Aktualności 2013-2014

 • "Przygody Stracha wędrownika"

  Dnia 29.04.2014r. odbyło się spotkanie z instrumentami pt. "Przygody Stracha wędrownika".


  więcej...
 • Kontrakty grupowe


  więcej...
 • ,,Wiosenna łąka

  Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym ,,Wiosenna łąka''. Organizatorem konkursu było Przedszkole Słoneczne nr2 w Lubsku. Najciekawsze prace w wykonaniu dzieci wysłano pocztą. 10.04.2014 wybrano laureatów. III miejsce zdobyła Malwinka Mrozinska z grupy 4- latków.


  więcej...
 • Konkurs recytatorski w SP nr 2

  28.04.2014 na Spotkaniu z ,,Eko - Wierszem w Szkole Podstawowej nr.2 im. Przyjaciół Ziemi nasze przedszkole reprezentowała Kalina Sakowicz z gr.6l i Kuba Tyliński z gr.5l .


  więcej...
 • OBCHODY DNIA ZIEMI U EKOLUDKÓW

  Propagując coroczną akcję proekologiczną w przedszkolu 23.04.2014 przeprowadzono konkurs piosenki ekologicznej ,,Rozśpiewane Ekoludki''. Z każdej grupy najodważniejsi reprezentanci zaprezentowali piosenki o tematyce ekologicznej. 20 uczestników otrzymało dyplomy i nagrody. Dzień póżniej 24.04.2014 zielonym korowodem najbliższymi ulicami miasta, dzieci głośnym skandowaniem przypomniały mieszkańcom miasta, jak ważna jest ochrona środowiska, że wszyscy powinniśmy dbać o nasze najbliższe środowisko.
  Po dotarciu do przedszkola wszystkie dzieci sprzątały teren przedszkola i wokół niego.


  więcej...
 • Akcja Miś "Nie bij mnie - kochaj mnie"

  Dnia 16.04.2014r. w naszym Przedszkolu odbyła się akcja Miś "Nie bij mnie - kochaj mnie"


  więcej...
 • Konkurs recytatorski

  W związku z corocznymi obchodami ,,Święta Ziemi'' Ekoludki zostały zaproszone do udziału w recytatorskich konkursach ekologicznych. 
  15.04.2014 Zosia Kmieć z gr.6l i Mikołaj Hruszowiec z gr.5l reprezentowali przedszkole na przeglądzie recytatorskim ,,Wiosna wierszem pisana''. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr.4 im. Wojsk Ochrony pogranicza.


  więcej...
 • Spotkanie ze stomatologiem

  15.04.2014 odwiedziła nasze przedszkole Pani stomatolog Ewa Marciniak. Krótka pogadanka i pokaz nt. higieny jamy ustnej, utwierdziła każdego przedszkolaka, jak ważna jest profilaktyka i prawidłowe szczotkowanie zębów.


  więcej...
 • Pierwsza pomoc

  W ramach konkursu "Bezpieczne przedszkole"w miesiącu kwietniu do Przedszkola nr 3"Ekoludki" zostali zaproszeni szczególni goście -ratownicy od udzielania pierwszej pomocy. Pogadankę i prezentację przeprowadzili Pan Łukasz Kołodziejski i Marcin Weremko. Dzieci były bardzo zainteresowane pokazem, same chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach  jak udzielać poszkodowanej osobie pomoc. 


  więcej...
 • Kwietniowy "Koncert muzyczny"

  Dnia 09.04.2014r. odbył się kwietniowy koncert muzyczny.


  więcej...
 • SPOTKANIE Z MOZARTEM

  7.04.2014 dzieci z gr.5 i 6- latków wybrały się na drugie spotkanie z muzyką poważną do Filharmonii Gorzowskiej. Motywem przewodnim koncertu była Akademia Muzyki - Cykl ,,Uwaga Geniusz'' - Wolfgang Amadeusz Mozart.


  więcej...
 • Zajęcia otwarte dla rodziców

  Dznia 30.04.2014r. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć była przyroda i ekologia. Rodzice mieli okazję zaobserwować swoje pociechy podczas zajęć oraz uczestniczyć wraz z nimi w zabawie.


