" było sadzenie krzewów forsycji w otoczeniu przedszkola. Od tej pory Ekoludki opiekują się swoimi krzewami. Następną atrakcją tego dnia był bieg uliczny nadzorowany i kontrolowany przez Naszą Kostrzyńską Policję, za co serdecznie dziękujemy policjantom. Bieg miał na celu preferowanie nawyku zdrowego stylu życia. Po biegach wszystkie dzieci utworzyły korowód i przemaszerowały przy dzwiękach grzechotek z kolorowymi balonami i ekologicznymi transparentami ulicami miasta. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały odznakę ""Wysportowanego Ekoludka". Na koniec tradycyjnie posprzątliśmy teren wokół przedszkola.


  więcej...
 • 16.04.2015 - Projekt "Mamo, Tato wolę wodę"


  więcej...
 • 30.03 i 02.04.2015r. - we wszystkich grupach odbyły się ćwiczenia emisji głosu


  więcej...
 • 27.03.2015r. - 5 latki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2


  więcej...
 • 19.03.2015r. - 4 latki z wizytą na ogródkach działkowych

  W miesiącu marcu grupa 4 latków szukając Pani Wiosny, wybrała się na pobliskie ogródki działkowe. Dzieci miały okazję zaobserwować, jak wyglądają ogródki o tej porze roku, a także jakie prace wykonują w tym czasie działkowcy. 


  więcej...
 • 18.03.2015r. - Wizyta stomatologa


  więcej...
 • 16-17.03.2015r. "Poczytaj Mamo, poczytaj Tato"

  W związku z zaproszeniem rodziców do udziału w relaksacji poprzez czytanie bajek, grupę 4 latków odwiedziła p. Aneta mama Aleksa,   p. Olga mama Blanki i p. Roman tata Maćka. Grupę 5 latków odwiedziłą p. Halina mama Krystiana. Bardzo dziękujemy RODZICOM za odwiedziny i zaangażowanie w życie przedszkola!


  więcej...
 • 13.03.2015r. - 5 i 6 latki zakładają "Zielony ogródek"


  więcej...
 • 12.03.2015r. - 4 latki z wizytą u Zegramistrza

  Dnia 12.03.2015r. z wiązku z omawianą tematyką tygodniową, grupa 4 latków wybrała się z wizytą do Zegarmistrza. Dzieci miały okazję na własne oczy poznać nowy zawód. Pan Zegarmistrz zaprezentował nam wszystkie rodzaje zegarów, opowiedział z czego się składa się ich mechanizm, a także jakie są rodzaje zasilania zegrarów. W drodze powrotnej do przedszkola zwiedziliśmy nowo otwarty "Dworzec kolejowy" - w tym miejscu, także bardzo wążny jest czas...


  więcej...
 • 11.03.2015r. - Koncert muzyczny pt. "Czarodziejski pokój z zabawkami"


  więcej...
 • 06.03.2015r. - 3 latki w sklepie "Zoologicznym"


  więcej...
 • 09.03.2015 - Dzień Kobiet w grupie 4 latków

  Jak w poprzednim roku, dnia 09.03.2015r.  grupa 4 latków świętowała "Dzień Kobiet". "Małe kobietki" z naszej grupy - obdarowane zostały słodkimi prezentami, a także wysłuchały życzeń od kolegów z grupy. Dziękujemy Rdzicom za pomoc w organizacji ŚWIĘTA!


  więcej...
 • 05.03.2015 - Nasze instrumenty

  Dnia 05.03.2015r. dzieci z grupy 4 latków wykonały własnoręczne instrumenty z kubeczków plastikowych oraz bibuły. Instrumenty zostaną wykorzystane podczas zabaw muzyczno - ruchowych związanych z prowadzoną w grupie Innowacją pedagogiczną pt. "Muzykalne przedszkolaki"