  więcej...
 • Wizyta w Lecznicy dla zwierząt

  W związku z omawianą tematyką, dzieci z grupy 3 latków dnia 02.04.2014r. udały się na wycieczkę do Pana Weterynarza. Na miejscu mogliśmy zwiedzić całą lecznicę, zobaczyliśmy jak wygląda gabinet lekarski dla zwierząt. Dziecieci dowiedziały się jak obchodzić się ze swoimi pupilami ale także o tym, że muszą uważać na obce zwierzęta.


  więcej...
 • Powitanie wiosny

  Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 „Ekoludki" 21.03.2014 powitały pierwszy dzień wiosny. 6-latki wraz ze swoimi paniami przygotowały ekologiczną marzannę. Dzieci przeszły ulicami miasta z kolorowymi ozdobami, kwiatami , instrumentami i marzanną, by pożegnać zimę. Wśród przedszkolaków panowała radosna atmosfera, było gwarno i wesoło. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, jak Ekoludki powitały pierwszy dzień wiosny.


  więcej...
 • Marcowy koncert muzyczny

  Dnia 19.03.2014r. odbył się koncert muzyczny pt. "Torreador i hiszpańskie rytmy".


  więcej...
 • "Dogoterapia"

  W dniu 14.03.2014 w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki w ramach realizacji konkursu "Bezpieczne dziecko-bezpieczne przedszkole" odbyły się zajęcia z dogoterapii z udziałem psów: Laki i Team. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Szarek-Rój. Dzieci podczas spotkania uczyły się bezpiecznego postępowania z psem, pielęgnacji i opieki nad nim. Ekoludki uczulone zostały na bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami, poznały zasady postępowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia oraz ćwiczyły metody obrony przed agresywnymi psami. Psy były dobrze ułożone i reagowały na polecenia swojej opiekunki. Pani treserka dysponowała profesjonalnym sprzętem, potrafiła zainteresować dzieci, była dobrze przygotowana do prowadzonej prezentacji. Dzieciom bardzo podobały się takie zajęcia, chętnie spotkałyby się z psami kolejny raz.


  więcej...
 • Konkurs rodzinny "Kolorowe instrumenty"

  Przedszkole Miejskie nr 3 "Ekoludki"zorganizowało rodzinny konkurs plastyczny. Do udziału w konkursie zostały zaproszone kostrzyńskie przedszkola i dwie współpracujące z przedszkolem klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkie instrumenty dostarczone na konkurs do przedszkola były ciekawe, kolorowe a co najważniejsze miały wydawać i imitować dzwięk. Z 46 instrumentów dostarczonych na konkurs jury wyróżniło i nagrodziło 22 osoby. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody książkowe.


  więcej...
 • Ratownik medyczny w grupie 3 i 4 latków

  Dnia 03.03.2014 w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" w ramach realizacji konkursu "Bezpieczne dziecko-bezpieczne przedszkole" grupę 3 i 4 latków odwiedził Ratownik Medyczny p.Sergiusz Darłak.Tydzień poprzedzający wizytę naszego gościa 3latki odwiedziły przychodnię "Kolejarz" oraz aptekę. W związku z realizowaną tematyką o zdrowiu, dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowia i bezpieczeństwa, oglądały ciekawą prezentację dzięki, której wiedzą jak wygląda lekarz, pielęgniarka, karetka, wóz strażacki i policyjny, znają numery alarmowe, wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc w razie zagrożenia.
  Dziękujemy bardzo p.S.Darłakowi - tatusiowi Adasia za wizytę i edukacyjną prezentację. 


  więcej...
 • Koncert muzyczny

  Dnia 19.02.2014r. odbył się koncert muzyczny pt. "Legenda o zaczarowanej syrence".


  więcej...
 • Wycieczka do Domu Kultury

  Dzieci z grupy 5 i 6 latków dnia 04.02.2014r. odwiedziły Dom Kultury, gdzie miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. "Żółw".


  więcej...
 • Przedstawienie

  Dnia 30.01.2014r. w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Nie to złoto co się świeci".


  więcej...
 • Kółko plastyczne

  Kółko plastyczne  ,,Mały Picasso'' rozpoczęło swoją działalność w bieżącym roku szkolnym w miesiącu grudniu. Na zajęcia uczęszcza ośmioro dzieci: troje z grupy sześciolatków, troje z grupy pięciolatków, dwoje z grupy czterolatków. Na rok szkolny 2013/2014 prowadząca I. Drzazga zaplanowała siedem comiesięcznych spotkań, których celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci. Tematy dotychczas wykonanych prac przez dzieci to:,, Cukrowe bombki'', ,, Karnawałowe maski'', ,,Zimowy pejzaż'', ,,Ozdabianie talerzy''.


  więcej...
 • Nakrętki dla potrzebujących dzieci.

  W ciągu I pólrocza dzięki Rodzicom i ich dzieciom zebraliśmy 14 worów nakrętek które zostały przekazane p.Andrzejowi S. z Askany.


  więcej...
 • Przedstawienie pt. "Beka ze Św. Mikołaja"

  Dnia 29.01.2014 w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" spotkała nas duża niespodzianka - uczniowie klas V ze SP nr 2 przedstawili inscenizację pt. "Beka ze Św.Mikołaja" pod kierunkiem p.Ewy Kamienicznej. Przedszkolakom podobały się kolorowe kostiumy, ciekawe dialogi, zabawne historie. 9 aktorów to absolwenci naszego przedszkola. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa a Ekoludki słodycze. Dziękujemy aktorom oraz p.Ewie za miłą niespodziankę !!!!


  więcej...
 • Dokarmiamy ptaki

   NARESZCIE ZIMA Wiele radości sprawił dzieciom śnieg. Dzieci wypatrywały każdego dnia dużych opadów śniegu. 22.01.2014 Pani Zima sypnęła śniegiem. Jak co roku podczas zimy w Przedszkolu Miejskim nr 3 prowadzimy akcję dokarmiania ptaków. Rodzice dostarczyli nam do przedszkola nowe karmniki. Dzieci wiedzą co powinny jesć ptaki i chętnie przynoszą do przedszkola pokarm. Ekoludi wiedzą, że ptaki mogłyby nie przeżyć trudnych warunków zimowych.


  więcej...
 • Dzień Babci i Dziadka

  W dniach 20-23 stycznia 2014 roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" dzieci świętowały z Seniorami. Przedszkolacy przygotowali przedstawienia, w których wyrazili swą wielką miłość do babć i dziadków. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
  Oprócz wierszy i piosenek szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek, kwiatków lub serduszek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, oraz wspólne odśpiewanie 100 lat mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.


  więcej...
 • Bal karnawałowy 2014

  17.01.2014 odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. W tym dniu wszystkie dzieci zamieniły się w postacie bajkowe.
  W każdej sali przygotowano słodki poczęstunek, a na sali balowej Dj Piotrek zachęcał do wspólnych zabaw tanecznych. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Na bal do naszego przedszkola przyjechało 26 dzieci z Niemiec w wieku od 3 do 6 lat ze swoimi wychowawcami oraz Burmistrz Seelow-p.Schroder i Szef Rekreacji "Dziecka" Frizz Pan Lawrenz wraz z p.Haliną i p. Manfredem. Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.


  więcej...
 • Styczniowy "Koncert muzyczny"

  8.01.2014 wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym pt:"Srebrne pantofelki królewny Anabelki",poznały nowe instrumenty :flet,klarnet,tuba.


  więcej...
 • Teatrzyk pt. "Kuba wiercipięta"

  09.12.2013r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. "Kuba wiercipięta". Był to spektakl nie tylko do oglądania, ale i do emocjonalnego przeżywania przez dzieci. Tematem przewodnim przygód Kubusia było bezpieczeństwo i właściwe zachowanie się w różnych miejscach i sytuacjach.


  więcej...
 • Mikołajki na kręgielni

  4 grudnia w kostrzyńskiej Kręgielni odbyły się mikołajki dla najmłodszych. Sala wypełniona była po brzegi! Pojawiły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 4, z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 oraz z Niepublicznego Przedszkola "Mali Europejczycy". Specjalnie dla naszych przedszkolaków przygotowano dwa spektakle pt. "Wyprawa na ratunek Świętego Mikołaja". Przedstawienie wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci, które z zaciekawieniem śledziły losy Mikołaja i jego pomocników. Dodatkową atrakcją był fakt, iż dzieci mogły brać czynny udział w spektaklu pomagając Psotnikowi odnaleźć Świętego Mikołaja. Spotkaniu towarzyszyły wyjątkowe emocje, a radość na twarzach dzieci bezcennym, widokiem. Na koniec Wiceburmistrz Miasta Zbigniew Biedulski wręczył świąteczne upominki.