  więcej...
 • Doświadczenia z jajkiem

  W tym roku szkolnym w grupie 5- latków realizowana jest innowacja pedagogiczna ,,Pięciolatki preferują zdrowe żywienie ''. Poprzez pogadankę, obserwację i własne działania dzieci mogły przekonać się o możliwościach jajek. Ekoludki porównywały jajka surowe i ugotowane, poznały różne rodzaje jajek, dowiedziały się , jakie jajka można kupić w sklepie i które są najlepsze: ekologiczne, z wolnego wybiegu, ściółkowe czy klatkowe. W ramach zagadnień dotyczących właściwości jajek dzieci wzięły również udział w zabawach badawczych. Obserwowały zachowanie się jajek surowych i ugotowanych, sprawdziły, co stało się z jajkiem po kąpieli w wodzie z octem, wyjaśniały dlaczego niektóre jajka toną, a inne nie, czy butelka wciągnie jajko do środka oraz próbowały zgnieść surowe jajko. Po zajęciach dzieci potrafiły odpowiedzieć na pytania: „ Czy jajko może być z gumy"?, „ Czy jajka tańczą"? „ Czy jajko utonie" ? „ Czy skorupka jajka jest krucha"? „ Czy jajko wpadnie do butelki"? W trakcie realizacji zadań z innowacji przedszkolaki samodzielnie i przy pomocy pań wykonywały potrawy z jajek, które potem spożywały. Dużą kreatywnością wykazały się podczas wykonywania „jajkowych stworków". Zaskoczone były sztywną i niewypadającą z miski pianą z białek oraz smacznym „ koglem- moglem". Ekoludki w ciekawy sposób zdobywają wiedzę i umiejętności.


  więcej...
 • 20.03.2015r. - "ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO"

  Dnia 20.03.2015 r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki", dzieci żegnały zimę, jednocześnie witając wiosnę. Uroczystość rozpoczęliśmy konkursem recytatorskim o tematyce zimowo-wiosennej, w której udział wzięły przebrane za bociany, żaby i motyle Ekoludki. Reprezentanci każdej grupy zostali nagrodzeni symbolicznymi upominkami i gromkimi brawami. Po zakończeniu konkursu wszystkie grupy ruszyły pochodem ulicami naszego miasta, trzymając w dłoniach głośne instrumenty i kolorowe wstążki. Zgodnie z wieloletnią tradycją wśród wszystkich dzieci nie mogło zabraknąć Marzanny. Spacerując dzieci śpiewały piosenki ciesząc się z nadejścia wiosny.

  Tegoroczny obchód urozmaiciło nam bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne, jakim jest zaćmienie słońca. Powstaje ono wówczas, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, przesłaniając światło słoneczne. Wszystkie Ekoludki zaopatrzone w folie ochronne z wielkim zainteresowaniem mogły podziwiać efekty tego niezwykłego zdarzenia.


  więcej...
 • CZAS DO PRZEDSZKOLA - DLACZEGO TUTAJ?

  Oddział dla dzieci z Autyzmem „Misiaki" mieści się przy Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" ul. Niepodległości 19 w Kostrzynie nad Odrą. Do grupy przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 8 lat z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Oddział „Misiaki" czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 14:00. W grupie może znajdować się maksymalnie czworo dzieci, więc nauczycielki mogą każdemu z nich poświęcić odpowiednią ilość czasu i uwagi. Ze względu na specjalne potrzeby dzieci z autyzmem mają swoją własną salę, wyposażoną w sprzęt do nauki i zabawy.

   Dzieci mają zajęcia, podczas których specjaliści kładą duży nacisk na indywidualne podejście do każdego dziecka. Zajęcia dostosowane są do wymagań, potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci. W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne metody pracy, aby jak najlepiej wspierać rozwój każdego dziecka:
  Program Aktywności Ch. Knilla, którego celem jest wzrost dziecięcej aktywności i orientacji w schemacie własnego ciała;
  Metodę Dobrego Startu przygotowującą do nauki czytania i pisania;
  Metodę Domana - nauka globalnego czytania;
  Program Ruchu Rozwijającego W. Sherborne rozwijający poczucie własnej wartości, odpowiedzialności i wrażliwości;
  Gimnastykę Mózgu P. Dennisona - ćwiczenia zwiększające możliwości intelektualne dziecka;
  Metody alternatywnej komunikacji: PECS język obrazków i piktogramów;
  Metoda Porannego kręgu - stymulacja polisensoryczna, czyli poznawanie przez patrzenie, słuchanie, dotykanie;
  Metodą Integracji sensorycznej - pomaga dzieciom w odbiorze świata poprzez zmysł dotyku, ruchu, czucia ciała, słuchu, wzroku, węchu i smaku;
  Zajęcia ruchowe - wspierające rozwój fizyczny;