  więcej...
 • Grudniowy Koncert muzyczny

  04.12.2013r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. "Tajemnicze zniknięcie Świętego Mikolaja". Dzieci poznały nowe insrumenty: akordeon i saksofon.


  więcej...
 • Moto - Mikołaje

  Dzieci z naszego Przedszkola 6 grudnia odwiedziły Moto - Mikołaje. Trochę plany pokrzyżował nam "Orkan Ksawery", ale i tak wszystko się udało: Moto - Mikołaje chcąc umilić milusińskim mikołajki, przyszli z workiem łakoci. Były zabawy, wspólne śpiewanie piosenek i kolęd oraz pamiątkowe zdjęcia. Dzieci były bardzo zdziwione bo w przedszkolu zamiast jednego Mikołaja pojawiło się Ich kilku.

  Dziękujemy bardzo Kostrzyńskiej Grupie  Motocyklowej Free Riders a w szczególności panu Jakubowi Korżyńskiemu.


  więcej...
 • Wycieczka do Filharmonii

  02.12.2013r. dzieci z grupy 5 i 6 latków udały się autobusem do gorzowskiej Filharmonii. Celem wycieczki było poznanie budynku Filharmonii - sala koncertowa, a przede wszystkim uczestnictwo w świątecznym koncercie muzycznym przygotowanym dla dzieci pt. "Kolędy Świata".


  więcej...
 • Andrzejki

  W piątek 30 listopada od samego rana w przedszkolu było bardzo wesoło. Najpierw poznaliśmy różne wróżby oraz dawne zwyczaje i obrzędy związane z "Andrzejkami". Potem laliśmy wosk przez dziurkę od klucza i odgadywaliśmy przyszłość z cienia kształtu zastygniętego wosku. Później tańczyliśmy i bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki, był słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcia.


  więcej...
 • Światowy Dzień Misia

  Już po raz kolejny w poniedziałek, 25 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był "Światowy Dzień Pluszowego Misia" w grupie dzieci 4, 5 i 6 letnich. Z tej okazji przedszkolaki miały za zadanie przynieść do przedszkola pluszowe misie. 

  W bogatej scenerii i strojach misiów bawiły się ze swoimi milusińskimi.  Dzieci zapoznały się z krótką historią misia, śpiewały piosenki o misiach zachęcając wszystkich do zjadania miodu, który jest dobry na chrypkę, grypę, kaszel i dreszcze. Dzieci ćwiczyły ze swoimi pluszakami. Tańczyliśmy do piosenek o tematyce misiowej. Przedszkolaki utrwaliły nazywanie części ciała w zabawie "Mój miś" oraz układały sylwetki misiów z powycinanych elementów. Wykonali pracę plastyczną, wyklejejąc plasteliną misia. Dzień z misiami minął nam bardzo szybko. Dzieci wróciły do domu pełne wrażeń.


  więcej...
 • Wycieczka do SP nr 2

  08.11.13r. - wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2, poznanie sali gimnastycznej.


  więcej...
 • Projekt "Zioła" - saszetki zapachowe

  08.11.13r. dzieci z grupy 6 latków wykonały saszetki zapachowe z ususzonych ziół (melisy, lawendy, miety, szałwi) w ramach projektu edukacyjnego "Zioła"


  więcej...
 • Listopadowy "Koncert muzyczny"

  06.11.13r. przedszkolaki ze wszystkich grup brały udział w koncercie muzycznym "Opowieści z jesiennego lasu". Dzieci poznały nowe instrumenty: gitara, fletnia pana.


  więcej...
 • Dzień drzewa

  10.10.2013r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły uroczyście "Dzień drzewa".