  Cały czas udoskonalamy metody naszej pracy, szukając najefektywniejszych form wspomagania rozwoju naszych dzieci. W naszym przedszkolu dzieci z autyzmem mają stały kontakt ze zdrowymi dziećmi. Dzieci biorą udział w organizowanych w przedszkolu zabawach integracyjnych, imprezach i uroczystościach przedszkolnych, muzycznych koncertach bajkowych, przedstawieniach teatralnych, spacerach i wycieczkach, itp. Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „W kręgu zabawy" Jadwigi Pytlarczyk oraz indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne opracowane (IPET) dla każdego dziecka. W pracy uwzględniamy indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój funkcjonalnych umiejętności porozumiewania się i rozwój umiejętności społecznych. Kadra to nauczyciele z wykształceniem wyższym pedagogicznym, kwalifikacjami z zakresu oligofrenopedagogiki i Akademii Autyzmu. Oddział dla dzieci z autyzmem wspierają również doświadczeni specjaliści: logopeda, psycholog, pedagog oraz terapeuta integracji sensorycznej. Dzieci z oddziału „Misiaki" objęte są indywidualną terapią:
  logopedyczną,
  pedagogiczną,
  psychologiczną,
  integracji sensorycznej,
  gimnastyką ruchową,
  ogólnorozwojową i korekcyjną.
  Współpracujemy z każdym rodzicem indywidualnie, doradzamy w trudnych sytuacjach oraz pomagamy w realizacji domowego programu terapii. Jesteśmy otwarci na pomysły i inicjatywę rodziców. Stwarzamy im możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych. Systematycznie współpracujemy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Kostrzynie nad Odrą oraz innymi placówkami wspierającymi rozwój dziecka i rodziny. 

   


  więcej...
 • 30.01.2015 - Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora


  więcej...
 • Wycieczka 6 latków do Szkoły podstawowej nr 2


  więcej...
 • "Borsuk Bazyli wyrusza do miasta" - 06.02.2015r.

  Tego dnia w naszym Przedszkolu odbył się pouczający teatrzyk pt. "Borsuk Bazyli wyrusza do miasta", w którym uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe. Dzieci miały okazje utrwalić nawyki poruszania sie po drodze oraz odpowiedniego zachowania się wobec obcych i umiejętnoego proszenia o pomoc w sytuacji tego wymagajacej.


  więcej...
 • "Dzień kiszonego ogórka i kapusty" - 13.02.2015r.

  13.02.2015 w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki „ obchodzony był dzień kiszonego ogórka i kapusty .

  We wszystkich grupach odbyły się pogadanki na temat wartości zdrowotnych kiszonek. W ciągu dnia do posiłków serwowano ogórki do kolorowych kanapek, surówkę z kwaśnej kapusty do obiadu. Dla rodziców przygotowano poczęstunek: chleb ze smalcem i ogórkiem. Wszystkie dzieci przygotowały „ogórkową" wystawę prac plastycznych, którą można było podziwiać w holu przedszkola .


  więcej...
 • Koncert muzyczny pt. "O muzyku, strumyku i krainie Nibylandii"

  Dnia 11.02.2015 roku, odbył się comiesięczny koncert muzyczny pt. "O muzyku, strumyku i krainie Nibylandii" z cyklu "Pokochaj muzykę... i bajki".


  więcej...
 • 5-latki w szkole

  W tym roku szkolnym dzieci z grupy 5-latków odwiedzają Szkołę Podstawową nr2 . Zapoznały się z pomieszczeniami w szkole : szatnią, świetlicą, salą gimnastyczną, jadalnią. W październiku dzieci wspólnie bawiły się na szkolnym placu zabaw razem z uczniami klasy I b. W styczniu 5-latki zostały miło przyjęte przez wychowawczynię i uczniów klasy Ib. Przedszkolaki obserwowały pierwszaków podczas lekcji, poznały wygląd klasy, wyposażenie ucznia a nawet uczestniczyły w lekcji.


  więcej...
 • 22 - 23.01.2015r. - Dzień Babci i Dziadka

  22 - 23.01. 2015r. do naszego przedszkola tłumnie przybyli zaproszeni dziadkowie. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały dla swoich kochanych babć i dziadków niespodzianki. Przez wiele dni uczyły się tańców, piosenek i wierszy , przygotowały laurki i inne upominki by sprawić przyjemność swoim babciom i dziadkom. Było uroczyście i radośnie.


  więcej...
 • 16.01.2015r. - Bal karnawałowy

  16.01.2015 odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym dniu przybyli również dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola z Niemiec. Od rana w przedszkolu było gwarno i wesoło. W każdej grupie miały bajkowe stroje. Były księżniczki, wróżki, rycerze, strażacy, kotki, myszki i wiele innych. Tańce i zabawy przy muzyce prowadził wodzirej, który znanymi przebojami zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Zmęczone dzieci odpoczywały w swoich salach przy słodkim poczęstunku.


  więcej...
 • 10.12.2014r. - Grudniowy koncert muzyczny

  10.12.2014r. odbył się kolejny bajkowy koncert muzyczny „ Latające sanie Świętego Mikołaja". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać utworów muzycznych wykonywanych na akordeonie i saksofonie. Wspólnie zaśpiewano polskie kolędy. Zrobiło się świątecznie i nastrojowo.


  więcej...
 • 05.12.2014r. - Mikołajki

  Tego dnia na Ekoludków czekały liczne niespodzianki. Już w holu przedszkola przywitała dzieci piękna świąteczna dekoracja. Do przedszkola przyjechali goście z zaprzyjaźnionego przedszkola z Niemiec. Wszystkie dzieci bawiły się na mikołajkowym balu z wodzirejem. Przedszkolaków odwiedzili również Moto-Mikołaje, którzy rozdali dzieciom czekoladowe mikołaje. Wykonano pamiątkowe zdjęcia i wspólnie zaśpiewano świąteczne piosenki. W salach czekały na dzieci paczki oraz słodki poczęstunek. Był to radosny i roztańczony dzień.

  Z okazji Mikołajek 08.12. 3 i 4-latki wybrały się do sali zabaw "Oliland", gdzie wesoło i bardzo miło spedziły czas.

  5 i 6- latki wyjechały do kina Helios w Gorzowie na bajkę „ Uwolnić Świętego Mikołaja". Dzieciom podobał się film, duże wrażenie zrobiły na nich sanie Mikołaja i magiczna wioska elfów. Z zaciekawieniem oglądały film i kulturalnie zachowały się w kinie.
   


  więcej...
 • 04.12.2014r. - Przedstawienie teatralne „ Bałwanek Tiko”

  Dzieci z grupy 5- latków i 6- latków uczestniczyły 04.12.2014r.  w przedstawieniu teatralnym „ Bałwanek Tiko" zorganizowanym przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą z okazji Mikołajek. Dzieciom podobała się bajka, kolorowe stroje i scenografia. Bardzo żywiołowo reagowały na przedstawienie, ale najbardziej były zadowolone z pojawienia się Świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom cukierki.


  więcej...
 • 04.12.2014r. - Spotkanie z górnikiem

  W tym roku po raz pierwszy 04.12.2014 Ekoludki odwiedził w stroju galowym górnik- pan Tadeusz Borkowski. Z okazji Barbórki, górniczego święta, przedszkolaki miały okazję poznać pracę górnika, sposoby pozyskiwania gazu, węgla, rudy miedzi oraz zrozumiały , jakie korzyści mamy dzięki ciężkiej pracy górników. Dowiedziały się co oznaczają kolorowe pióra na czapkach górniczych i z czego są wykonane. Dzieci otrzymały papierowe czapki górnicze i kolorowanki.