  więcej...
 • Poznajemy owoce

  We wszystkich grupach w miesiącu wrześniu dzieci  uczyły się, rozmawiały, próbowały owoców i warzyw. Dzieci wiedzą, że „owoce i warzywa to siła".


  więcej...
 • Spartakiada sportowa

  W dniu 27 października 2013 roku od godziny 10.30 w hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 odbyła się IV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza" Andrzeja Kunta. Na hali zebrało się około 400 gości w tym (rodzice, dziadkowie, babcie, kibice oraz sympatycy dobrej zabawy) oraz 108 głównych bohaterów „Przedszkolaków Olimpijczyków" w wieku 5-6 lat reprezentującychdziewięć przedszkoli którzy przystąpili do rywalizacji w 7 konkurencjach.

  Na starcie stanęło 9 przedszkoli:  Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą", Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki", Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka", Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy" , Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4, Przedszkole nr  1 „Czarodziejska Kraina" z Dębna, Przedszkole Miejskie „Bajka" z Witnicy.

  Prowadzący imprezę dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie powitał obecnych gości:  w tym Radnych Miasta Kostrzyn w osobach Bożeny Gęzikiewicz, Jerzego Saka, Marka Tatarewicza oraz z-cę burmistrza miasta Zbigniewa Biedulskiego, który dokonał oficjalnego otwarcia IV Olimpiady Przedszkolaków

  Celem Olimpiady było propagowanie czynnego wypoczynku wśród najmłodszych, rozwijanie sprawności ruchowej ale przede wszystkim integracja w grupie, zawieranie nowych znajomości i co najważniejsze wspaniała zabawa, dużo radości i uśmiechów na buziach dzieciaków. Atmosfera zabawy i sportowej rywalizacji udzieliła się wszystkim obecnym na sali. Wspaniały  doping kibiców poprzebieranych w kolorowe stroje z gwizdkami, trąbkami, bębnami, transparenty i wiele innych nieodłącznych atrybutów kibica stworzyło wspaniały i niepowtarzalny nastrój, co dodawało startującym przysłowiowych skrzydeł. Dodatkową mobilizacją była jeszcze obecność TVP Gorzów, dzięki której można było wieczorem zobaczyć w TV relację z tej imprezy.


  więcej...
 • Próbna ewakuacja

  Dnia 2.10.2013 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.
  Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 5 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki.


  więcej...
 • "Sprzątanie świata"

  W dniu 20  września 2013 roku "Ekoludki" wzorem lat ubiegłych przyłączyły  się do światowej akcji "Sprzątanie Świata",  której hasłem przewodnim było "ZIEMIA W TWOICH RĘKACH". Dzieci z ogromnym zaangażowaniem posprzątały najbliższy teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było ukazanie jej znaczenia dla nas i dla otaczającego środowiska, ukazanie skutków zaśmiecania świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska czy segregacji śmieci.


  więcej...
 • Wrześniowy "Koncert muzyczny"

  18.09.2013  Koncert muzyczny  w którym wzięły udział wszystkie grupy wiekowe.


  więcej...
 • Powitanie lata


  więcej...
 • Uroczyste zakończenie przedszkola

  Dnia 21.08.2013 o godz.16.30 w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Ekoludki" odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola. W tym roku nasze progi opuściło 25 absolwentów.

  Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie polonezem, którego pięknie odtańczyły dzieci. Program przedstawiany dla rodziców zawierał wiele tańców, piosenek i wierszy. Podczas spotkania nie zabrakło śmiechu oraz wzruszeń.

  Po części artystycznej nauczycielki pogratulowały dzieciom oraz wręczyły dyplomy i piękne książki. Na koniec wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek. Atrakcją popołudnia był także wspaniały tort, który wjechał z palącymi się racami. Dzieci odchodzące do domu po raz ostatni pożegnały swoje panie oraz swoje przedszkole.

  Absolwentom życzymy samych 5 i 6 w szkole oraz aby wracali pamięcią w dziecięcy czas, który spędzili w przedszkolu.


  więcej...

Kontakt

EKOLUDKI - Przedszkole Miejskie nr 3
ul. Niepodległości 19
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Telefon: 95 752 21 84
Kadry: 95 752 23 10 
Dyrektor: 95 752 23 01 
e-mail: pm3kostrzyn@wp.pl