  więcej...
 • 28.11.2014r. - Andrzejki

  28.11.2014r. nauczycielki zorganizowały dzieciom we wszystkich grupach wiekowych zabawę andrzejkową. Dzieci lały wosk, uczestniczyły w zabawach tanecznych , wróżbach. Przy słodkim poczęstunku mogły sobie odpocząć i podzielić się wrażeniami.


  więcej...
 • 27.11.2014r. - 4 latki "Małymi aktorami"

  Dnia 27.11.14 grupa 4 latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Ekoludki " zaprosiła kolegów i koleżanki z całego przedszkola na przedstawienie pt:"Bezpieczna jesienna podróż".Dzieci wierszem, piosenką oraz tańcem opowiedziały pouczającą historię .Widzowie mieli szansę usłyszeć rady na temat poruszania się po drogach :jak przechodzić przez ulicę ,na co trzeba uważać .Mali aktorzy zapoznali ze sposobami przygotowania się zwierząt do zimy w lesie oraz nazwami niektórych ptaków tj.:sowa ,słowik, kukułka, wrona, dzięcioł i wróbel. Na zakończenie zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami oraz słowami uznania od naszych widzów.


  więcej...
 • 12.11.2014r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia

           W tym dniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z misiami. Poznały zwyczaje prawdziwych niedźwiadków, wykonały prace plastyczne przedstawiające pluszowych misiów. Było wesoło i sympatycznie.


  więcej...
 • 12.11.2014r. - Listopadowy koncert muzyczny

  Podczas bajkowego koncertu muzycznego „ Jesienna podróż po Europie", który odbył się 12.11. dzieci poznały takie instrumenty jak: klarnet, drzewo deszczu, gitarę. Dzieci wysłuchały ciekawej opowieści i brzmienia poznanych instrumentów. Jak zwykle bardzo aktywnie uczestniczyły w koncercie i brawami dziękowały artystom.


  więcej...
 • 28.10.2014r. - XI PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

         Nasze małe piosenkarki Anna Bukowska (z grupy 6 - latków) oraz Amelia Warloch i Martyna Łakomska (z grupy 5 - latków), zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na XI Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Konkurs ten został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników.


  więcej...
 • 24.10.2014r. - OWOCE I WARZYWA

          Dzieci z grupy 5 - latków zaprezentowały swym kolegom i koleżankom z przedszkola inscenizację słowno - muzyczną pt. "Owoce i warzywa". Podczas wystąpienia "Ekoludki" zaśpiewały dwie piosenki oraz przedstawiły dwie inscenizacje słowne. Dodatkowym elementem zorganizowanym przez wychowawcę grupy była pogadanka 5 - latków dotycząca zdrowego żywienia.


  więcej...
 • 17.10.2014r. - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

         Dnia 17 października 2014r. nasza najmłodsza grupa przedszkolna obchodziła swoje święto - "Pasowanie na przedszkolaka". W uroczystości wzięły udział wszystkie dzieci oraz pracownicy. 3 - latki zaprezentowały krótki program artystyczny, a tuż po nim złożyły uroczyste ślubowanie. Pasowania na przedszkolaka dokonała Pani Dyrektor Regina Szczepankiewicz. W ramach przyjęcia do grona przedszkolaków maluszki otrzymały pamiątkowe medale oraz upominki od swoich koleżanek i kolegów ze starszych grup.


  więcej...
 • WARZYWNE KUKIEŁKI

         W październiku w naszym przedszkolu zorganizowany był rodzinny konkurs pt. "Kukiełki z warzyw". Dzieci wraz ze swoimi rodzicami puścili wodzę wyobraźni, tworząc w domowym zaciszu przepiękne warzywne kukiełki. Wybór tej najpiękniejszej był bardzo trudny, dlatego też zwycięzców jest tak wielu...


  więcej...
 • 09.10.2014r. - DZIEŃ MARCHEWKI

       W tym roku nasze Przedszkole hucznie obchodziło "Dzień Marchewki". Ubrane na kolor pomarańczowy dzieci odbyły w swych grupach pogadanki, przygotowały soki marchewkowe, degustowały marchewki, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły w grupowych zabawach ruchowych.


  więcej...
 • 08.10.2014r. - V OLIMPIADA SPORTOWA O "PUCHAR BURMISTRZA"

        Dnia 8 października 2014r. w hali sportowej MOSiR odbyła się V Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o "Puchar Burmistrza" - Andrzeja Kunta. Na hali zebrało się 400 gości oraz 74 zawodników Olimpiady w wieku 5-6 lat, reprezentujących siedem przedszkoli. Mali sportowcy rywalizowali w 7 konkurencjach: bieg z taczką, rzut woreczkami do celu oraz slalom z hula hop.


  więcej...
 • 04.10.2014r. - DZIEŃ DRZEWA

        Tego dnia, grupa 4 - latków udała się na spacer do pobliskiego parku, by świętować "Urodziny drzew". Dzieci ozdobiły bibułą gałęzie drzew, zaśpiewały im piosenkę "100 lat", a także poznały rolę jaką drzewa odgrywają w naszym życiu i ekosystemie.


  więcej...
 • POMOC DLA MATEUSZA

        Przedszkole Miejskie nr 3 "Ekoludki" oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą wspólnie uczestniczyło w akcji zbierania nakrętek dla Mateusza Laskowskiego, ubiegłorocznego absolwenta naszego przedszkola. Razem przez półtora miesiąca zebraliśmy 880kg nakrętek, co dało kwotę 1000zł. Pozostałą kwotę na zakup specjalistycznego roweru z rikszą (6000zł) podarował p. Krzysztof Wojciechowski z firmy Agreco Service.


  więcej...
 • 25.09.2014r. "EKOLUDKI" EWAKUOWANE...

          W Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" odbyły się ćwiczenia sprawdzające organizację oraz warunki ewakuacji przeciwpożarowej. Miały one na celu szybkie i bezpieczne opuszczenie zagrożonych pomieszczeń i obiektu przedszkola wyznaczonymi drogami oraz wyjściami ewakuacyjnymi na zewnątrz budynku. Akcja ta sprawdzała również znajomość zasad postępowania pracowników przedszkola podczas ewakuacji oraz służyła przyzwyczajaniu się dzieci do ewentualnej sytuacji zagrożenia przeciwpożarowego.


  więcej...
 • 24.09.2014r. ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

          Grupa 6 - latków wybrała się na pieszą wycieczkę na skrzyżowanie ulic Piastowskiej i Sikorskiego oraz Gorzowskiej, Sikorskiego i Niepodległości (Rondo Unii Europejskiej). Był to kolejny element zajęć przedszkolnych pt. "Ruch drogowy". Nasze "Ekoludki" na podstawie bezpośrednich doświadczeń uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych oraz poznały ogólne zasady ruchu drogowego.


  więcej...
 • 22.09.2014r. AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

         Przedszkole Miejskie nr 3 "Ekoludki" aktywnie działą na rzecz Ziemi. 22 września 2014r. wzorem lat ubiegłych przedszkolaki przyłączyły się do akcji "Sprzątanie świata". Dzieci z ogromnym zaangażowaniem posprzątały najbliższy teren wokół przedszkola.

  Celem tegorocznej akcji "Sprzątanie świata" jest zwrócenie uwagi na osobisty wkład każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Dlatego też nasze Przedszkole przystąpiło do konkursu pt. "W Kostrzynie wszystkie dzieci segregują śmieci".


  więcej...
 • O19.09.2014r. GÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

         W tym roku nasze "Ekoludki" obchodziły po raz pierwszy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to dzień radosnej zabawy i uśmiechu wszystkich dzieci. "Ekoludki" rozpoczęły zabawę na świeżym powietrzu wspólnym tańcem. Dzieci brały udział w różnordnych zabawach muzyczno - ruchowych, oraz konkurencjach sportowych zainicjowanych przez nauczycielki i przedszkolaków.


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl